Capitanul Spaniei a fost testat pozitiv cu virusul COVID

Už jen pár dní nás dělí od začátku EURO 2020, a stalo se nevyhnutelné. Jde o to, že hráč má pozitivní test na COVID. Nemluvíme o žádném hráči, ale o Sergiu Busquetsovi, kapitánovi Španělska.

Sergio Busquets má COVID před EURO 2020 – jak to ovlivní přípravu týmu

Test byl proveden po přátelském utkání Španělska v pátek večer proti Portugalsku, zápas skončil výsledkem bílá remíza. Ostatní španělští hráči byli také testováni, ale pozitivní byl pouze Busquets. O portugalských hráčích zatím nemáme žádné informace, což teoreticky znamená, že v jejich skupině nejsou žádné problémy.

Na úterý Španělsko naplánovalo poslední přátelský zápas před finálovým turnajem proti Litvě. Vzhledem k situaci byl celý španělský tým v karanténě, přičemž mnoho hráčů v posledních dnech interagovalo se Sergiem Busquetsem. Proti Litvě tak vyšle Španělsko tým do 21 let, na technické lavičce jej nahradí Luis de la Fuente, trenér dorostu. Hráči v karanténě samozřejmě budou moci trénovat dále, ale individuálně.

Sergio Busquets má COVID před EURO 2020, týden před prvním zápasem finálového turnaje

Na EURO 2020 je Španělsko ve skupině E spolu se Švédskem, Polskem a Slovenskem. První zápas sehraje proti Švédsku, a to 14. června. Nařízení EURO 2020 říká, že týmům postiženým případy COVID mohou mít zápasy odloženy až na 48 hodin. Během této doby si může příslušný tým vybrat nové hráče do skupiny. Řekněme, že všechny zápasy z EURO 2020, včetně těch ze Španělska, budou analyzovány ve speciální sekci na webu. Na konci každé analýzy také poskytneme nějaké předpovědi.