Zájmy hráčů musí být jádrem nového rozvrhu světového rugby

Představte si, že všichni šest fretek, kteří přijedou s vlastními právními poradci, a začnete uchopovat nezávadnou situaci, kterou čelí World Rugby, když se pokouší brokerovat plán, který vyhovuje všem. Není divu, že počáteční návrhy, které vyplynuly z jednání, nedosahovaly čela. Pozastavení letních zkušebních zájezdů v roce po mistrovství světa? Sezóna klubu na severní polokouli se dostala do června? Šest národů zůstává široce, ne-li přesně, kde to je? Mluvíme opatrně o diplomacii, nikoli o revoluci. Možná by měla být taková malá milost, protože celosvětový testovací deník mezi Světovými pohármi je v současnosti prázdný od roku 2019. Nevyhnutelně bude nějaký kompromis.Ale jakou cenu za sport tak zabraný do vlastního zájmu, nemůže vidět větší obrázek: hráči, kteří opouštějí hotovostně oddělené svazky, aby se hýbali bohatým klubovým ligám v zahraničí, dominantní světová vedoucí postava, která z mnoha svých soupeřů vypadá jako pěší, příliš mnoho nesmyslných her před průměrnými davy. Nesmíte přemýšlet o spoustě lidí spíše než jen o málo a všichni budou poorer.Globální sezóna se stane pouze tehdy, pokud budou spolupracovat Nový Zéland a domácí národy | Paul Rees Přečtěte si více

Takže kdo by měl přesně hledat nějakou novou strukturu? Snadná odpověď je televize, protože platí účty. Ne tak rychle. Pokud jsou vaše soutěže natolik přesvědčivé, váš produkt je tak atraktivní, tví hráči jsou tak dovední a lístky na lístky jsou tak dlouhé, televizní a reklamní dolary budou následovat automaticky.To je problém, z dálky, s Super Rugby, který bude pokračovat v jeho současném nafouknutém formátu v příštím roce. Kompletní stadia a logistický smysl jsou jen nepatrné úvahy, což vyvolává rostoucí počet hráčů z Austrálie a jižní Afriky, zejména při usilování o profesionálnější život v Evropě.

Ne, tajemstvím je, hráči mají pocit, že mají to nejlepší z obou světů: hrají skvělou hru a nebudou bičováni k smrti za privilegium. Pokud jsou čerstvé a hrají dobrou opozici na slušných plochách, všichni těží. Jsou-li spokojeni a naplněni, fanoušci a inzerenti se k nim budou bavit. Pokud říkají, že se nechtějí dostat do letadla každých pět minut, pravděpodobně jim to zaplatí.

Musí být také chráněni před sebou.Sledujte hru moderního rugby z Premiershipu a je to menší zázrak, který kdokoli vydrží až do Vánoc, ne v duchu v červenci, kdy turné Lions v roce 2017 vyvrcholí. Méně je nepochybně více, jistě pro vedoucí hráče. Očekávat, že se připraví na 22 ligových zápasů a potenciálních play-offů, plus devět evropských klubových příslušenství a dalších 12 testů za rok je směšné; za deset let to bude pravděpodobně nelegální.

Takže uděláme něco se zájmy hráčů vpředu a středu. Stále chtějí hrát ve velkých hrách pro své kluby a reprezentovat své země podle svých nejlepších schopností.Letní prázdniny v létě by byly prospěšné a to by pomohlo formalizovat aktuální letní a podzimní testovací formát stejně. Lions turné o cenu, ale nejprve přijde treadmill dokonce i roboty by našli nošení | Robert Kitson Přečtěte si více

Proč není rozdělení světových žebříčků na šest skupin – Nový Zéland, Anglie, Austrálie, Jihoafrická republika, Wales a Irsko by byly v současnosti v divizi Premier a vyžadují, jiné ve stejném kalendářním roce? Anglie mohla v červnu odejít do NZ a Austrálie a v listopadu si v Evropě zahrát zbývající tři, ačkoli není nic, co by zastavilo All Blacks, řekněme, cestovat na sever v červnu v případě potřeby. Vrcholové dva napadli konec globálního testu Challenge koncem listopadu s vítězi sbírajícími nově vydobytou trofej Gus Pichot.Spodní dva se budou hrát, jak se děje v tenisovém Davis Cupu, aby nedošlo k poklesu na další úroveň, kde by se Argentina, Francie, Skotsko, Fidži, Gruzie a Japonsko snažily nahradit. Zajistěte, aby šest národů začalo mírně později v březnu a najednou se objevuje svěží, povzbudivý, více meritokratický pocit krajiny. Nemluvě o kratších prohlídkách. Nebude to okamžitě, ale představme si, že něco podobného by mělo začít v roce 2018. V letošním roce by mělo být provedeno remíza, která každému poskytne dostatek času na uvedení příslušenství na trh. Velké finále lze hrát na neutrálním místě, pokud to pomůže logisticky; V Irsku již v listopadu čeká Nový Zéland v Chicagu.Příjmy z celosvětového prodeje jízdenek, televizních příjmů a sponzoringu by byly spojeny a spravedlivě rozděleny, spíše než hostitelská země, která by vše vklouzla. Ani s finále, která se bude konat v prvním týdnu v prosinci, bude to neoprávněně narazit na mistrovství světa ve fotbale. To by znamenalo, že hráč jako Dylan Hartley nebo Alun Wyn Jones hrají 11 testů, finále nebo play-off. Sezóna světového poháru bude jediným rokem, kdy se tento počet zvedne na 12 bodů. Pouze ve dvou dalších podzimech by mohly existovat tradiční příchozí tři-testové zájezdy do Evropy, včetně středečních zápasů proti ostré klubové opozici. Světová klubová přestřelka mezi vítězi čtyř hlavních soutěží – Premiership, Pro12, Super Rugby a Top 14 – je další alternativou.

Na domácí stránce bude potřeba vylepšit věci případ od případu.Rozšíření Premiership, aby odráželo skutečnost, že v Anglii existuje nejvýše 16 klubů, kteří mohou doufat, že udržují životaschopnou profesionální rugby, je jedna z možností; systém konference s vylepšeným play-off může fungovat. V každém případě by mezinárodní hráči nezačali hrát až do října a jinak by byli v mezinárodních intervalech zapojeni. Evropská soutěž v klubu dosáhne vrcholu prvního červnového víkendu spolu s vylepšeným plánem jarních sedmi let. Dvě letní testy, které skončí (kromě let Lvů) a červenec a srpen budou měsíce houpací sítě na severní polokouli.Top 14 ve Francii se musela mírně ohýbat, zatímco Rugby Football Union bude muset spolknout významné potenciální snížení příjmu zápasů Twickenham, ale výhody větší kolektivní síly čerpání a celosvětového sponzorského potenciálu by byly obrovské. Lepší marketingové dámské mezinárodní a věkové přípravky by mohly další posílit mix. Získejte rovnováhu a po 20 letech by mohlo být miliony lidí myslet: “Je to mnohem zábavnější než sledování fotbalu.” Kontrola zdravotního stavu hráčů jste absolvovali věk 30 let a hráli jste rugby odboru nebo ligy jako profesionální, poloprofesionální nebo amatérský? Pokud ano, váš sport vás potřebuje.Experti z Výzkumného ústavu Carnegie na univerzitě v Leedsu Beckett zkoumají, jak se bývalí hráči v pozdějším životě starají o zdraví po předchozích studiích na Aucklandské univerzitě technologií (AUT) a na univerzitě v Aberdeenu.Vědci se snaží nalézt “co možná nejvíce mužů nad 30 let”, aby zjistili, zda existují nějaké vazby mezi otřesy a dlouhodobějším neurologickým blahobytem, ​​stejně jako posuzování svalového, kostního, kloubního a kardiometabolického zdraví bývalých hráčů.

Dr. Karen Hind, vedoucí výzkumný pracovník sportovní školy v Leedsu Beckett, si dobře uvědomuje vzpomínku na rugby – “Život rugby poskytuje tolik výhod pro účastníky” – ale nový Zealand studie odhalila některé znepokojující nálezy, což naznačuje, že bývalí hráči rugby trpěli obecnějšími zdravotními problémy, včetně artritidy a nebezpečnějšího pití alkoholu, než lidé, kteří hrávali bezkontaktní sport.

spojování otrasů a budoucího zdraví, ale je to také široká studie toho, jak lidé, kteří hráli rugby, se dostanou později do života, “řekl Dr. Hind. “Předtím jsme našli zlomeniny vertebrálních zlomenin u jednoho ze tří současných profesionálních hráčů, takže to budeme zkoumat iu důchodců.Potřebujeme lidi, aby se zapsali bez ohledu na to, jak se dostanou – zda jsou šťastní a zdraví nebo mají potíže s jakýmkoli aspektem svého života. Potřebujeme také lidi, kteří se nezúčastnili rugby po ukončení školní docházky, abychom mohli srovnávat nálezy. “Technologie na mrknutí Malý detail, ale na posledních třech Premiershipových zápasech, kterých se zúčastnil váš korespondent – vše na různých místech po celé zemi za posledních 10 dní – elektronická velká obrazovka nebo hodiny stadionu byly na mrknutí pro některé nebo všechny hry. Tam byly také otázky v koupelně v Newcastlu příslušenství. Zdá se, že to je často odpovědnost externích dodavatelů, spíše než jednotlivých klubů, ale v současné době diváci všude nejsou skvěle podáváni.