27letý winger strávil třetí sezónu pro “sklenáře” v Premier League

3. Andros Townsend (Crystal Palace) – 272 tahů

27letý winger strávil třetí sezónu pro “sklenáře” v Premier League. Individuálně byl pro Andros nejlepší. Pokud v mistrovství 2016/17 skóroval 3 góly a v příští sezóně udělal 2, pak v remíze Premier League 2018/19 Townsend mohl napsat 6 gólů najednou. Kromě toho je to velmi technicky zdatný umělec, který je schopen diverzifikovat hru “Crystal Palace” v útoku a přinést do ní další kouzlo. Je také zajímavé, že aktivum Andros může přinést poměrně vysokou úspěšnost úderů – 78,3%.

2. Eden AZAR (Chelsea) – 407 úderů

Sotva stojí za to hovořit o klíčové úloze, kterou měl Azar v Chelsea. Někdy to Belgičan musel udělat téměř všechno – do kruhu, rytmu, skóre … Není divu, že se Eden ukázal být nejlepším v „modrém“ táboře jak v počtu vstřelených gólů, tak v počtu asistencí. A Azar dosáhl v Chelsea nejvíce úderů s velmi vysokým úspěchem (79,6%).

1. Wilfrid ZAHA (Crystal Palace) – 464 tahů

Výsledky sezóny 2018/19. Top Techies 5 Evropské nejlepší ligy

Swift-footed Ivorian je hlavní útočnou silou Crystal Palace a osobou, která vám umožní, aby hra tohoto týmu byla mnohem dynamičtější a ostřejší. Ale kromě rychlosti má Zach také vynikající techniku, kterou se nebojí a velmi často. Nebylo to nic za to, že se Wilfrid stal vůdcem NPS v minulé sezóně, pokud jde o počet provedených tahů, přestože kvalita sklenářského vůdce byla poměrně průměrná (72%).

Španělsko LA LEAGUE

3. Fabian ORELYANA („Eibar“) – 265 úderů

33letá Chilská koupila společnost Eibar za 2 miliony eur v létě loňského roku z Valencie. V táboře “puškařů” je Orellana jedním ze skutečně špičkových fotbalistů, který se neomrzí, aby dokázal na hřišti. V sezóně skončil Fabian nejlepším asistentem Eibaru s 5 asistencemi. Kromě toho se jihoameričané často pokoušeli hru prohloubit na vlastní pěst, což ho z hlediska tahů učinilo mezi 3 nejlepšími španělskými šampionáty, i když se nemůže pochlubit jejich kvalitou (jen 61,5% akcí Orellany bylo úspěšných).