Wayne Rooneyho úderu zasáhne Louis van Gaal těžší než Roy Hodgson

Zdá se, že Hodgsonovy nejhorší obavy byly zhoršeny ranou prognózou, a to, že Rooney by měl začít hrát znovu na začátku dubna, což znamená, že Manchester United by byl stále zapojen do posledních šesti týdnů sezóny .Rooney není známý tím, že se bezproblémově vklouzne do své nejproduktivnější podoby, což byl bod, který si Sir Alex Ferguson poprvé před několika lety udělal, ale ještě je dost času na to, aby získal ostrost před Euro 2016 a nejdůležitější je, že jsme postupně dosáhli kde Anglie už není tak těžce závislá na něm. Wayne Rooneyová vyloučila až dva měsíce s poškozením kolenního vazu Přečtěte si více

Existují další možnosti, které zahrnují hráče, kteří už nějakou dobu pochybují o Rooney nyní v Premier League, a bude zajímavé zjistit, zda by bylo možné změnit Hodgsonovo první týmové plánování, pokud by Harry Kane a Jamie Vardy mohli co nejlépe využít příležitosti v příštích mezinárodních přátelských zápasech.

Další anglická příhoda přichází proti Německu v Berlíně dne 26. března, následovaná zápasem proti Holandsku v Wembley o tři dny později, a pokud máme předpokládat, že Rooney bude chybět obě tyto zápasy Kane a Vardy by měly mít oba možnosti že jejich postavení v letošní sezóně je před Rooneym přeměňuje. Hodgsonova loajalita k jeho kapitánovi byla až dosud neochvějná, dokonce i v těch měsících, kdy se Rooneyho snížená výkonnost blížila symbolizaci zhoršení Louisem van Gaalův tým.Hodgson mluvil o víkendu o tom, že se Rooney “vytáhl z toho koryta” a to se jistě stalo od začátku roku. Rooney skóroval před lednem pouze dvakrát, ale v posledních sedmi ligových utkáních se mu podařilo dosáhnout pět gólů a z větší části vypadalo výrazně ostřeji v jeho všestranné hře. stále přicházejí mnohem častěji než dva hráči, kteří poháněli titulní ambice Leicester City a Tottenham Hotspur. Vardy zaznamenal v této sezóně 19 ligových gólů, zatímco Kane je další na řadě špičkových gólmanů spolu s Romelu Lukaku z Evertonu se 16.Pokud může Vardy udržet svou výjimečnou formu pro Leicester, zatímco Kane nadále vedou Tottenhamův útok tak efektivně, nebude pro Hodgsona zvlášť snadné vrátit se k nepravděpodobnějšímu Rooneymu. Bod je, že Hodgson nemá Rooney je v neposlední řadě také proto, že může také považovat Arsenal za Dannyho Welbecka a nezapomíná na Daniel Sturridge, komplikovaný předmět v této sezóně, ale přesto hráč, který Anglie považuje za nejpřirozeněji talentovaného finiséra všech svých možností. Spojené státy jsou v naprosto kontrastním světle personálu a ačkoli Van Gaal není takový manažer, který otevřeně přiznává chyby, je lákavé se zajímat, zda Holanďan lituje, že se při příštím postupu . Anthony Martial může převzít ústřední roli s Willem Keaneem v rezervě, ale Van Gaal vždy hrával hazardní hry s Robin van Persie, Javier Hernández, Ángel di María a Radamel Falcao, stejně jako souhlasil s tím, že půjčil James Wilson do Brightonu a Hove Albion, aniž by přinesl tolik útočících hráčů. Van Gaal to nedávno vysvětlil tím, že nevěřil v soutěži o místa, kde by se mohl ukázat jako alternativa hráči jeho prvního týmu měli plnou důvěru, ale cítil se jako slabý argument vzhledem k Rooneyově formě a srovnání s rokem, kdy Ferguson měl Dwight Yorke, Andy Cole, Teddy Sheringham a Ole Gunnar Solskjaer.

Rooney, který v říjnu získal 30 bodů, zaznamenal v této sezoně 14krát ve všech soutěžích a ponechal mu pět krátký rekord 249 branek sir Bobbyho Charltona pro klub, zatímco Martial dosáhl 10 gólů jeho první šest měsíců u Old Trafford.Dva hráči mají v ligy pouze sedm. Sjednocené nikdy neskončily méně branek nebo si získaly méně bodů po 26 hrách sezóny Premier League a nyní musí jít v následujících šesti týdnech bez jejich předního gólmana, včetně zápasů proti Arsenalu a Manchesteru.

Rooney zřídka dokončí sezónu bez zranění a Van Gaal vždycky riskoval, že nepřináší větší palebnou sílu. S jeho úlohou na trati je spíše manažer United, než Hodgson, který by měl cítit větší pocit úzkosti.