Zbývá pouze jeden otazník. Je to ono ?! Nudný zápas s málo reálnými gólovými příležitostmi. Tým Celty vyzval všechny národy na stadionu, aby jim ukázaly svou neschopnost skórovat v jednom z nejdůležitějších zápasů v historii klubu. 😜 A národy přišly! 👏 Estadio de Balaídos s atmosférou hodnou lepší klauzule! V prvním poločase se tak trochu hrál fotbal, i když gól padl až ve druhém poločase. V prvních 45 minutách přišly tři příležitosti „Boží pomoci“, všechny z britské strany. "Preclík" od Rashforda a dva stehy od Mkhitaryana a Lingarda a ... to je asi tak všechno. To byl zápas! Jediný gól padl „z ničeho nic“ ve druhém poločase, z trestného kopu zprava. Prázdný jako "umělec", říkal jsem si, než ji Rashford udeřil. Když je výstřel zprava a on popraví dalšího praváka, jaksi „přes ruku“ – je jasné, že tento muž pracuje na tréninku, jakmile převezme odpovědnost za provedení! Zjistil bych po zápase, že to tak je: Mourinho na 30 minut „nakopal“ mladíka, kterého dělá po každém tréninku – nasadí si figuríny a trefí branku. Opraveno jako v zápase! Výborně! 👏 To byl příběh zápasu a v tomto dvoukole je záležitost na 90 % vyřešena. Manchester potřebuje k jistotě finále EL ještě jeden gól, a to ani ne ten povinný, protože Celta působí příliš "uctivě" na to, aby neřekla, že je bezmocná dát tři Angličanům na oplátku! 😜

S-a jucat si ultimul meci din mansa tur a semifinalelor cupelor europe din aceasta saptamana. Un meci anost cu putine ocazii adevarate de poarta. Cei de la Celta si-au chemat toate neamurile la stadion sa le arate neputinta lor de a marca intr-unul din cele mai importante meciuri din istoria clubului.😜 Si neamurile au venit!👏 Estadio de Balaídos a aratat “ca de sarbatoare”, cu o atmosfera demna de o clauza mai buna! Fotbalul, putin cat a fost el, s-a jucat in prima repriza, desi golul a venit in partea secunda. Trei ocazii “mai de Doamne-ajuta”, toate au venit in primele 45 de minute, toate de partea englezilor. Un “covrig” al lui Rashford si doua suturi din partea lui Mkhitaryan si Lingard si...cam atat. Asta a fost meciul! Unicul gol a venit “de nicaieri”, in al doilea mitan, dintr-o lovitura libera de pe partea dreapta. Gol de “executant”, mi-am zis inca inainte ca Rashford s-o loveasca. Atunci cand lovitura e din dreapta si executa tot un dreptaci, cumva “peste mana” - e clar ca omul ala o lucreaza la antrenament odata ce-si asuma responsabilitatea executarii! Aveam sa aflu dupa meci ca asa e: Mourinho “l-a dat de gol” pe tanar ca asta face dupa fiecare antrenament, cate 30 de minute - isi pune manechinii si o da la poarta. Fix ca-n meci! Bravo lui!👏 Cam asta a fost istoria meciului si treaba e 90% transata si in aceasta dubla mansa. Manchester mai are nevoie doar de un gol pentru a fi sigura de finala EL, nici ala obligatoriu, pentru ca Celta pare mult prea “respectuoasa” ca sa nu spun neputincioasa sa le dea trei la schimb englezilor!😜
Takže z mého pohledu máme po zápasech kola v semifinále Evropského poháru už tři finalisty - Real Madrid, Juventus a Manchester United - a jeden otazník. Pokud se ještě něco stane, myslím, že jedině v zápase Lyon - Ajax Amsterdam se můžeme dočkat nějakého možného překvapení, i když Ajax vypadá ve finále "na půl nohy" po "halucinačním" 4-1 v zápase kola. Pokud přijdou další překvapení z jiných směrů ... tím lépe pro nás, fotbalové spotřebitele, i když věci vypadají trochu "přibité".
Ode dneška se vracíme k "fuška" mistrovských zápasů s hrami specifickými pro konec sezóny, ve kterých nás pravděpodobně čeká i mnohá "překvapení" ....takto vypadá konec sezóny v určitých ligách! Doufejme, že se jim na našich sázkových tiketech vyhneme! 😜