Anthony Martial potřebuje čas a trpělivost, ale je nepravděpodobné, že by dostal jeden

Pojď sem se mnou. Nezačínejte se zlomekmi libry, které bude vydělávat za privilegium hrát na Old Trafford. Existují dvě strany dohody, díky nimž se Martial stal nejdražším teenagerem na světě. Zatímco na jedné straně má neuvěřitelnou příležitost, na druhé straně byl vyloučen z jakékoliv šance na normální fotbalový vývoj (bez ohledu na to, co je normální v moderní hře).

kariérní cestě tak hektickým způsobem. Je to vzrušující, ale může být také skličující s takovou neodolatelnou rychlostí změn. Přizpůsobení se uskuteční před netrpělivým globálním publikem. Martial se chystá vyrazit na další fázi své kariéry čerstvě od své první chuti být plnohodnotným mezinárodním pro Francii.Život se náhle pohybuje závratně rychle.

Zde je nový návrh – co mu dáváme šest měsíců nebo dokonce i sezónu, aby našel nohy bez toho, aby se vyhnul verdiktu o tom, co je schopen? Dokážeme si uvědomit, že je to jen talentovaný mladý sportovec, jehož život se teď bude odehrávat pod mikroskopem, pro nějž by nebyl naprosto připravený? Je pravda, že i když je to pěkný nápad, existují důvody, proč je to nepravděpodobné.

Martial není první mladík, jehož svět se přes noc dostal do stratosféry. Když však trenér Didier Deschamps popsal tento přepínač jako pohyb do “jiné galaxie”, je důležité si uvědomit, že Martial cestuje bez velkého výcviku astronautů.Tam bude značný rozsah výzev, když se po tomto mezinárodním přestávce chystá do Manchesteru. Potřebuje hodně pomoci, porozumění a tolik trpělivosti, jaký může klub kolem něj sestavit.

Na United jsou obzvláště dva hráči, kteří mají nejlepší možnost nabídnout zvláštní podporu a poradenství. Morgan Schneiderlin, jako Marcilův jediný krajan v šatně, musí převzít velkou zodpovědnost za pomoc s novým No9. Skutečnost, že se Schneiderlin zvykne na klub, je jedna z těch věcí.Musí vést Martial přes nuance fotbalu Premier League, způsoby manažera od toho, co dosud byl svědkem, a žijící v Anglii.

Jiný hráč, který může empatize s podivností stát se týmem členem s hrozivou úrovní očekávání ve stádiu Old Trafford je Wayne Rooney, který prožil něco podobného.Kapitán v Anglii by mohl mít své vlastní kluby prioritou, ale jen málo lidí je tak dobře, aby Marcianovi pověděli, co může očekávat, když v následujících měsících narazí na dvě překážky. Anthony Martial z Manchester United pomáhá Francii porazit Portugalsko na debutu Přečtěte si více Porovnání s Thierrym Henrym bylo volně využíváno a pokud Martial může napodobit tento dopad v jeho debutové sezóně v Premier League, což by bylo pozoruhodné – Henry začal pomalu, ale jakmile na něj klikl, zaznamenal 26krát ve své panenské kampani. I když hráči sdílejí některé stylistické podobnosti, srovnání není v tomto okamžiku zcela spravedlivé. Henry přišel jako velmi odlišná osoba do velmi odlišného prostředí.

Henry se přesunul do Arsenalu několik dní před svými 22. narozeninami.Ačkoli jeho rekord v cíli nebyl až do tohoto bodu obzvlášť plodný, zkušenost získal v Ligue 1 za pár minut, vyhrál titul ve Francii, byl zvolen francouzským mladým hráčem roku, byl vítězem Světového poháru , a také se naučil několik těžkých lekcí. Musel se vypořádat s obtížnou sezonou nižší úrovně, masovou transferovou sábou, která se odehrála v Realu Madrid a která se stala špatným a velkým tahem do Juventusu, který šel bez problémů. Nedlouho poté, co si uvědomil vítězství ve finále Světového poháru v roce 1998, byl zmanipulován zpět do kategorie mladých 21 let. V době, kdy byl Martialův věk, Henry viděl natolik, aby poznamenal: “Za jeden rok jsem ve věku 10 let.”

Martial přijede na United bez takové zkušenosti. Připojí se také do klubu, který přináší mnohem víc, než je nový.Henry byl chráněn Arsene Wengerem, takže měl silné spojení s trenérem a měl několik starších francouzských hráčů, kteří byli založeni v Anglii, aby se opírali – Patrick Vieira, Emmanuel Petit a Gilles Grimandi. On také přišel do týmu, který – ačkoli oni potřebovali rychlý mladý útočník nahradit Nicolas Anelka – byl dobře požehnaný v útoku. V jeho první sezóně Henry měl Dennis Bergkamp, ​​Kanu, Davor Suker a Marc Overmars pro společnost. Tlak na bojová síla vypadá intenzivně ještě předtím, než dokonce kopl míč, a 19letý muž ještě neumí anglicky.Vzhledem k odchodům útočníků v Old Traffordu v létě je nadějí, že bude zasahovat do terénu, ale kritickým bodem z pohledu klubu je snažit se co nejlépe vytvořit prostředí, které mu umožní pokročit tolik podpory a co nejmenšího tlaku, jak je to realisticky možné.

Pokud je seznam nejdražších dospívajících až dosud jakýmsi návodem, mnoho pokračovalo v kariérech, které odrážejí víru v jejich potenciálu. Rooney, Sergio Ramos a Sergio Agüero jsou dobrým příkladem. Jiní, jako byli Antonio Cassano a Javier Saviola, měli takový nádech nadšence, která by nikdy nebyla vykrádána do spolehlivého talentu, který je zcela důvěryhodný.Pak je to příklad Andersona, který se nehodlala přesně na humbuk.

Jelikož Henry řekl o Martialově odměně, čísla jsou “vyfukováním mysli” pro hráče, který podle povahy svého věku a omezené zkušenosti zůstává hazardem. Může to být písknutí do hurikánu, aby to dokonce naznačovalo, ale zkusme mu řezat nějaké uvolnění, když se snaží najít jeho nohy. Anthony Martial: Manchester United hazard hraje zisk na trhu futures | Tor-Kristian Karlsen Přečtěte si více