Anglie – Maďarsko, přípravné zápasy CM 2022

Anglie – Maďarsko (zápas přípravného utkání CM 2022 – úterý, čas 21: 45, Digi Sport 1, LookSport a Telekomsport) bylo před více než měsícem v zápase kola v Budapešti derby o první místo ve skupině I. Mezitím se věci zásadně změnily.

Cu 6 vítězství a remízy, Southgateův tým je blízko k získání přímých vstupenek na mistrovství světa v Kataru. Speciální, která přichází po působivém vystoupení v Rusku, kdy se „tři lvi“ dostali do semifinále. Na druhou stranu, se 3 porážkami v posledních 4 zápasech mají Maďaři stále jen teoretické šance na postup do finálového turnaje.

Anglie - Maďarsko | Mistrovství světa v Kataru, velká šance pro Brity

„It's coming home“ byl oblíbený slogan anglických fanoušků na mistrovství světa 2018 i na Euru 2020, které se konalo letos v létě. Pokaždé se Southgateův tým k trofeji velmi přiblížil a soutěž opustil v semifinále v Rusku a letos prohrál finále, a to i ve Wembley, bude možné zopakovat výkon z roku 1966, jediného mistrovství světa, na kterém Angličané šel celou cestu. Argumentů v tomto směru by bylo dost: Southgate má hráče světové úrovně až pro 3 národní týmy, obrana je nejlepší na světě, ale hlavně se bude hrát závěrečný turnaj na konci kalendářního roku.

Pentru 2022, speranțele sunt mai mari ca niciodată că va putea fi repetată performanța din 1966, singurul Mondial în care englezii au mers până la capăt. Argumente în această direcție ar fi destule: Southgate dispune de jucători world class cât pentru 3 naționale, apărarea e cea mai bună din lume, dar, mai important, turneul final se va juca la finalul anului calendaristic. 

V posledních letech se vždy hovořilo o tom, že fotbalisté Anglie nemohou na mistrovství světa nebo na Euru předvést svou skutečnou hodnotu, protože přicházejí po vyčerpávajících sezónách. Hráči z ostatních velkých zemí jsou samozřejmě v podobné situaci, ale Premier League je zdaleka nejsilnější a nejvyrovnanější šampionát na světě. Anglické týmy se navíc vždy dostanou do semifinále nebo finále evropských pohárů, takže se stává, že fotbalista, jako je například Maguire, se vyvine zhruba za 60 zápasů/sezonu. Tentokrát v Kataru bude šampionát v plném proudu a bude přerušen kvůli Světovému poháru před dosažením poloviny soutěží. Odpočinutý anglický národní tým se špičkovými fotbalisty má podle odborníků velkou šanci prosadit se, zvláště když tentokrát soutěž nebude tak vyrovnaná. Zdá se, že jihoamerický národní tým je o krok pozadu, Německo je o 15 let pozadu, zatímco Španělsko, přestože vypadá působivě s Luisem Enriquem u kormidla, zdá se, že potřebuje nějaký čas, aby bylo nové, protože tým, který dominuje na konci prvního zápasu desetiletí tohoto století.

Anglie, mnohem více si odpočinula před duelem s Maďarskem

Velká výhoda hostitelů v úterý, mimo zřejmý rozdíl v hodnotě představuje skutečnost, že na konci minulého týdne se "tři lvi" střetli s Andorrou (venkovní vítězství 5:0). Zápas, který evidentně nevzbudil žádné emoce, takže Southgate dokázal sestavit druhý set a umožnil tak pravicovým senátorům odpočinout si, aby byli 100% fit v zápase s Maďarskem.

Astfel, din partida folosită pe Estadi Nacional, din Andorra la Vella, Southgate va mai păstra, probabil, în primul "11" pentru confruntarea cu vecinii noștri, doar doi jucători: Chilwell și Stones. Ambii au jucat foarte puțin la echipele de club în această toamnă și stafful tehnic al naționalei vrea să le dea încredere. În plus, Shaw este ușor accidentat și, chiar dacă a prins lotul Angliei pentru dubla din octombrie, probabil nu va fi riscat. Asta și în ideea de a îi da încredere apărătorului lateral al lui Chelsea (Shaw nu are adversar pe post la United, fiind titular indiscutabil). În ceea ce îl privește pe Stones, el vine după un sezon magic, dar în debutul actualei stagiuni Guardiola l-a preferat în majoritatea meciurilor pe Laporte lângă Dias. E adevărat, fundașul englez a avut și ceva probleme medicale; acum, Southgate vrea să îi dea cât mai multe minute la națională - mai ales că Maguire lipsește -, știind cât de importantă e încrederea în evoluțiile fundașului transferat de City în 2016, de la Everton.

Ca atare, să ne așteptăm să vedem din primul minut marți pe Wembley fotbaliști precum Pickford, Walker, Declan Rice, Grealish, Mount, Kane sau Sterling, toți menajați în partida contra Andorrei.

Primul "11" probabil al Angliei:

  • Pickford - Walker, Kameny, Mings, Chilwell – Henderson, Rýže, Mount – Sterling, Kane, Grealish

Anglie – Maďarsko | Znovuzrození a úpadek Maďarů


Naši západní sousedé zaškrtli poslední známku na mistrovství světa před 35 lety. Bolestná věc pro zemi, která byla dlouho silou: v roce 1954 se na závěrečném turnaji pořádaném Švýcarskem Maďaři dostali do finále poté, co ve vyšších fázích vyřadili Brazílii a Uruguay. V posledním dějství Maďaři Ference Puskase dramaticky prohráli proti Západnímu Německu, když vedli 2:0 (Němci se vrátili a vyhráli 3:2). Výsledek byl do malé míry překvapivý, Maďarsko bylo jednou ze sil v Evropě ve fotbale a přišlo po rozebrání Anglie v přípravných zápasech (6-3 ve Wembley a 7-1 v Budapešti). Od té doby Maďarsko nezaznamenalo žádný důležitý výkon ve finálových turnajích, ale nyní se zdálo, že má vynikající generaci, která je schopná produkovat velká překvapení.

Na letošním závěrečném turnaji bylo Maďarsko ve skupině smrti, „spolu s Německem, Francií a Portugalskem. Maďaři prohráli první zápas, proti Ronaldo & Co, ale Portugalci měli asi 80 minut velké problémy před organizovanou obranou. Následovala nečekaná totální remíza s Francií 1:1, mistr světa nenašel řešení, jak rozložit obranu soupeře. Zdálo se, že rytmus závěrečného turnaje bude pro tým Marca Rossiho osudný, tím spíše, že zápas proti Mannschaftu se již nehrál v Budapešti, ale v Berlíně. I v těchto podmínkách hráli Maďaři extrémně ležérně, těžili snad z těžkého terénu (hrálo se za přívalového deště). Maďaři dvakrát vedli a v osmém předkole byli až do finále, ale nakonec Německo remizovalo (2:2), což je kvalifikovalo, ale posunulo Anglii dopředu, tým, který ji následně vyřadil v osmifinále. Hrál bez tlaku a vždy věřil ve svou šanci, nezalekl se jména soupeřů v základní sestavě. . Letos na podzim bylo Maďarsko k nepoznání: Anglie ho ponížila v Budapešti a poté prohrála tam a zpět s Albánií. Tři porážky ve čtyřech zápasech, vítězství s Andorrou (pouze 2:1) dokreslují téměř apokalyptický obrázek národního týmu, který po Euru 2020 tak dobře snil.

Ungaria nu doar că a ieșit cu capul sus dintr-o grupă teribilă, adunând două puncte, dar a devenit un exemplu pentru formațiile așa-zise mici din Europa. A jucat fără presiune și a crezut mereu în șansa sa, nefiind speriată de numele din garniturile de start ale adversarelor.

Doar că, între timp, toate speranțele vecinilor noștri pentru o nouă prezență la un Mondial - complet justificate după startul preliminariilor și după figura superbă de la Euro - s-au năruit. În această toamnă, Ungaria a fost de nerecunoscut: a fost umilită de Anglia, la Budapesta, pentru ca apoi să piardă, tur-retur, cu Albania. Trei înfrângeri în patru meciuri, victoria cu Andorra (doar 2-1) venind să întregească un tablou aproape apocaliptic pentru o națională care visa atât de frumos după Euro 2020.

Maďarsko, nově vynalezené Marco Rossi, kterému nyní hrozí propuštění

Na Euro , tajemství Maďarů bylo na jednu stranu v jednotné sestavě, schopné dát pro národní tým vše, ale byla by chyba nepovšimnout si příkladné práce Marca Rossiho. Italský trenér po příchodu do národního týmu v roce 2018 poté, co zapůsobil na lavičce Budapešti Honved, zorganizoval tým perfektně, maďarská obrana se v posledních letech zcela proměnila.

I když vstupenky na mistrovství světa nebyli Ve věku 35 let (mistrovství světa v Mexiku) se Maďarsko kvalifikovalo na poslední dva turnaje Euro a zdálo se, že maďarský národní tým je nyní schopen udělat další krok pod Rossiho velením. Místo toho přišly 4 hry za poslední měsíc a půl a celá stavba vytvořená italským technikem jako by se zhroutila. Nikdo nemluví o změně mentality hráčů během Eura, o disciplíně v týmu a ostrých protiútokech. Je zřejmé, že po tak úspěšném finálovém turnaji byly naděje velké, takže fanoušci, tisk a dokonce i představitelé federace jen stěží snášejí výsledky dosažené v posledním měsíci. V Budapešti se už píše, že trenérova pozice je ve velkém ohrožení, vzhledem k tomu, že není schopen vést národní tým výše, než se mu podařilo na závěrečném turnaji letos v létě.

Ital má ještě 3 || Angličtina 704

Primul "11" probabil al Ungariei:

  • Gulacsi - Szalai, Orban , Lang - Nego, Schafer, Kleinheisler, Nagy - Szoboszlai, Schon - Sallai


Anglie – Maďarsko, statistiky a tipy na sázení

Po 4:0 proti Maďarsku v Budapešti vyhrála Anglie 4:0 a 5:0 nad Andorrou, tyto výsledky "zlomila" remíza ve Varšavě s Polskem. Britové měli proti Lewandowski & Co velkou smůlu, když byli nerozhodní v 90 + 2 minutách, jinak by vyhráli na linii skupiny.

Před úterním duelem mají domácí obrovskou výhodu v přímých zápasech , neprohrál s Maďary od roku 1962. Od té doby se oba týmy střetly 14krát, přičemž Anglie vyhrála 12 sporů. Je téměř neuvěřitelné, že v těchto 14 konfrontacích za téměř 60 let vládlo Anglii nyní ... 7 minut Maďarsko, zvláště když je Wembley skutečnou baštou v kvalifikacích na závěrečné turnaje. V posledních 21 zápasech odehraných na legendárním stadionu, v přípravných zápasech, dosáhla Anglie tolik úspěchů. Impozantní je i průměr gólů, v tomto intervalu: 73 vstřelených branek a pouze 7 inkasovaných!

Cu siguranță că "cei trei lei" pot să respecte cu ușurință tradiția și acum, mai ales că Wembleyul este o adevărată fortăreață în partidele de calificare la turneele finale. În ultimele 21 de partide jucate pe legendarul stadion, în preliminarii, Anglia a obținut tot atâtea succese. Golaverajul este și el unul impresionant, în acest interval: 73 de goluri marcate și doar 7 primite!

Hlavním „ústem ohně“ anglického útoku bude bezpochyby Harry Kane. Ve Spurs má špatný start do sezony, poté co zmeškal přestup do City, ale v reprezentaci si zahrál výjimečně v roce 2021. Na kontě má už 9 vstřelených branek a pokud dá v úterý gól, bude bránit jen 2. hráče v historii národního týmu s více než 10 vstřelenými brankami za prvního reprezentanta ve dvou různých kalendářních letech.

Aniž by Maďarsko hrálo na mistrovství světa od roku 1986, je nyní 5 bodů od druhého místa a jen zázrakem se může dostat k přehradě. Útok Maďarů je hrozný, nedokázali vstřelit branku ve 3 prohraných zápasech za poslední měsíc a půl. Ani proti Andoře se Maďarům nepodařilo zlepšit morálku, skórovali pouze dvakrát a utrpěli vítězství (2:1). Přestože je ve skupině až 4., Rossiho tým ani v jednom ze 7 zápasů nevedlo k přestávce. Dokonce i v Budapešti, při neuspokojivé remíze 0:4 s Anglií, bylo po 45 minutách skóre vyrovnané.Myšlenka, že úspěch bude snadný:

Un fapt inedit e reprezentat de faptul că Ungaria capotează în reprizele secunde ale disputelor. Deși e abia pe locul 4 în grupă, formația lui Rossi nu a fost condusă la pauză în niciuna dintre cele 7 partide. Chiar și la Budapesta, în dezamăgitorul 0-4 cu Anglia, după 45 de minute scorul a fost egal.

Anglia are toate atuurile să se impună la scor în duelul cu Ungaria, câteva date statistice conducându-ne cu gândul că succesul va fi unul facil:

  • Anglie vyhrála 6 z posledních 7 kvalifikací na mistrovství světa;
  • Formația lui Southgate a condus încă de la pauză în 5 din ultimele 7 confruntări din partidele de calificare la Mondial;
  • Anglia nu a primit gol în 5 din ultimele 7 partide din preliminariile pentru CM;
  • Anglie vstřelila alespoň dva góly v 6 z posledních 7 kvalifikací na mistrovství světa;
  • Anglia a marcat cel puțin două goluri în ultimele 3 partide directe contra Ungariei.

În consecință, un succes al Angliei nu doar că e previzibil, dar, la cum se prezintă cele două naționale în acest moment, pare singura variantă posibilă. Anticipăm o victorie confortabilă pentru "cei trei lei", care, credem noi, vor înscrie cel puțin 3 goluri (cotă 2, la Superbet).