Oba rumunské týmy mají šanci získat body v této fázi Evropské ligy

Ani jeden ze dvou Našich zástupců v Evropské lize nezískal žádné vítězství ve skupinové fázi, ale doufáme, že se tak stane zítra.

Samozřejmě nepředpokládáme, že by se oba týmy prosadily, ale je velká šance, že se to alespoň jednomu podaří. A zde odkazujeme především na Steauu, která se střetne s Curychem na vlastní půdě. Oba jsou v domácí lize na prvním místě, Curych ale v minulé sezoně sestoupil do druhé ligy. V prvním kole skupin Evropské ligy Steaua prohrála 0:2 v Turecku proti Ankarasporu a ve druhém kole remizovala doma s Villarrealem. Na druhou stranu Curych byl poražen v prvním kole ve Španělsku 1-2, ve druhém podání se stejným skóre Ankarasporu.

Gól Muniru proti Villarrealu byl jediným z předchozích 3 domácích zápasů Steauy v Evropské lize. Lépe na tom není ani Curych, který v posledních 9 venkovních zápasech této soutěže utrpěl 7 porážek. Remíza by Steaue v boji o kvalifikaci na evropském jaru vůbec nepomohla, o Curychu se to ale říci nedá. Vzhledem k posledním výsledkům dvou skupin Evropské ligy věříme, že v tomto zápase padne více než jeden gól.

Ve druhé hře na tiket dne bude Astra cestovat do České republiky. Samozřejmě bychom měli být optimisté a říci, že oba rumunské týmy mají v této fázi Evropské ligy šanci na body, ale tým Giurgiu nebude mít vůbec lehkou misi. Říkáme to především proto, že tým vedený Mariusem Sumudicou je v I. lize na předposledním místě, Plzeň je v České republice druhá, ale také proto, že rumunské týmy se v poslední době potýkají s problémy proti Čechům. fáze základní skupiny Astra prohrála 2:3 doma s Austrií Vídeň, ve druhém kole podlehla 0:4 venku AS Řím. Plzeň naopak remizovala jak s AS Řím, tak s Austrií Vídeň, což nebylo vyloučeno zítra. I proto je těžké uvěřit, že Plzeň vstřelí více než 2,5 gólu.