Jak sázet na hokej

Hokej je v Evropě velmi populární sport – zvláště u nás a v severských zemích. A tak není divu že se na hokej – včetně nejslavnější soutěže světa NHL, sází nejvíce u evropanů. Zajímavostí je, že ve spojených státech, kde tato soutěž probíhá, se na NHL nesází až tak moc, přednost mají basebal a basketbal.
Sázkové kanceláře v poslední době velice rozšířily své nabídky, a tak se nah okej dá vsadit kromě tradičního výsledku výhra domácích – remíza- výhra hostů i na další sázky.
Snad nejpopulárnější (po klasické sázce 1×2) je u sázkařů sázení na MONEYLINE – jedná se o sázku, kde tipujete vítěze včetně případného prodloužení či nájezdů ( remíza tady neexistuje).

Dále se sází takzvaný handicap – jedná se o sázku na zápas, kde favorit je znevýhodněn – soupeř dostane náskok jednoho či více gólů. Pokud sázkaří věří, že favorit vyhraje vyšším rozdílem než jedním gólem (anebo naopak že soupeř uhájí náskok jednoho gólu), pak tuto sázku ocení – samozřejmostí je vyšší kurz na favorita.

Třetí nejpopulárnější sázkou je sázka na počet gólů – OVER/UNDER. Většinou a zpravidla je hranice vypsaná na 5,5 gólu v zápase – padne li 6 g´élů a více, vyhrává sázející, který vsadil na více než 5,5 golu (over). A samozřejmě 0-5 gólů – méně než 5,5 gólu v zápase (under).

Důležitý fakt u sázek na NHL je sledovat aktuality a detaily u týmů – v NHL může i slabší porazit favorizovaný tým a docela často se to i stává. Proto detaily jako třeba když trenér šetří hráče na důležité zápasy, motivace, zranění či brankář, který nastupuje, můžou rozhodnout o výsledku zápasu.