Žilina zdolala Poltava 2: 0, soupeř dohrával s hráčem v bráně

ŽILINA. Fotbalisté úřadujícího slovenského vicemistra MŠK Žilina převýšily ve čtvrtečním domácím úvodním setkání 3. předkola Evropské ligy 2015/16 hráčů ukrajinského klubu Vorskla Poltava 2: 0.

O přesné zásahy zápasu pod Dubno se postarali Matej Jelić a Jakub Paur. Pro chorvatského kanonýra to byl již sedmý gól v tohtosezónnej eliminační fázi EL.

Hosté na svěřence trenéra Adriána Kouli vyrukovali s tvrdými atakami. Jejich výsledkem bylo několik standardních situací.Po jedné z nich se domácí marně u hlavního rozhodčího dožadovali jedenáctky.

V 23. minutě zakroutil přímý kop do šestnáctky László Beneš a Milan Škriniar hlavičkou rozvlnil síť za brankářem Poltava. Radovat se však nemohl – gól neplatil pro odpískán ofsajd.

O tři minuty později se už Žiliny dočkali. Z pravé strany pronikl Jakub Paur, posunul míč Miroslav Káčer a ten ji naservíroval Jelic – 1: 0.

V 44. minutě šel po díře v defenzivě Poltava sám na gólmana Kačer, ale nezužitkoval nabídnutou příležitost. První štyridsaťpäťminútovke se nesla ve velmi nervózním duchu – důkazem bylo až sedm žlutých karet.

Po přestávce v 62. minutě odpískal chorvatský arbitr Mario Strahonja po zákroku Škriniara na Artema Gromova pokutový kop.Exekutor Olexandr Kovpak však bránu vysoko překopnul.

V 73. minutě se k odražené míči po centru Špalek dostal Jakub Paur, kličkou se zbavil obránce a Křížnou střelou nedal šanci brankáři Stanislavu Bogus – 2: 0. FT Zilina vs Vorskla 2: 0. Vorskla is almost out of European competitions. They have to score at least 2 goals next week at home. – FutbolUkraine (@FutbolUkraine) July 30, 2015

Tři minuty před koncem mimo šestnáctky Bogus nebezpečně fauloval Paura a viděl červenou kartu. Jelikož Vorskla už v té době měla využity všechny tři střídání, dochytal musel kapitán Armend Dallku.

V přesilovce během sedmi minut nastaveného času Žiliny nezveľadili svůj náskok do odvety 6. srpna na Ukrajině. Kterém Pečovský se přitom řítil sám na bránu.Lobem ale minul levou tyč.

Na celkový počet pokusů už Poltava vede: 5-7. Do prostoru mezi třemi tyčemi oba týmy mířily dvakrát. A značně se vyrovnalo i držení míče: 53% – 47%.

trestuhodně ale vystřelil pouze do ukrajinského gólmana, od kterého se míč odrazila nad bránu. Obrovská škoda pro domácí.

Vede i na držení míče: 64% – 36%.

Nyní ale soupeři mnoho k vyrovnání nechybělo. Z dálky vypálil Oleksandr Sklyarov, chybělo možná jen lépe namířit. Míč letěla do středu brány a Volešák nenadělala problémy.

Po nervznom prvním dějství vyhrvame 1: 0. Glove zakonenie chorvtskeho ostrostřelce! Posted by MŠK Žilina on 30. červenec 2015

Jenže čárový rozhodčí odmával ofsajd a gól neplatí.

Na jeho místo nastoupil Nikolas Špalek.I on přihlížel nadějné šanci své spoluhráče. Bojan Letić však z volného kopu z levé strany těsně zpoza šestnáctky v pokutovém území nikoho nenašel.

Přidat musí odhodlání zejména v osobních soubojích. Ukrajinci jsou fyzicky velmi zdatní, jeho hráči jsou vysocí a robustní. Žilinská mladíci by mohli zabodovat zejména kombinační hrou po zemi. //

MK ilina – FC Vorskla Poltava, dnes o 19: 30.Zkladn sestava MK ilina: Volek – Mabouka, Vavro, kriniar, Leti -…Posted by MŠK Žilina on 30. červenec 2015

Dnes proti Vorskle Poltava nastoupí bez záložníka Lukáš Čmelík. Devatenáctiletý odchovanec bude pro problémy s lýtkem mimo hry dva až tři týdny.

V další fázi bez větších problémů vyřadili i moldavskou Dacii Kišiněv.Po triumfu 2: 1 venku si před domácí odvetou vytvořili dobrou výchozí pozici. Před vlastními fanoušky vyhráli po výsledku 4: 2. Sestřih ze zápasu Dacia Kišiněv – MŠK Žilina (1: 2).

Žilina v prvních pěti setkáních sezóny – čtyř v Evropské lize a jednom v domácí soutěži – vstřelili až osmnáct branek. Průměrně dá 3,6 gólu na zápas.