AFL konzultovat fanoušky o výsledkové tabulce střílel hodiny po víkendu kontroverze

AFL by mohl po ukončení kontroverzního konce nedělního zápasu Etihad Stadium, když North Melbourne dopředu Mason Wood rozzlobil fanoušky St Kildy sledováním skóre v posledních několika vteřinách a mít maximální čas se stanovenou střelou na branku.

AFL zavedla 30-ti sekundové hodiny pro sety v této sezoně a Wood věděl, že má 22 sekund před finální sirénou. Takže se Severem, vedoucím bodem, Wood nedopustil svého kopu, dokud nedojde k ukončení hry, což má za následek protiklimaktický a bizarní konec nenávratného posledního čtvrtletí. Severní Melbourne zůstane na vrcholu AFL žebříčku s kontroverzním vítězstvím nad St Kildou.

Fotbalový manažer AFL Mark Evans uvedl, že zatímco 30-ti sekundové ustanovení bylo pravidlem, které by zůstávalo po zbytek sezóny, střelba z hodiny mohla zůstat nebo jít.V pondělí řekl, že liga bude sledovat fanoušky o zastřelených hodinách. V tomto týdnu se také setkávají zákony AFL herní komise a ligy se o této záležitosti budou zabývat kluby.

“Absolutně to může být [opuštěno], protože to je opravdu jen něco, co jde na tabulku – to není pravidlo, “řekl. “Nejsem si jist, že je to obrovský problém. Možná se podíváme, jestli jde o zadní část čtvrti nebo ne. Pět minut [na konci čtvrtletí] si nejsem jistý, že to bude fungovat, ale pojďme se zeptat fanoušků a uvidíme, co si myslí. “Evans také přiznal, že se mu nelíbí způsob, jakým zápas skončil. “Musím říct, že to nebyl ten největší vzhled,” řekl. “Vykradlo trochu atmosféry.” Evans poznamenal, že AFL minulý rok zkoušel výstřely a fanouškům to nápad líbil.Byl přinesen, protože hráči občas dostali 45 sekund na to, aby si na branku natočili záběry. Evans řekl, že nebude jít tak daleko, aby řekl, že Wood šel proti duchu nového ustanovení. “Hráč je oprávněn dělat, jak si to přeje,” dodal Evans. “Určitě pomáhá rozhodování, co se týče toho, že je v pořádku s tím, že si houpající hráče hrají. Líbí se mi to – rád bych to viděl na stadionu – ale neměl jsem rád, jak se hrálo. “

Liga má databázi přibližně 10 500 fanoušků, která bude použita později tento týden fanoušků.