Kvóta 2 z 28. března 2017

Dnes se také zaměřím na tenis turnaj v Miami, ve fotbale je nabídka opět skromná.

Pánský tenis, Miami: Sock – Donaldson (19:20)

Jack Sock, nasazený s číslem 13, nezačal v prvním kole proti Japonci Nishiokovi dobře, ale Japonci to vzdali za stavu 4:2 pro něj. Ve druhém kole Sock porazil Veselého 6:3; 7-6, vyhrál tie-break bez ztráty bodu. Sockovo podání v tom zápase trochu skřípalo, Američan uspěl pouze se 3 esy a dopustil se 6 dvojchyb. Řekněme, že na Indian Wells Sock se dostal do semifinále poté, co ve čtvrtfinále porazil Japonce Nišikoriho. Navíc Sock letos vyhrál už dva turnaje. To jsou ty v Aucklandu a Delray Beach.

Donaldson je jediným hráčem z kvalifikace, který se dostal do osmifinále v Miami. Pravda, jeho cesta nebyla tak obtížná. Američan tak v prvním kole na hlavním stole překonal Kylea Edmunda poté, co Britové vyhráli první set 6-2. Donaldson se prosadil ve druhém tie-breaku, aby ve třetím zvítězil 6-2. To bylo poté, co Američanka zachránila ne méně než 3 mečboly ve druhém setu. Američan ve druhém kole porazil Mishu Zvereva doublem 6:4, aby ve třetím kole těžil z opuštění Kanaďana Milose Raonice, kterého tentokrát neochránila zranění. Do tohoto turnaje Donaldson získal 6 výher z 15 zápasů, většinou v challengerových turnajích nebo kvalifikačních kolech.

Upřímně, jsem trochu překvapen tímto velkým podílem Sock. Donaldson sem dorazil, aniž by cokoliv dokazoval, porazil Edmunda náhodou poté, co se nevzpamatoval poté, co minul 3 míčky v řadě. Victory Sock (1.25)

Pont Sock - Donaldson: Victorie Sock (1.25)

Mužský tenis, Miami: Wawrinka – A.Zverev (23:00)

V osmém kole Miami Masters se hlavní favorit Stan Wawrinka střetne s Němcem Alexandrem Zverevem. Wawrinka se v roce 2017 dostal minimálně 3x do semifinále, dvakrát ho porazil Roger Federer, jednou Kei Nishikori. Ve dvou zápasech, které měl v Miami, je Švýcaři porazili 6:3; 6-4 jak Malek Jaziri, tak Horacio Zeballos, v obou hrách se jim podařilo neprohrát žádnou hru na vlastní službu.

Alexander Zverev, favorit číslo 16, letos vyhrál turnaj v Montpellier. Ve 4 zápasech však následovaly 3 porážky. V Miami Zverev prošel bez problémů ve druhém kole Yen-Hsun Lu, skóre 6-0; 6-3. Pak ale přišel vyčerpávající zápas s Johnem Isnerem, vyhrál ve 3 setech, všechny v tie-breaku. A to za podmínek, za jakých Isner vyhrál první, ve druhém se prosadil Němec 9-7 po zachránění mečbolu. V rozhodujícím Zverev vyhrál 7:5 v tie-breaku, po záchraně dalších dvou míčů zápasu za stavu 4:5 a v tie-breaku vedl Isner 4:1.

Wawrinka a Zverev se potkali loni ve finále v Petrohradu, v rozhodujícím zvítězil Němec 7:5. Předchozí výsledky mě však předurčují k tomu, že Zvereva dnes vítězit nevidím. K tomu se přidává únava, kterou Němec nastřádal ve třetím kole.

Pont Wawrinka - A.Zverev: Victorie Wawrinka (1.57)