Heritier Lumumba odejde z AFL po sporu o otřes mozku

Melbourne obránce Heritier Lumumba odešel z AFL poté, co zápasil s opakovanými otřesy.

All-Australan z roku 2010 byl široce očekáván, že zavěsí své boty, ale stal se zapleten do sporu s démony nad jejich jeho stavu.

Obě strany od té doby dosáhly dohody, což démonům umožnilo propustit Lumumbu z jeho smlouvy, která měla skončit na konci roku 2017. CY Walsh zůstane v psychiatrickém zařízení pro zabíjení otce Přečtěte si více

Lumumba v tomto roce zvládla jen pět zápasů, což mělo za následek otřes mozku v šestém kole, před dalším úderem do hlavy o několik týdnů později ve VFL.

Třicetiletý hráč tvrdil, že ho Melbourne zastavil hrát tuto sezónu, když on cítil, že on se zotavil z jeho problémů otřesu mozku, znamenat, že on nemohl používat spouštěcí klauzuli v jeho kontraktu pro čtvrtý rok.

Spor se převalil po období, nutit démony popírat \ t že Lumumba vyhrožoval právnímu řízení proti klubu.

Ale i přes to, že se jim podařilo zbavit se probíhajících symptomů, je jasné, že lékaři Lumumba řekli, že rizika spojená s ním, kteří jdou na další úder do hlavy, jsou příliš vysoké na to, aby mohl pokračovat ve hře. .

„Na radu několika lékařských specialistů odcházím z f ootball, “řekl Lumumba ve středu klubu. „Moje láska k této hře mě inspirovala k tomu, abych tvrdě pracovala a dala mému týmu maximální úsilí.

„ Když přemýšlím o své kariéře, jsem vděčný za podporu, kterou jsem obdržel a jak tuto podporu podporuji. umožnil mi růst jako sportovec a jako muž.Těším se na rozšiřování dalších oblastí své kariéry, když budu vyvíjet nové snahy. “

Melbourne fotbalový šéf Josh Mahoney řekl, že démoni zůstali přesvědčeni, že řádně zvládli stav Lumumby.

„ K obdržel lékařskou radu, že by už neměl hrát hru, kterou miluje, byl pro Heritiera opravdu náročný, “řekl Mahoney.

„ Na základě této rady jsme se dohodli na uvolnění Heritiera z jeho smlouvy z roku 2017 a podporujeme rozhodnutí o odchodu ze hry. Děkujeme Heritierovi za všechno, co dal fotbalovému klubu v Melbourne. “

Jedna z nejzajímavějších postav AFL, Lumumba, byla v roce 2010 premiérem s Collingwoodem. Magpies a 24 v Melbourne.