CM 2018: Programul zilei de marţi

Mistrovství světa ve fotbale v Rusku Bude mezi Francií a Dánskem stůl? Francouzi mají 6 bodů, kvalifikovali se v osmifinále, zatímco Dánové mají 4 body a stále mají emoce, ale ne příliš velké. Při remíze by se Dánsko kvalifikovalo v osmém kole bez ohledu na výsledek zápasu Austrálie - Peru. Tým, který trénuje Åge Hareide, může kvalifikaci prohrát pouze v případě, že prohraje s Francií a Austrálie by porazila Peru. Před třetí etapou je na prvním místě Francie se 6 body, následuje Dánsko se 4 body, Austrálie 1 bod a Peru 0 bodů. Očekává se, že evropské týmy skončí remízou, protože oba by se kvalifikovaly a byly by spokojeny, „Les Bleus“ na prvním místě a „Dánský dynamit“ na druhém místě.

5b32161481e2d_1530009108.jpg


Va fi blat între Franţa şi Danemarca?


În Grupa C, se vor întâlni, de la ora 17:00, Franţa şi Danemarca, pe stadionul "Luzhniki" din Moscova. Francezii au 6 puncte, fiind calificaţi în optimile de finală, în timp ce danezii au 4 puncte şi încă mai au emoţii, dar nu prea mari. Cu un egal, Danemarca ar fi calificată în optimi, indiferent de rezultatul meciului Australia - Peru. Echipa antrenată de Åge Hareide poate pierde calificarea, doar dacă va pierde cu Franţa, iar Australia ar învinge Peru. Franţa este pe primul loc înaintea etapei a treia, cu 6 puncte, urmată de Danemarca, 4 puncte, Australia 1 punct şi Peru 0 puncte. E de aşteptat ca echipele europene să termine la egalitate, pentru că ambele s-ar califica şi ar fi mulţumite, "Les Bleus" de pe primul loc, iar "Danish Dynamite" de pe poziţia a doua.Od 17:00, v Skupina C se na stadionu "Lužniki" v Moskvě utká s Francií a ve stejnou dobu se na stadionu "Fisht Olympic" v Soči střetne Peru s Austrálií.Argentina o bate pe Nigeria sau pleacă acasă!


În Grupa D, se vor întâlni, de la ora 21:00, Argentina şi Nigeria, pe stadionul "Krestovsky" din Sankt Petersburg. Pentru Lionel Messi & co. nu există decât varianta victoriei, şi nu oricum, ci la o diferenţă cât mai mare de goluri, în cazul în care Islanda ar bate şi ea Croaţia. "La Albiceleste" se află sub o mare presiune, pentru că nimeni nu se aştepta ca după două meciuri jucate să aibă doar un punct şi un gol marcat. Pentru sud-americani totul este clar, dacă nu-i bat pe nigerieni, pleacă acasă! Croaţia este liderul grupei D, cu 6 puncte, urmată de Nigeria, cu 3 puncte, Islanda, cu 1 punct şi Argentina, tot cu un punct. Debutanta la un turneu final, Islanda, speră şi ea la o calificare în optimile de finală, pentru că adversara sa, Croaţia, este 99,99% calificată şi nu va folosi mulţi titulari, care vor fi odihniţi.Ve 21:00 se ve skupině D utká Argentina s Nigérií na stadionu "Krestovsky" v Petrohradě a ve stejnou dobu na stadionu "Rostov Arena" v Rostově na Donu. Island se střetne s Chorvatskem 2018