Tiket dne Liga I 31. března

Dnes budou první dva zápasy první třetí fáze play-out ligy I, která se hraje mezi Concordia a Pandurii, respektive Botosani a Targu Mures.

Fotbal, liga 1: Concordia Chiajna – Pandurii Targu Jiu (18:00)

Pandurii v posledních dvou fázích play-out nastřádala dva body, zatímco Concordia body nezaškrtla, přestože v obou zápasech bodovala. V prvním kole tým z Chiejnu prohrál 1:3 před CSM Iasi, zatímco ve druhém kole je porazil 1:2, rovněž na zahraničním poli, Targu Mures, cíl vítězství hostitelů se blíží. 3 minuty před finále. Z posledních 11 domácích zápasů v I. lize vyhrál Chiajna pouze dvě vítězství. Zajímavé je, že byli registrováni u FCSB a Dinamo.

Pandurii dvakrát remizovali v play-out, soupeři byli Voluntari a CSM Iasi, v obou zápasech vstřelili méně než 3 góly. Tým Gorj nepoznal vítězství v 11 etapách, zaznamenal 4 remízy a 7 porážek. Výlet s Voluntari byl jediný, ve kterém Pandurii získal bod, v každém z dalších 4 obdržel 3 góly.

Chiajna v základní části remizovala na vlastním hřišti s Pandurii, aby venku vyhrála 1:0. Ve skutečnosti jsem v 7 z posledních 8 přímých schůzek měl méně než 3 góly, což se podle mě nyní stane.

Pont Chiajna – Pandurii: méně než 2,5 gólu (1,53)

Fotbal, liga 1: Botosani – Targu Mures (20:30)

Targ-muresenii je na posledním místě v play-out se 4 body za přehradou. Situace pro ně byla mnohem složitější, pokud prohráli poslední kolo s Concordií Chiajna. Tým z Targ-Mures však vyhrál 2:1, vítěznou branku vstřelil v 87. minutě Ciolacu.Hosté získali bod, když v posledních 5 venkovních zápasech šampionátu vstřelili jediný gól. Stává se to s FCSB.

Botosani je v play-out na třetí pozici. Jestliže jej v první fázi předstihlo 1:2 na vlastním hřišti ACS Poli, v předchozím kole získalo bílou remízu s Gaz Metanem. Porážka s ACS Poli byla pro lidi z Botosani jedinou z předchozích 4 etap na vlastním hřišti. V základní části Botosani porazili Targu Mures 4:2 poté, co hosté vedli po 40 minutách 2:0. Nyní si myslím, že hostitelé vyhrají alespoň jeden poločas.

Pont Botosani – Targu Mures: Botosani vyhrává alespoň polovinu (1,23)