5 lidí, kteří nás milují ruský fotbal

Yegor Gavrikov hovoří o nejpozitivnějších postavách ruského fotbalu.

V domácím produktu zvaném ruský fotbal chybí protichůdné momenty. To je limit pro legionáře a mladé lidi, kteří se plazí, a konečně „provize“ a „škrty“ rozpočtu při stavbě stadionů pro mistrovství světa 2018. S množstvím nedostatků a nedostatků existuje celá řada pozitivních aspektů, díky nimž sledování domácího fotbalu není tak ošklivé.

Vitaly Mutko
Nechť je neustále kritizován. I když není nej jednoznačnějším člověkem v našem fotbale (já sám jsem proti limitu), ale plody jeho práce jsou stále viditelné. Více než 30 tisíc lidí přijde na obyčejný přátelský zápas s Litvou, dluhy (jak se říká v RFU) jsou sníženy desetkrát, více sponzorů je přitahováno. Nejedná se však o hlavní věc, ale o to, že se změnil postoj k našemu týmu. Barevné vystoupení na nejdůležitějších zápasech, přeplněných stadionech a méně hovorů našim hráčům. Vymalovejte práci po utkání Vitaly Leontievich s fanoušky. Tam je náš fotbalový prezident co nejúprimnější, dává fanouškům míče s autogramem, fotografuje s fanoušky. Mutkoova ironie se nedrží. Vtipky o své angličtině doplňuje vtipnými momenty a nijak se na ně nevzpamatuje, i když už takové chyby nechce opakovat. Z tohoto důvodu je možné na Vitaly Leont’evich házet bláto tak, jak je to nutné, ale člověk nemůže jen uznat jeho zásluhy.

Leonid Slutsky
Dalo by se napsat, jaký je dobrý trenér, jak se mu podaří vyhrát šampionát s 15 hráči v kleci, jak zachránil náš tým, aby nespadl na euro, ale milujeme ho nejen to. Russian Mourinho není jen trenér, ale také psycholog. Jakmile přišel do národního týmu, najal specialistu, který byl schopen vést psychoanalýzu každého hráče, neustále s nimi vedl individuální rozhovory. V tom snad i výhoda domácího trenéra: mluvte srdce k srdci bez jazykových bariér, tváří v tvář. Leonid našel společný jazyk se všemi. Složení se nezměnilo, pouze hráči se restartovali.