Předběžná denní vstupenka CM 25. března 2017

Andorra – Faerské ostrovy (19:00)

Určitě nejslabší duel tohoto kola v kvalifikaci mistrovství světa odehraje Andorra s Faerskými ostrovy. Andorřané jsou na posledním místě, vstřelili pouze jeden gól, dostali 13, což je jediný úspěch proti Švýcarsku, v prodloužení zápasu. Byl to první gól v kvalifikaci mistrovství světa za posledních 8 let.

Faerské ostrovy začaly přípravný zápas nečekaně dobře, uhrály bílou remízu s Maďarskem a porazily Lotyšsko 2:0. Pak se věci vrátily do normálu, prohrály 0:6 doma s Portugalskem a 0:2 venku se Švýcarskem. V posledních 15 výjezdech z přípravných zápasů mistrovství světa Faerské ostrovy vstřelily 6 gólů, z toho jeden proti Česká republika.

Při pohledu na výsledky z těchto přípravných zápasů by první šanci měly Faerské ostrovy, ale neriskoval bych to, vzhledem k tomu, že se bavíme o kapelách třetího světa. Vsadím se tedy, že nebude označen na obou stranách.

Pont Andorra – Faerské ostrovy: neskórovat oba (1,48)

Bosna – Gibraltar (19:00)

Bosna má dnes večer příležitost vylepšit svůj brankový průměr, když hraje vlastní zápas proti Gibraltaru, týmu, který v dosavadních 4 zápasech inkasoval 17 gólů. Gibraltar obdržel 3 od Kypru, 4 od Řecka a Estonska a 6 od Belgie, přičemž vstřelil branku s Belgií a Kyprem. Ze 7 oficiálních cest od založení tohoto národního týmu vstřelil Gibraltar 3 góly a obdržel nejméně 36.

Bosna je ve skupině na třetím místě se ziskem 7 bodů a jedinou porážkou před Belgií. V posledním zápase, který se odehrál v listopadu loňského roku, Bosna remizovala venku s Řeckem. Z posledních 7 domácích zápasů v kvalifikaci mistrovství světa Bosňané 6krát vyhráli a vstřelili méně než 3 góly v jednom.

I když bez Džeka, nemyslím si, že Bosna bude mít problém vyhrát zápas v prvním poločase. Poučným srovnáním je zápas s Estonskem, který Gibraltar prohrál 4:0 a Bosna vyhrála 5:0, Džeko vstřelil jediný gól a to z penalty. Proto si myslím, že v tomto zápase padne minimálně 5 gólů.

Bosna – Gibraltar předpověď: více než 4,5 gólu (1,36)

Lucembursko – Francie (21:45)

Ve skupině A na prvním místě se Francie střetne s lucemburskou „červenou lucernou“. Zajímavým detailem je, že Lucemburčané mají nejlepší ofenzivu mezi týmy na posledním místě, když vstřelili 5 branek. Tři z nich vyšly Bulharsku, když hosté jeli ve druhé hodině hry a byli velmi blízko zisku bodu. V posledním utkání hraném doma bylo Lucembursko poraženo 1:3 od Nizozemska, ale o přestávce byla remíza.

Francie má náskok 3 bodů před druhým a třetím místem, zatím bez přímých kvalifikačních emocí. Zvlášť když dnes nastoupí proti poslednímu nasazenému ve skupině. Francouzi začali kvalifikaci špatně, v Bělorusku, kde počasí ne každému vyhovuje, získali bílou remízu. Následovala však 3 vítězství: s Bulharskem, Nizozemskem a Švédskem.

Poslední přímé setkání se odehrálo v roce 2011, kdy "galský kohout" vyhrál venku 2:0. Lucembursko totiž nebodovalo v posledních 5 duelech. Vzhledem k dosavadním výsledkům Lucemburska bych ale nespěchal s výběrem toho, že nebude bodovat. Spíše se vsadím, že Francouzi dají gól v obou poločasech.

Pont Luxembourg – Francie: Francie skóruje v obou poločasech (1,33)