Po odchodu ex-star “Marcel” Taye Taiwo Nigérie

Málokdo pochybuje, že Nigérie opustí skupinu B, zatímco „vlaštovky“ budou bojovat o přežití s ​​Guineou a Madagaskarem, dalším debutantem.

Mbaye DYAN (Senegal)

Šest talentů, kteří budou hvězdami poháru afrických národů

Cesta Mbaye Dyany do roku 2019 byla trnitá a nesmírně zajímavá. V roce 2013 ji podepsal Juventus, ale Senegalci nemohli hrát za „starou dámu“ – místo toho odjížděli k pronájmu.

V roce 2016 ho podepsal čínský „Tianjin Teda“ a o dva roky později se přestěhoval do Turecka – do „Kasympashy“ v naději, že si ho teď všimne trenér Senagala Aliou Cissé. Plán nepracoval a nešel na mistrovství světa v roce 2018 v Rusku.

V lednu byl pozván na „Galatasaray“, kde Dyan skóroval 20 gólů a pomohl vyhrát šampionát. Teď se mu náhle dá říci jedna z hlavních hvězd “Lions of Teranga”.

Jamila COLLINS (Nigérie)

Šest talentů, kteří budou hvězdami poháru afrických národů

Po odchodu ex-star “Marcel” Taye Taiwo Nigérie byla ponechána bez silné levé zpět. Elderson Echiejile, Juvon Oshaniva a Brian Idova upřímně vyzkoušeli, ale jejich výkony nelze nazvat. Ale Jamila Collinsová … to je další úroveň.

Collins je překvapivě stabilní pro Nigérii – současný Paderborn obránce debutoval proti Libyi v loňském roce, a od té doby se zdá nepostradatelný. Většina fotbalových fanoušků o něm neví, ale Africký pohár národů to změní.

Ibrahim SANGARE (Pobřeží slonoviny)

Šest talentů, kteří budou hvězdami poháru afrických národů

Sere Dieu, 34-letá z Neuchatel Xamax, brzy zavěsí boty na hřebík – dlouho přemýšlí o nové generaci. Jedním z jeho nejlepších představitelů je Ibrahim Sangare, který může cementovat Pobřeží slonoviny Pobřeží slonoviny.

Obvykle se v jeho pozici objevují další známá jména, Frank Kessier a Jean Seri. Sangar, relativní nováček, bude s největší pravděpodobností muset být spokojen s hrubou prací.

Úhledný, spolehlivý v obraně Sangare je neuvěřitelně dobrý ve druhém patře – jak v jeho vlastním, tak v nepřítele. V loňské sezóně se zúčastnil 28 her pro Toulouse. V lednu o něj projevil zájem Barcelona.