Co rozhoduje o výsledku zápasu?

Zvolit správný tip či kombinaci a zařadit ho na sázkový tiket je alfou a omegou každého sázkaře. Podle čeho se ale sázkaři nejvíce rozhodují?! Podle vlastního úsudku? Zdálo by se že ano ovšem realita bude zřejmě trošku jinde…Určitě každý sázející před návštěvou sázkové kanceláře si připraví nějaký úsudek anebo se spontánně rozhodne uvnitř sázkové kanceláře, ovšem informace, na základě kterých si připraví svůj názor na výsledek zápasu, jsou postaveny na dvou různých základech.

Předně je tady statistika – a ta se nikdy, jak se říká nemýlí. Jsou sázkaři kteří si libují ve statistikách a mají na sázkách uzavřených na jejich základě docela slušnou úspěšnost. Statistika je ovšem klamná – pokud mužstvo vyměnilo z 50% sestavu, těžko může konkurovat rozehranému souopeři, i když má s ním historicky kladnou bilanci.

Dalším faktorem jsou média. Informace z médií se sice zakládají na pravdě, otázka ovšem je nakolik toho reálného základu v reportáži média zůstane. Informace z médií jsou vždy zkreslená, někdy méně, někdy více, a pozitivní ohlas v médiích je výsledkem marketingu klubu. Třeba Barcelona anebo Manchester United budou vždy považováni za favority, i když budou v krizi a prohrajou jednu třetinu svých zápasů.

Tip můžou ovlivnit i externí faktory – například povětrnostní podmínky, stav hrací plochy, a jsou sázkaři ketří se na tyto sázky soustředí – pokud jede do chladného Ruska můžstvo z horkého španělska či portugalska, které má v kádru pět Brazilců, těžko bude sáhat po úspěchu.

A jedním z nejdůležitějších faktorů je motivace. V derby mužstvo podá jiný výkon než v běžném ligovém zápase, také v případě že tým hraje několik zápasu na krátkém časovém prostoru, těžko nastoupí ke všem zápasům naplno.

Sázkař, který si dokáže poskládat smozaiku z těchto střípků a indícií, má velkou šanci, že na svůj tiket zařadí vítězné sázky a odnese si ze sázkové kanceláře vítězný tiket.

Tags: ,