A jucat la păcănele banii europeni primiţi pentru Instalarea tinerilor fermieri

A občan obce Butea (Iaşi), Andrei Anti, byl odsouzen ke dvěma letům a šesti měsícům vězení s podmíněným odkladem, protože vsadil na část evropských peněz získaných v projektu „Instalace mladých farmářů“.

5ad9d134f0d86_1524224308.jpg


Andrei Anti cheltuit o parte din bani la jocurile de noroc


V únoru až květnu 2014 byl Andrei Anti zástupcem společnosti vlastněné ženou. Měla zdravotní problémy a odjela se léčit do Dánska, než přikázala Andrei Anti, aby řídil obchod. Muž si řekl, že by nebylo špatné využít této příležitosti k výdělku a změnil místo určení částky 107 304 lei (odpovídá částce 24 000 eur), převedené Agenturou pro financování venkovských investic v osobním zájmu. . Konkrétně vybral peníze, které nebyly jeho, a utratil je ve svém osobním zájmu. Muž si myslel, že vyhraje v pekanových ořechách a vrátí peníze, aniž by znal svou milenku. Zbytek zaplatil dluh ve výši 8 000 eur, který dlužil svému bratrovi, a postavil stáj v obci Butea. || English: King James Version (1) Po návratu do země majitel požádal zaměstnance, aby dal dokumenty společnosti, kterou jí předal u příležitosti plné moci, aby se osobně postarala o započatý obchod a realizaci projektu. Muž jí je odmítl vydat, proto byla přivolána policie. Po vyšetřování státní zástupci z DNA Iaşi zjistili, že peníze z bankomatů v okresech Iaşi a Neamţ vybral Andrei Anti a poslali ho k soudu, ale ve stavu svobody.

5ad9d273c4218_1524224627.jpg


A scos banii de la bancomate din judeţele Iaşi şi Neamţ


După ce a revenit în ţară, patroana a cerut angajatului să-i dea actele societăţii pe care i le-a remis cu ocazia împuternicirii, pentru a se ocupa personal de afacerea demarată şi de implementarea proiectului. Bărbatul a refuzat să i le dea, astfel că a fost chemată poliţia. În urma investigaţiilor, procurorii de la DNA Iaşi au aflat că banii au fost retraşi de la bancomate din judeţele Iaşi şi Neamţ de către Andrei Anti şi l-au trimis în judecată pe acesta, însă în stare de libertate.


Obligat de Tribunal Iaşi să restituie toţi banii


Soudci soudu v Iaşi se rozhodli odsoudit Andrei Anti na dva roky a šest měsíců vězení s podmíněným odkladem a vrátit částku 107 304 lei. Soudci také rozhodli, že obvinění by měli vykonávat dobrovolnou práci ve prospěch komunity pro radnici obce Butea v kraji Iaşi po dobu 70 dnů a absolvovat kurz odborné kvalifikace.


Rozhodnutí tribunálu Iaşi není konečné, lze jej napadnout u nadřízeného soudu, respektive u odvolacího soudu v Iaşi.


5ad9d2654206a_1524224613.jpg