Value betting

Valuebetting je název sázkařské strategie či postupu, kdy sázíte zjednodušeně řečeno na nadhodnocený kurz. Jedná se víceméně o to, že sázkař ocení možnosti zápasu, a sám si odhadne, jak velké šance jsou na který výsledek utkání. Pokud sázkové kanceláře vypíši na zápas kurzy, které jsou odlišné od názoru sázkaře, pak takové kurzy mají v sobě hodnotu – anglicky VALUE – a sázka na takový “nadhodnocený kurz je právě valuebetting.

Valuebettiáng vytvářejí sázkové kanceláře často samy – předvídají totiž, že když hraje manchester united se spartou praha, že drtivá většina sázkařů bude sázet na Manchester united. A proto vypíše podhodnocený kurz na favorita, tedy Manchester. z toho vyplývá že když sázková kanceláře sníží kurz na Manchester united, automaticky pak pravděpodobně zvedne kurz na remízu či Spartu. A takový nadstavený kurz je Valuebet.

Mohlo by se tedy zdát, že Valuebet je pouze o vysokých kurzech 4,5, 5,00 apodobně. není tomu tak – valu, čili hodnotu může mít i kurz 1,2, pokud váš odhad bude treba na favorita o jednu desetinku nižší.

Nepsané pravidlo value sázkařů je, že čím vyšší rozdíl mezi reálným kurzem a odhadovaným kurzem od sázkaře, tím vyšší sázku je třeba podat. Tedy čím vyšší value, tim vyšší sázka. A naopak,malé value, malá sázka.

Tags: , , ,