Kdo vyhraje královskou etapu Tour of Italy 2017?

Marti ciclisti incep devreme etapa a 16-a din Turul Italiei 2017, mai exact la ora 11:30. Este etapa regina din aceasta editie si pe langa faptul ca e una foarte grea cu catarari extrem de grele, mai e si una foarte lunga, 222km. Prima catarare e pe Mortirolo unde pantele sunt de 8-10% cam pe tot parcurul celor 12,6km. Apoi urmeaza Stelvio cu 21,7km cu pante de 7-8%, insa vor fi si doua portiuni de 4%. Este cea mai inalta catarare din aceasta editie, 2758m. Ultima catarare a zilei este tot pe Stelvio, insa pe versantul din Elvetia care se cheama Umbrailpass Giogo di Santa Maria si are 13,5km. Se va ajunge la "doar" 2502m, insa pantele sunt mult mai ridicate, de 8-9% pe tot parcursul catararii. Toate cele trei coborari se anunta destul de periculoase.

Podle bookmakerů je favoritem na vítězství v této etapě Kolumbijec Nairo Quintana. Bude to ale trochu těžké. Je to nejlepší horolezec, ale při sestupu není nejtalentovanější. Potřebuje spoluhráče nebo někoho jiného. Navíc ani ve stoupání nevypadal skvěle. Takže vidím dva možné scénáře. Myslím, že největší šance jsou na jejich únik a určitě tam chce být mnoho cyklistů. Očekává se, že jedním z nich bude Mikel Landa. Ztratil už hodně času a je volný a forma v poslední fázi byla dobrá. Navíc je zvyklý vyhrávat etapy, ať už z kopce. || English 535

Mikel Landa castiga etapa 16 @ 4,75 sportingbet

Druhým scénářem, který by mohl existovat a který by prakticky odřízl šance uprchlíků, by bylo, že by jeden z top 5 favoritů zkusil útok z Mortirola. Na velkých turné byly i další etapy jako tato. Očekává se, že zaútočí alespoň na Dumoulina, aby ho nechal bez týmových kolegů z prvního stoupání. A nejvhodnější pro takový scénář by byl Vincenzi Nibali z Bahrajnu Merida. V lezeckých etapách vykazoval známky slabosti a dnešní etapa je vhodná, protože se pokoušel o epický útok, který všem zůstane v paměti. || English: King James Version || Nibali vyhrává etapu 16 == netbet

Nibali castiga etapa 16 @ 11,50 netbet

Fraile v Anton > 1 @ 1,86 netbet
- souboj dvou Španělů, oba ze stejného týmu, Dimension Data. Upřímně si myslím, že v této fázi se tým zaměří na Fraileho, který myslí na umístění ve vrchaři, a pokud tam chce mít reálné šance, musí v dnešní etapě uniknout, protože se hraje o hodně bodů. Anton by také mohl utíkat, aby pomohl bratřím. Konec v sestupu prospívá i Frailemu, který již podobnou etapu vyhrál.

Hermans vs De Plus> 1 @ 1,75 unibet
- Hermans je v dobré kondici a po slabém vývoji Van Graderena se stal novým vůdcem týmu BMC. A De Plus zatím zaujal velmi dobrým umístěním v lezeckých etapách. Dnes se však domnívám, že pro mladého muže jako De Plus je to příliš obtížná etapa a že je příliš masivní na vysoké svahy. V etapách si poradil s pouhým 1 stoupáním na konci, ale se třemi lezci na cestě ho nevidím vůbec dobře.

Zakarin v Pinot> 1 @ 1,72 - v poslední horské etapě vypadal Zakarin výborně a málem mu uniklo etapové vítězství. Místo toho byl Pinot slabý, na silnici ztratil přes 20 sekund na ty vepředu. Pak nás dnes čeká konec sjezdu, přesně to, co nechce Pinot, který má ještě malý strach ze sjezdů. Zakarin má ze sestupů také nepříjemné vzpomínky, loni na Giru spadl a byl nucen odjet. Ale je o něco lepší.
- in ultima etapa de munte Zakarin a aratat excelent si putin a lipsit sa obtina victoria de etapa. In schimb Pinot a fost slab, pierzand peste 20 sec pe sosea fata de cei din fata. Apoi azi avem final in coborare, exact ce nu isi doreste Pinot care inca are o mica frica de coborari. Si Zakarin are amintiri neplacute de pe coborari, el cazand anul trecut chiar in Giro si a fost astfel nevoit sa abandoneze. Insa el e ceva mai bun.