„Sparta“ v evropských pohárech nikdy nešplhala tak vysoko

Tohle prošli a vícekrát. „Sparta“ v této evropské lize neztratil žádný ze dvou zápasů s německým „Schalke-04“, zničil „Krasnodar“ a římský „Lazio“ na silnici. Proto může být výlet do „El Madrigal“ dalším milníkem v historii tohoto úžasného týmu Zdeňka Ščasného.

V každém případě si tento tým zaslouží mluvit a jeho zápasy proti Villarreal jsou zobrazeny a sledovány. Nebylo by zbytečné říkat, že současný výkon pro Čechy je obecně nejlepší v historii všech dob. „Sparta“ v evropských pohárech nikdy nešplhala tak vysoko. Tento tým má proto něco, za co musí bojovat a co se týče motivace, „Sparťané“ rozhodně překonají soupeře. Takže, kdo ví.

Návrat “Miner”
Další pozoruhodnou událostí čtvrtfinálových zápasů sezóny Europa League 2015/16 je návrat turnaje Shakhtar Donetsk do této fáze. Tým, který, jak se zdá, Mircea Lucescu trénuje věky, vyhrál poslední turnaj v sezóně 2008/09, který se jmenoval Pohár UEFA. Od té doby byly soutěže přejmenovány na Evropskou ligu a Pitmen zmizel z radaru rozhodujících fází aktualizovaného turnaje. Dvakrát letěli v závěrečné etapě 1/16 a zbytek času vyzkoušeli své dovednosti v Lize mistrů. Ale ať už je to jakkoli, nárokovali si vítězství v Evropském poháru druhého stupně, od této chvíle pouze další zástupci UPL. Nyní, když Dynamo Kyiv dokončil svůj výkon v Lize mistrů, a finále posledního losování Evropské ligy, Dnipro, může být UEFA zcela vyloučeno z účasti na evropských soutěžích v dohledné budoucnosti, veškerá naděje ukrajinského klubového fotbalu spočívá na Pitmenových bedrech.

V konfrontaci s portugalskou „Bragou“ jsou strážce Mircea Lucescu právem považována za favority. Pokud tedy projdete těmito „portugalskými střízlivci“, v evropské aréně budou jen dva kroky k dalšímu triumfu. V každém případě, jako by na konci této evropské sezóny všechno pro Pitmeny nefungovalo, můžeme bezpečně říci, že se Shakhtar vrátil.