Manchester United doufá, že obnoví starou nadřazenost nad městem

Ale v neděli odpoledne Manchester United může vyhazovat významný marker tím, že porazí starého nepřítele v 169. derby na Old Trafford. Kromě požehnání, vítězství poprvé na pěti setkáních mezi kluby bude mít červenou vlajku zpět v modré zóně Manchesteru a přinutí město, aby přijala, že po následných útocích na srážení sira Alexe Fergusona před dvěma roky předtím, než jsou jejich zuřiví soupeři Obnovení generace Louis van Gaal generátem Louis van Gaal Přečtěte si více

Od sezóny 2009-2010, roku poté, co si hejk koupil City, čisté transferové výdaje klubu činí neuvěřitelnou sumu 521,7 milionu liber. Deloitte. To je více než dvojnásobek čistých výdajů ve výši 206,66 milionu dolarů, které Glazers vynakládají na hráče United.Přestože sezóna vstoupila do definující fáze, United je na třetím místě na 62 bodech, což je bod před týmem Manuel Pellegrini, který je čtvrtý. Toto rozbíjí osmnáctiměsíční pořadí, ve kterém United byl vždy v tabulce pod městem.

Naposledy 20krát šampionů vedených současnými byl 23. listopadu 2013, kdy byli Reds šestou a Sky Blues deváté. Chcete-li najít předchozí den, když město nad nimi stojí, otočte dva roky do 8. dubna 2013, konečné období Fergusonova vlády. Poté, i když prohráli 2-1 u Old Trafford, vedli domů 11 bodů před rokem strany Roberta Manciniho, když Scot prohlásil 13. šampionát, než odstupoval. Wayne Rooney, kapitán a rekordér S 11 góly, již popsal nedělní setkání jako “masivní hru hrdosti”.Ale v sázce je více. Toto je místní hádka, která by mohla definovat širší budoucnost pro každý klub. Vítězství v 50. městu by zaujalo Pellegriniho muže nad Van Gaalovým, dva body jasné a zastavit jakoukoli řeč na okamžik přílivu, který se začal znovu obrátit na cestu United. Přesto, pokud domácí strana požaduje 70. triumf, vznikne názor, že hlučníci sousedé možná budou muset znovu přijmout pohled na United. Město by šlo o čtyři body a od Chelsea by se mělo dostat do mistrovství šampionátu, aby zvítězil ve vrcholné čtyřhře.

Pellegriniho strana ztratila svou vzpruhu, stejně jako United znovu objevili své kousky. Pátek v pondělí ve 2-1 v Crystal Palace byl třetí porážkou města v pěti hrách Premier League a tento hluboký běh jim nechal devět bodů za Chelsea.United, mezitím hrají svůj nejlepší fotbal od té kampaně 2012-13. V neděli bude tým Van Gaala pokračovat v honbě za šesté vítězství v pořadí. Defeat City a poté Chelsea příští víkend a to bude odpovídat sedmi po sobě jdoucích vítězstvích, které Ferguson naposledy zaznamenal na jaře 2013. Uznává se, co je v sázce. Bryan Robson, který hrál v devíti derby pro United , Je povzbuzován tím, co viděl v nedávných zápasech, ale přiznává, že další dvě hry budou dlouhou cestou k formování sezóny Van Gaala. “United jsou v této chvíli v dobré podobě, ale je to velký test proti týmu jako City,” říká. “A příští týden je Chelsea pryč.Takže je to opravdu zkušební doba, pokud se jim podaří dostat pod Van Gaal. “Ale musíte říct, že se zlepšují a výkony proti Tottenhamu, Liverpoolu a Astonu Villa Byly velmi působivé. Teď budete hrát proti dvěma nejlepším týmům v divizi. Dokážete dokázat, že jste udělali ještě o krok dál, než by si někdo myslel? “Vítězný běh získal proti Sunderlandu, Newcastlu United, Tottenhamu, Liverpoolu a Aston Villa. Najednou jsou United rozmazané tempo a hrozba, která označila vinobraní strany Fergusona.Jak se zmiňuje Robson, významnými přehlídkami byly vítězství nad Tottenhamem a Liverpoolem, dvěma soupeři pro lůžko v lize mistrů, kteří dostali fotbalovou lekci. Filozofie Van Gaala má konečně smysl, Jasnosti a přesnosti. Proti vílu minulý víkend pokračoval žíla. Herrera potvrdila svou renesanci pod Holanďanem, který ho podepsal, když zaznamenal dva skvělé góly – na obou stranách šumivého volejbalu Rooneyho – stejně jako Mata předtím při registraci dvakrát na Anfieldu. Mata, po vítězství vily, Poukázal na skutečnost, že schopnost týmu rychle posunout míč byla klíčová. “Tým vystupoval na velmi vysoké úrovni, bojovali jsme od první minuty,” řekl. “Snažili jsme se použít oba křídla a rychle kolovat míč, a tak jsme zaznamenali.Tým se zlepšuje. “

Robson srovnává způsob Van Gaal s Fergusonem. “Je to takové zlepšení – výkony byly opravdu dobré kvůli útočnému vkusu a některé ostrosti průchodu a vytváření šancí, s nimiž Man United vždycky dostali, díky starému manažerovi.”

P> Uplynulo čtyři roky od doby, kdy United vyhráli City před vlastním davem v lize. To bylo v únoru 2011, kdy Rooneyův úžasný 78. minutový režijní výkop zvítězil v nezapomenutelném módu. Sedm let před tím Jon Macken získal vítězství City 4-1, jejich nejlepší výsledek v době Premier League Dokud nezískal 6-1 skrytí před čtyřmi lety.Odpovídá Robsonovi opatrnost ohledně toho, zda může být identifikován výkonový posun.

“Může to být trochu brzy,” říká Macken. “Během posledních pěti nebo šesti zápasů to udělalo velmi dobře. Ale na to bylo trochu lhostejné, takže možná je příliš brzy. Výkonnost se zvýšila – to je první věc, kterou museli udělat. A když to dostanete po pěti nebo šesti zápasech, začnete s hráči trochu víc důvěry.

“To je to, co můžete vidět s Manchester United – . Jakmile to udělají, budou velmi těžké porazit.Pokud jde o Manchester City, udělali fantasticky dobře – ale možná se na chvíli vracejí na vavřínech a myslí si, že by měli vyhrát s hráči, kteří mají spíše než jít ven a zasloužit si vyhrát. “

Macken, který pochází z města a byl v United jako školák, si není jistý, která strana je oblíbená v neděli. “Je to divné, protože město šlo o titul, hráli se dobře před pár měsíci. Nyní vypadají, že vypadli, zatímco Manchester United se zvedl masivně, některé výsledky a některé představení – byly fantastické.Zvláště vítězství v Liverpoolu – to byla skvělá první polovina a velká výhra pro tým. “United jsou o osm bodů za Chelsea, hrály více zápasů a zbývají jen sedm. Kdyby měla kampaň zažít déle, byl by Robson chtěl, aby šance jeho starého klubu vyměnily Chelsea? “Titul je, že Chelsea ztratí,” říká. “Ale pro mě, teď se United dostali do této pozice a se svým způsobem, jakým hráli, byste byli velmi zklamáni, pokud by jim chyběli čtyři nejlepší.”

Toto očekávání ilustruje nové manažery Transformace United po minulých sezónních tmavých dnech pod Davidem Moyesem. Nyní je příležitost pozvednout projekt Van Gaal dále, a pokud se v neděli v neděli setkala osmnáct hodin, strachy se stanou v City, že starý řád nadřazenosti bude brzy obnoven.