Atletico letos mnohem snadněji předá Leverkusen

Atletico Madrid a Bayer Leverkusen se znovu střetnou ve vyřazovací části Ligy mistrů. V sezóně 2014-2015 se oba týmy stejně jako v letošní sezóně střetly v osmém kole. Ale pak byl Leverkusen na jiné úrovni. V tu chvíli Leverkusen dokázal doma vyhrát 1:0, prázdný Calhanoglu. Ale Calhanoglu bude kvůli kartám pro tento zápas vyloučen. Chybět budou také Bender, Havertz, Henricsk, Taj a Toprak. Lékařský personál Leverkusenu se však snaží Kiesslinga a Costu do zápasu uzdravit. Tým Korkutu však čeká těžký návrat. Turecký trenér Leverkusenu byl nyní v březnu jmenován hlavním trenérem. V minulosti trénoval Hannover a Kaiserslautern. Leverkusen hraje v této sezóně špatně, tým je až desátý v Bundeslize, s malou šancí v této sezóně něčeho dosáhnout. Pro tento tým neexistuje žádná další kvalifikace. Smyl by ostudu letošní sezony. Ale po 2-4 doma, jak můžete stále doufat v kvalifikaci?

V Atletico Madrid Simeone je v týmu velmi dlouho, od prosince 2011. Své hráče zná jako svou vlastní osobu. Určitě ví, že kvalifikace se nehraje. Třígólové vítězství Bayeru Leverkusen by způsobilo odchod Atlética Madrid ze soutěže. Je pravda, že to není možné, ale Simeone učiní nezbytná opatření. Dvakrát se dostal do finále této soutěže, v letech 2014 a 2016, ale míří také na zisk trofeje. Tato fáze soutěže je jako ta poslední. Simeone se ale ani v tomto zápase snadno nevzdá. Má dobré hráče a tým nakonec hraje před fanoušky, chce dobrý výsledek i doma. Simeone se nebude moci spolehnout na Barragana, Fernandeze, Luise, Gabiho a Gameira. Ale Griezmann a Korea a uvidíme, do jaké míry bude Fernando Torres ztěžovat život defenzivním hráčům Leverkusenu. Tým je aktuálně čtvrtý v LaLize, což je značná vzdálenost od Barcelony, Realu a Sevilly. A tam chce Atletico ještě výš a není vyloučeno, že na konci sezóny bude tým ještě na stupních vítězů, v lepším případě na třetím místě.

Ale když se vrátím k tomuto zápasu, nechápu, jak může Bayer Leverkusen překvapit tento krásný tým Atlética. Kdybych nebyl fanouškem Realu, tohle byl rozhodně můj nejoblíbenější ve Španělsku. Atletico se mi opravdu líbilo, a protože Simeone je v týmu, líbí se mi ještě víc.

Půjdu na vítězství Atlética Madrid, kurz 1,62 na Unibet. || Česky 538