Avem noi etape in preliminariile CM 2018

Od 23. března do rána 29. března budeme součástí nových fází přípravných zápasů mistrovství světa 2018, přičemž některé týmy jsou velmi blízko kvalifikaci přímo na závěrečný turnaj nebo případně v mezikontinentální přehradě.

thumb_58d2df592f9a3_1490214745.png
 

Zóna AFC


Začneme asijskými přípravnými zápasy (AFC), které budou první. Zde se první dva týmy ze dvou skupin kvalifikují přímo do finálového turnaje, zatímco držitelé 3. míst se ve vzájemném souboji rozhodnou o postupujícím v mezikontinentální přehradě se čtvrtým ze Střední a Severní Ameriky. Polovina z 10 etap se odehrála v obou skupinách, v těchto dnech se nekonají jedno, ale dvě kola.
 
Skupinu A vede Írán, kterému se v 5 zápasech nepodařilo neinkasovat gól a vstřelil 4 góly. O jeden bod zaostává Jižní Korea, v play-off postupuje o dva body Uzbekistán. Je nepravděpodobné, že by se jeden ze tří dostal do Sýrie, Kataru nebo Číny. Ve skupině B jsou Saúdská Arábie a Japonsko dělené na body, Austrálie je třetí a Spojené arabské emiráty čtvrté, pouze jeden bod za prvními dvěma. =
 
Bet House Betano nabízí kurz 1,3 na Írán v top 2, 1,35 na Jihokorejce a 2,3 na Uzbekistán. Pokud jde o skupinu B, Japonsko má hodnocení 1,4 v kvalifikaci přímo na mistrovství světa, Austrálie 1,6, Saúdská Arábie 1,8 a Spojené arabské emiráty 3,5 || Angličtina 545
 

V CONCACAF jsme svědky překvapení


V africké oblasti se další etapa hraje až v srpnu, takže skočíme do skupiny ze Střední a Severní Ameriky (CONCACAF). Tady máme 6 týmů, první 3 jdou přímo na finálový turnaj, takže ten čtvrtý, jak jsem řekl výše, bude hrát na mezikontinentální přehradě s asijskou kapelou. Doposud se hrály pouze dvě fáze skupiny, přičemž Kostarika nasbírala maximum bodů, vstřelila 6 gólů a dokázala neobdržet žádný. Na posledním místě je překvapivě USA, které vstřelilo jediný gól, obdrželo 6. A v předkole CONCACAF se v těchto dnech budou hrát dvě etapy. Zde má Mexiko na umístění v top 3 kurz 1,05, USA 1,1, Kostarika 1,2, Panama 3,00, Honduras 5,00 a Trinidad Tobago 15,0.
 
Pokud jde o přípravné zápasy pro Oceánii (OFC), zde jsou věci jasné, Nový Zéland je daleko za ostatními národními týmy. A to i přesto, že v poslední etapě uhrál s Novou Kaledonií pouze bílou remízu. Myslíme si, že nebude mít problém vyhrát skupinu a zápas s týmem, který skončí první ve druhé skupině. Poté bude hrát na mezikontinentální přehradě s pátým místem v Jižní Americe, ale zde má sníženou šanci kvalifikovat se na závěrečný turnaj.
 

Brazilci jsou téměř kvalifikovaní


V Jižní Americe (CONMEBOL) bylo dokončeno 12 etap z 18 plánovaných. Zde první 4 získají vstupenku na mistrovství světa 2018, zatímco pátí si zahrají mezikontinentální přehradu s Novým Zélandem. Na páté pozici je zatím překvapivě Argentina, která zaostává o 8 bodů na vedoucí Brazílii. V těchto dnech se v CONMEBOLu odehrají dvě etapy, nevyjímaje, že na závěr se Brazilci kvalifikují na závěrečný turnaj. Brazílie je 4 body za Uruguayí a 7 bodů za Ekvádorem a Chile. Betano nabízí kurz 1,5 na to, že Argentina bude na konci kvalifikace mezi 4 nejlepšími, což se, jak věříme, stane. Mluvíme přece o finalistovi mistrovství světa 2014.
 

Těžká mise pro "trikolory"


Především jsem nechal za sebou přípravná utkání CM v evropském prostoru, kde se ve všech 9 skupinách hrály 4 z 10 etap. Zde první tým z každé skupiny postoupí přímo do finálového turnaje, zatímco prvních 8 týmů z druhé pozice se utká v play off. Ve skupině E se Česká republika vůbec nedaří, je až na čtvrtém místě, 5 bodů za vedoucím Polskem, dva body za Černou Horou a jeden za Dánskem, proti kterému nastoupí v neděli doma. Betano vidí Polsko jako favorita na vítězství ve skupině a dává mu kurz 1,75. Následuje Dánsko (4:35), Černá Hora (6:00) a Rumunsko (9:00).
 
Skupinu A vede Francie, která má 10 bodů, o 3 více než Nizozemsko a Švédsko a 4 před Bulharskem. Betano nabízí na Francii na první místo ve skupině kurz 1,35, Nizozemsko 4,00 a Švédsko 12,0. Ve skupině B to vypadá zajímavě, s maximálním počtem bodů vede Švýcarsko, následuje Portugalsko s 9 body a Maďarsko se 7 body. Podle Betana je Švýcarsko mírným favoritem na vítězství ve skupině s kurzem 1,8, následuje Portugalsko (1,9) a Maďarsko (35,0).
 
Ve skupině C Německo nemá problém vyhrát skupinu, která získává maximum bodů, přičemž nedostává žádné branky. Zajímavostí je, že o druhé místo bojují Severní Irsko a Ázerbájdžán, oba se 7 body. Skupinu D vede Irsko s 10 body, následuje Srbsko s 8 body a Wales se 6 body, zajímavé je, že žádný ze 3 neutrpěl žádnou porážku. Zde ji Betano vidí jako favorita na vítězství ve skupině nad Irskem (2,75), těsně následovaným Srbskem (2,8) a Walesem (3,5). Je to, jako by nás nutil podívat se na velšskou kvótu.
 
Ve skupině F vede Anglie s 10 body, následuje Slovinsko s 8 body a Slovensko se 6 body. Nemyslíme si, že je problém s vítězem této skupiny, Betano dává Anglii 1.1. Ve skupině G jsou Španělsko a Itálie dělené o body, následované Izraelem, který je o 1 bod pozadu. Španělsko je kotováno na 1,35 ve srovnání s 3,00, což je italská kvóta.
 
Zdá se, že ve skupině H nemá Belgie problémy proti Řecku a Bosně, které nastřílely ne méně než 21 branek a obdržely pouze jeden. Kurz na Betano na konečné vítězství Belgičanů je 1,12, zatímco Bosna a Řecko mají kurz 10,0. Skupinu I nakonec vede Chorvatsko s 10 body, které vstřelilo 10 branek a obdrželo pouze jeden. Za Chorvaty následují Ukrajinci s 8 body, Islanďané se 7 body, Turci s 5 body. Betano vidí Chorvaty jako favority a na konečné vítězství jim dává kurz 1,85. Ukrajina je hodnocena známkou 3,5, Island 7:00 a Turecko 8:00.
 
Image feat: www.fifa.com