Cavaliers vítr do finále východní konference po zametání Hawks

Kevin Love zaznamenal 27 bodů, LeBron James udeřil obrovský výstřel s 39,2 sekundami a Cleveland Cavaliers dokončil svůj druhý přímý výkop playoff, porazil Atlanta Hawks 100-99 neděli k postupu na finále Východní konference.

Hawks měl jednu poslední šanci prodloužit sérii poté, co James vynechal tři ukazovátko s hodinami nakloněnými. Atlanta dostal odskočit a dal míč do rukou Dennisa Schrodera, který vedl tým s 21 body.Stephen Curry pochybné pro Warriors vrátit se v Game 4, říká Steve Kerr Přečtěte si více

ale byl obklopen Jamesem a Tristanem Thompsonem. Schröder vklouzl a James svázal míč a vyhnul obrovský nesoulad skokového míče se zbývajícími 2,8 sekundy. Se sedmipalcovou výškovou výhodou James posunul míč směrem k postrannímu okraji.Paul Millsap se pokoušel dostat zoufalý výstřel, ale to bylo po bzučáku a nešlo to stejně.

Cavaliers, který otevřel playoffs se čtyřmi přímými výhrou nad Detroitem, udělal krátkou práci Hawks v sérii, která odrážela loňské finále konference. V této sérii byli Hawks vrcholovým semenem, ale ztratili čtyři přímo do Clevelandu. Tentokrát byli Cavaliers zdraví, nasadili No1 a prostě příliš mnoho pro Atlantu v úseku v třech ze čtyř vítězství. Oni se zlepšili na 12-0 proti Hawks v postseason.

Cavaliers bude čelit vítězi série Miami-Toronto v konečném zasedání. Toronto vedl 2-1.

Schroder dal Hawks dopředu 97-96 na disku s zbývajícím 1:31.Ale James, když jeden blok byl zablokován a chyběl dva tip-in, dostal další šanci, když video převrátila volání, že Cleveland vyrazil míč z hranic. Matthew Dellavedova zjistil, že James se dostal do jízdního pruhu a Millsap byl povolán na branku, když šel do bloku. Schroderův další výstřel byl Thompsonem zablokován a Cavaliersovi izolovali Jamese na křídle Millsap. James ustoupil a udeřil do jumperu a tlačil Clevelandu dopředu 100-97. Schroder skóroval na cestě s 34,4 sekundami a James se vynechal potenciálním třem. Nezáleželo na tom. Cavaliers se na obranném konci pustili dolů a zabalili sérii. Láska nesla Clevelanda v rané fázi, když udeřila tři pointer po druhém, zatímco Hawks ho neustále nechal otevřít v rohu.Ve druhé polovině studie byl zima, ale přesto skončil osm z 15 za obloukem. On byl faulován na jednom dlouhém záběru, klepal volným hodem na čtyřbodovou hru a jeho jediný koš, který nebyl tři, byl skokanem s prstou na lince.

James a Kyrie Irving skončila s 21 body za kus. Millsap měl pro Hawks 19 let.