HC Košice – HKM Zvolen 0:3

V košické Steel aréně začaly obě mužstva aktivně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Soupeři předváděli kombinační hru, po níž si dokázali vypracovat i několik gólových příležitostí. V 6. minutě se Dravecký pokusil lišáckým překvapit gólmana hostí nahozením přihrávkou zpoza jeho svatyně. Z následného protiútoku mohl skórovat hostující Slovák, pozorný Hylák se nenechal překvapit. V nasazeném tempu se pokračovalo iv následujících minutách, v 12. minutě se uvolnil na útočné modré čáře Lukáš Jurík, avšak bekhendem trefil pouze Hylákov beton. O pět minut později se v dobré příležitosti ocitl domácí Zálešák, jeho zakončení a následná Bartošova dorážka si však místo za Trenčanov záda nenašli. V závěrečných minutách úvodní dvacetiminutovky si “oceláři” vypracovali tlak, ze kterého nakonec nic nevyťažili.

Druhé dějství odstartovala příležitost Mlynaroviča, zaúřadoval levý beton zvolenského brankáře. Na druhé straně nedostal puk za Hylákov záda po blafáku Otčenáš a trefil pouze boční konstrukci branky. Košičané v dalším průběhu bušila do zvolenský “hradeb”, ale jejich zakončení nenašli správný směr. Trest v podobě gólu přišel v 31. minutě, kdy pravý křídelník čtvrté Zvolenské formace Méry nahodil z úhlu vysoký puk na domácí branku a překvapil Hyláka – 0:1. Hra se vyrovnala a oba týmy se snažili vycházet ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoků. Závěr druhé třetiny patřil opět domácím, ale Jenčík a jeho spoluhráči nedokázali přepasírovat puk za střídajícího křečka.

Na začátku závěrečné části dohrávali Zvolenčania přesilovou hru o jednoho muže a dokázali ji využít na vstřelení důležitého druhého gólu. Vyražený Hylákov puk zachytil Brabenec a nekompromisně skóroval – 0:2. V 44. minutě mohl zvýšit na rozdíl tří gólů Slovák, avšak domácí gólman podržel svůj tým. “Oceláři” dokumentovaly střeleckou nemohoucnost především ve hře pěti proti třem a následné pěti proti čtyřem a také proto se Zvolenčania zaslouženě těšili ze zisku tří bodů. Tečku za utkáním dal tři minuty před koncem hostující Vladimír Baláž.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ:

Antonín stavjan, trenér Košic: “Po zápase v Nitře jsme udělali změny v sestavě, na jedné straně vynucené zraněními, na druhé, že jsme chtěli oživit Zálešák útok. Velmi jsme chtěli až to bylo křečovité. Čekalo se na první gól a nakonec ho dali hosté po nahození. Nedařilo se nám ani v přesilovce, v závěru jsme riskovali a dostali třetí gól. Určitě nás mrzí prohra, protože výkonnostní rozdíl v tomto zápase takový nebyl. ”

Lukáš Renault, trenér Zvolena: “Myslím si, že diváci viděli zajímavý hokej. Naši hráči podali fantastický týmový výkon. Obavy nastaly, když se zranil brankář Trenčan, ale dnes oba gólmani podali vynikající výkon. Důležité bylo, že jsme ustáli oslabení. Hráči podali maximálně bojovný a disciplinovaný výkon a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili. “

Tags: , , ,