Ce profesii se potrivesc cel mai bine cu pariurile sportive?

Lumea pariurilor aduce laolalta o multime de pariori ambitiosi, care considera ca un anumit nivel de cunostinte despre fotbal, tenis, sau oricare alt sport, reprezinta o oportunitate perfecta pentru a castiga la pariuri. Gresit – toti cei care au deja o anumita experienta in pariuri ne pot confirma.

Vždy oceňuji, když najdu dobrou analýzu buď na blogu Intelbet nebo na jiných blozích, a vím, že většina těch, kteří na blog píší, tak činí z čiré radosti , ne jako práci na plný úvazek, vždy se sám sebe ptám: jaké je základní povolání autora článku X?
 

58f8a7e394619_1492690915.jpg

Nechybí samozřejmě ani redaktoři na plný úvazek, za kterými stojí fakulta žurnalistiky. Mám zde však na mysli dvě kategorie blogerů, kterých je, alespoň v tomto výklenku sportovního sázení, většina: blogeři, kteří píší pro radost, bez podmínek, a blogeři na částečný úvazek. No, tyto dvě kategorie bloggerů jsou založeny na povolání – napadlo vás někdy, co to je? Dávám, přesněji, pokaždé, když čtu dobrý článek.

Na základě této zvědavosti jsem šel dále a přemýšlel, jaké povolání se nejlépe hodí pro sportovní sázení? Nejen jako blogger, ale jako gambler obecně. Jaké profese jdou ruku v ruce se sportovním sázením?
 

Bookmakeři


To by bylo první povolání, které mě napadne. Lidé, kteří pracovali nebo pracují v sázkových kancelářích. Mnoho sázkových kanceláří není proti této praxi, i když jsou sázky umístěny u stejné sázkové kanceláře. Dokonce vás vybízí, abyste sázeli na co nejvíce sázkových kanceláří, abyste mohli sledovat pohyby konkurence a lépe porozumět zkušenostem zákazníků se sázením. V žádném případě není podmínkou úspěchu v sázení. To není smyslem článku. Je však nepopiratelné, že povolání bookmakera je povoláním kompatibilním s rekreační činností sportovního sázení.

Aby bylo jasno – bookmakerem mám na mysli osobu odpovědnou za kurzy a možnosti sázení. Název pozice se u jednotlivých bookmakerů liší. Na tom záleží méně. Myšlenka je taková, že takový člověk rozumí tomu, jak se kurzy vyvíjejí, rozumí tomu, jak se kurzy počítají, zná všechny typy sázek a je neustále připojen k tomuto oboru. A to je mimořádně solidní základ pro sázení.


Obchodníci na burze


Transakce na burze jsou do jisté míry podobné sázení. Na jedné straně máme zlato a ropu, na druhé straně máme Real Madrid a Barcelonu. Cena akce je ovlivněna každou událostí, která se koná a má přímou, nebo i nepřímou souvislost s příslušným předmětem činnosti. Někdy je cena zisková, někdy nadhodnocená a úspěch akciového trhu závisí na tom, jak dobře trhu rozumíte a jak jej cítíte. Není divu, že mnoho obchodníků s cennými papíry migruje do oblasti sázení.
 

Bankovní úvěroví analytici


Mám na mysli ty, kteří pracují ve vývojových odděleních, v úvěrových odděleních. Analýza rizik je jednou ze základních činností této profese a každá chyba se draze platí. Lepší analogie se sportovním sázením, než by mohla být!
 

Pojistní matematici v pojišťovnictví


Nemluvím o pojišťovacích agentech, ale o analyticích, statistikech. Statistikové umí pracovat s čísly, což je kvalita nezbytná pro sportovní sázení. Stejně jako u úvěrových analytiků je v této profesi nesmírně důležitá analýza rizik.


Programátoři


Programátoři vytvářejí programy a stránky pomocí extrémně složitého matematického algoritmu a určitých programovacích jazyků. Sázky jsou založeny na zákonu pravděpodobnosti, který dává programátorům výhodu nad ostatními hráči.
 

Inženýři


Schopnost analyzovat, hodnotit a rozhodovat je v této profesi zásadní. Tyto dovednosti jsou také nezbytné pro sázení. Inženýři vždy vymýšlejí řešení. Mají schopnost se neustále a na cestách rozhodovat a proces analýzy a hodnocení je v této profesi vysoce ceněný.

Úspěch v sázení samozřejmě žádný z těchto obchodů nezaručí. Jako úspěšný gambler však potřebujete určité dovednosti. Sázení z mého pohledu není úplně hazardní hra. Štěstí je jen malá část, možná krátkodobý determinant, ale ve střednědobém horizontu téměř nepodstatný. Abyste byli úspěšným sázkařem, potřebujete určité dovednosti, které lze získat nebo zdokonalit v profesi nezávislé na sázení.

Unikla mi nějaká profese? Diskutujeme v sekci komentářů.