Naše oblíbené věci online tento týden: od baseballové poezie po Diego Maradona

Nadia Nadim má nepravděpodobný příběh. Vyrůstala v Afghánistánu, kde Taliban převzal kontrolu v roce 1996 a zakázal ženám pracovat, opouštějí svůj dům bez dohledu mužů a sportů. Nyní je profesionálním fotbalistou, která reprezentuje Dánsko a vydělává na Sky Blue FC v National Women’s Soccer League. Leander Schaerlaeckens vypráví svůj příběh ve Vice Sports. 2) Může někdo zachránit surfing průmyslu?

Druhý cíl Diego Maradona proti Anglii na 1986 mistrovství světa byl popsán mnoha způsoby v průběhu posledních tří desetiletí. Barry Davies to pravděpodobně nejlépe dal s jeho “Oh, musíte říct, že je to nádherná” linka, Jimmyho Mageeho “cílem božstev” na RTÉ, který také zachycuje představivost diváků.Cítí se, jako kdyby se střemhlavý běh a konec připomněl, přehodnotil a radoval se od té doby, co zasáhl síť Petera Shiltona, ale filmový spisovatel Trinankur Banerjee se podařilo odhodit vlastní cíl Fify Century v novém světle v tomto kuse pro brankář Stránky Times. Myslí si, že Maradonův cíl ​​je nejlépe interpretován jako západní John Ford. 4) Rebecca Adlington na Disku na ostrově Desert Island Pokud chcete vědět, co to znamená stát se olympijským šampionem, poslechněte si tento Desert Island Discs podcast s Rebeccou Adlingtonovou. 5) CF Monterrey má stadion 69 let po jejich založení. A není to pohled velkolepé: Facebook Twitter Pinterest Stavební práce probíhají na novém stadionu Rayados v Monterrey, Mexiko.Foto: Mario Ocampo / Getty Images6) Bartolo Colon nikdy neodcizil základnu

Tento titul by nemusel znamenat mnoho pro vás, ale článek Tom Keizer v The Classical – psaný ve formě básně – vysvětluje detaily. 7) Stephen Hunt na irštinu v zahraničí Hunt je úžasný mluvčí. Hovoří zde o tom, že Giovanni Trapattoni je “genius”, Cristiano Ronaldo je “zjevně” nejlepším hráčem, kterému čelil, a jak otevřel gastropub, aby zabránil nudě, který přichází s tím, že je profesionálním sportovcem. Hunt bude skvělý pundit – pokud se nedostane do managementu.8) Co dělá sport jako sport? Pokud se vydáte na výlet do Wimbledonu v létě, pravděpodobně narazíte na Sugarpova, místní Pop-up sladká prodejna, která patří Maria Sharapové – podívej se, co tam udělala? – na vesnici.Místo je roztrhané, ale je těžké projít kolem ní, aniž by se prohánělo dovnitř. Sladkosti jsou nesmyslně nadhodnocené, ale Sharapova musí dělat něco správného. Stojí za to za 110 milionů dolarů a za nákup cukrovinek. Jak Ashlee Vance bere v tomto kusu pro agenturu Bloomberg, může Šarapovová neshodují Serena Williamsová na kurtu, ale ona ji odfoukne mimo něj:

Williams nadále lámat rekordy. S 19 kariérovými tituly Grand Slamu je na třetím místě vázána. Nedávno získala druhou nejdelší vítěznou kariéru své kariéry – 27 v řadě. Pokud to udrží, Williams by mohl v této sezoně zachytit každý významný titul. Druhé místo má své útěchy, i když, zvláště pokud jste vysoká a blond.Šarapová je podle Forbesu nejvyšší placená ženská atleta na světě, která za posledních deset let dokončila seznam. V roce 2014 vydělala 22 milionů dolarů, včetně osmiletého, 70 milionů dolarů s Nike, pětiletou smlouvu s Evianem a dohodu s Cole Haanem, Tag Heuer a dalšími značkami. Williams, který má také smlouvu s Nike, stejně jako s Gatorade, zaostává o více než 10 milionů dolarů každý rok.10) Paul Gascoigne na show Stephena Nolana Paul Gascoigne dělá kola Nedávno podporoval nový dokument o svém životě. Připojil se k nám na Guardian na hodinu, aby mluvil o Bryanovi “dog poo” Robsonovi, Ally “Coisty” McCoistovi a den, kdy se oblékal v kostýmu Santa, aby se bavil Sepp Blatter.Většina nedávných rozhovorů Gascoigne se týkala známých fotbalových příběhů – raného slibu v Tottenhamu, jeho slzy v Itálii 90, Lazio dobrodružství a jeho cíle proti Skotsku na Euro 96 – ale Stephen Nolan se ponořil do osobnějších témat na jeho BBC Radio Ulster show.