Anglie – Andorra, předběžné kvalifikační zápasy CM 2022

Anglie – Andorra, od úvodních 20 CM možné: vítězství „trojky“ lvi“. Po působivém úspěchu Maďarska dá Southgate šanci hrát dalším fotbalistům, takže je otázkou, jak kategorický bude úspěch hostitelů.

Anglie udělala uprostřed tohoto týdne perfektní druhý poločas, v těžkém pryč z Maďarska, což Maďary štiplavý 4-0. Pro Kane & Co to byl čtvrtý úspěch v řadě – 5 bodů nad druhým místem ve skupině – v kvalifikaci mistrovství světa v Kataru; a jeho gólový rozdíl 13-1 je působivý. S úspěchem proti Andoře – což je jen formalita – a vítězstvím v 6. zápase přípravných zápasů má Anglie šanci se již kvalifikovat na mistrovství světa. Bylo by to poprvé za posledních 7 kampaní mistrovství světa, kdy semifinalista z posledního finálového turnaje (Rusko 2018) dostane kvalifikační vstupenky tak brzy.

Anglie – Andorra | Southgateův tým je dokonale defenzivní, ale slibuje, že to bude podívaná

Anglia a impresionat în mandatul lui Southgate prin defensiva extrem de bine organizată. La Euro, a primit doar două goluri în tot turneul, însă finala atinsă (pierdută la penaltyuri, cu Italia) a fost insuficientă pentru o parte din suporteri. Asta pentru că selecționerul dispune de o generație fantastică, în care jucători precum Foden, Grealish, Mount sau Jadon Sancho sunt capabili să creeze. Lucru care s-a văzut în preliminarii, dar la Europeanul din această vară tactica a fost cu totul alta și a vizat strict rezultatele. 

Ca atare, Anglia e obligată să facă spectacol, mai ales când joacă pe Wembley, pentru că o defensivă perfectă nu e suficientă pentru suporteri, dacă nu are ca finalitate un trofeu. Chiar și așa, trebuie notat că în 11 din ultimele 14 partide în toate competițiile (în timp regulamentar), defensiva gazdelor de duminică a fost de netrecut, neîncasând vreun gol (11 victorii și 3 remize, în 90 de minute). Mai mult, dacă este să ne uităm în statistici, din noiembrie 2020 Anglia nu a încasat mai mult de un gol într-un meci (înfrângere contra Belgiei, 0-2).

V důsledku toho se zdá nepravděpodobné, že by Andorra mohla tento víkend skórovat, i když Southgate určitě udělá více změn v první "11". Trenér potřebuje vědět, na koho se bude v budoucnu spoléhat, než na typ týmu, který jsme viděli na závěrečném turnaji v létě a který zapůsobil ve čtvrtek ve druhém poločase v Budapešti. Očekávejme tedy spoustu změn, zvláště když proti Polsku budou v případě žluté karty chybět Declan Rice, Raheem Sterling, Harry Kane nebo Kyle Walker. || Čeština: King James Version: 591

Maguire, punct fix și el în formația lui Southgate, va fi posibil la rândul său menajat, în contextxul în care John Stones a evoluat foarte puțin pentru City în acest debut de sezon și e proaspăt.

Anglie použije vzorec s mnoha „rezervami“

Pokud jde o problémy se šarží, technický personál Anglie nemůže spoléhat na Calverta-Lewina, zraněného v posledním zápase Premier League, ani na Jadona Sancha. Záložník Manchesteru United by se pravděpodobně dal využít, ale nemá smysl riskovat hru s předem známým výsledkem s Trippierem v pravém pruhu. Pravděpodobně teď udělá to samé, nechce Shawa nutit. Anglie je zdaleka národním týmem s nejlepšími obránci napravo, Alexander-Arnold, Reece James, Trippier a Walker, což trenérovi dělá velké starosti při výběru úřadujícího hráče. V neděli se Southgate pravděpodobně rozhodne hrát s pravým obráncem Atletica Madrid v opačném pruhu, přičemž Trent a Reece James budou bojovat o základní sestavu. || English: 630

În prima partidă de la Euro, Southgate a surprins, folosindu-l pe Trippier în banda dreaptă. Probabil la fel va proceda și acum, nedorind să îl forțeze pe Shaw. Anglia e de departe naționala cu cei mai buni fundași dreapta, Alexander-Arnold, Reece James, Trippier și Walker dându-i mari bătăi de cap selecționerului în alegerea titularului. Duminică, Southgate va alege probabil să evolueze cu fundașul dreapta de la Atletico Madrid în banda opusă, pentru postul de titular în dreapta urmând a se lupta Trent și Reece James.

Cu toate că Anglia va propune un prim "11" în care vor predomina jucătorii de plan secund, aceștia au o valoare impresionantă și știu că de prestația de duminică poate depinde o viitoare convocare. Astfel, e de așteptat să nu se facă rabat de la efort și gazdele să încerce să înscrie cât mai multe goluri posibil.

Posibilul prim "11" al Angliei

  • Pickford - Alexander-Arnold, Stones, Mings, Trippier - Henderson, Bellingham - Saka, Lingard, Grealish - Bamford


Anglie – Andorra | Hosté přicházejí s vynikající morálkou

Velikost Wembley často přemůže malé týmy, které přijíždějí do Londýna, aby se setkaly s Anglií, ale Andorra je v jednom z nejlepších okamžiků ve své fotbalové historii. To proto, že v posledních dvou zápasech dokázal zůstat bez porážky, i když soupeři byli skromní (0:0 s Gibraltarem a 2:0 se San Marinem). Je to poprvé za poslední tři roky, co se nedělním hostům taková série povedla poté, co v roce 2018 nechali spory s Lotyšskem a Gruzií bez porážky (oba skončily remízou).

Nicméně pryč, Andorra je zranitelný tým, prohrál posledních 20 zápasů hraných venku v přípravných zápasech na mistrovství světa. Ve 13 z těchto sporů hráči selektoru Alvareze ani neoznačili.

Tváří v tvář silným formacím byla Andorra vždy „potravou pro děla“. Letos odehrál 3 zápasy s národními týmy umístěnými v TOP 50 v hierarchii FIFA a pokaždé prohrál 3 a více gólovým rozdílem. Anglie je v tomto žebříčku na 4. místě a i když bude hrát s mnoha druhotřídními fotbalisty, má dostatek argumentů pro definitivní vítězství.

Hostující tým nebude moci počítat s Marcem Pujolem a Jordi Alaezem, oba suspendovaní, což v defenzivě vyvolá mírnou paniku. Z pohledu útoku jsou všechny oči upřeny na Marca Valese, autora posledních 3 branek Andorry, ale ten bude mít ve Wembley zřejmě převážně defenzivní úkoly.

Pravděpodobný tým Andorry

  • Gumy - Rubio, Nicolas, Llovera, Alavedra, Cervos - Martinez, Vales, Rebes, Martinez - KukačkaAnglie – Andorra, předkoly CM 2022 | Statistiky a tipy

Nedělní zápas bude 5. přímým zápasem mezi oběma týmy, Anglie si vždy dokázala prosadit handicap, aniž by inkasovala gól. Při poslední návštěvě Wembley v roce 2009 odjížděli hosté s 6 inkasovanými brankami, v konfrontaci, ve které zazářili Rooney a Jermain Defoe.

Doma je Anglie v přípravných zápasech bestie: v posledních 11 kvalifikacích mistrovství světa vstřelili „tři lvi“ pokaždé dva nebo více gólů, s jednou výjimkou.

Čeká nás proto extrémně nevyrovnaná hra a jediný problém, který nastává, souvisí s rozdílem ve skóre. Ve špatný den může Andorra získat 7, jak se stalo v přátelském utkání s Portugalskem na konci loňského roku. V oficiálních konfrontacích jsou však nedělní hosté v defenzivě mnohem opatrnější a přítomnost ve Wembley by je měla inspirovat. Stejně jako poslední dva výsledky (jeden inkasovaný gól) jim určitě dodají větší sebevědomí.

Na druhou stranu Anglie nemá Cristiana Ronalda v boji proti rekordům, takže opakování skóre jako v portugalském přátelském utkání s Andorrou se zdá nepravděpodobné. Je to i proto, že Southgate bude koukat, aby viděl při práci méně využívané fotbalisty a herní cesty mezi nimi nejsou tak propracované jako v případě titulků. Před Eurem absolvovaly "tři lei" přátelské utkání s Rumunskem, ve kterém testoval i selektor, který poslal do první "11" druhořadé fotbalisty. Výsledek? Tricolors prohráli pouze 1:0, to je pravda, a díky Niță ve velký den.

V žádném případě nepředpokládáme říční skóre a hra pod 5,5 gólu je při kurzu 1,75 více než atraktivní předpověď. Andorra nemůže skórovat a nemyslíme si, že Anglie bude mít zájem skórovat v ohni a ponižovat svého soupeře. Méně než 5,5 gólu v Anglii – Andorra