Kurz 2 z 30. března 2017

Dnes je poslední čtvrtfinále Rumunského poháru, jedna docela zajímavá, ale protože bylo často vidět, že v pohárech je možný jakýkoli výsledek, tuto akci vynechám. Místo toho dám předpověď ze čtvrtfinále, ale z turnaje v Miami. Také mě zasáhl zápas z předposledního kola základní části basketbalové Euroligy.

Basketbal, Euroliga: Anadolu Efes – Olympiakos (20:00)

Dvě etapy před koncem základní části je Anadolu Efes na 7. místě, ale do play off zatím nemá kvalifikaci. Na druhou stranu Olympiakos zaujímá třetí pozici, po této etapě nemá jak sestoupit, ani stoupat bez ohledu na výsledky. Anadolu Efes vyhrál 5 z posledních 6 fází Euroligy, se Saski Baskonia, UNICS Kazaň, Maccabi Tel Aviv, Zalgiris a Fenerbahce jako soupeři, jediná porážka přišla proti Brose. Doma se tureckému týmu daří, vyhrál 10 ze 14 zápasů.

Olympiakos přichází po domácí porážce s Realem Madrid v posledním venkovním zápase Euroligy a porazil Belgrade Red Star po prodloužení. Na zahraniční půdě má řecký tým 8 vítězství ze 13 zápasů v této soutěži, ale má jednu z nejslabších ofenziv, i když měl stejný počet zápasů jako většina týmů.

V kole Olympiakos celkem jasně porazil Anadolu Efes, skóre 90:66. V posledním přímém střetnutí v Turecku se však Olympiakos prosadil až po prodloužení, skóre 91:87, poté, co v základní hrací době bylo skóre 76:76. Před dvěma sezónami vyhrál Efes v Turecku 84:70. Olympiakos nepřijede do Turecka s nejlepším týmem, chybí mu motivace. S vítězstvím zde však bude Anadolu téměř jisté, že se kvalifikuje do play-off.

Pont Anadolu Efes – Olympiakos: Výsledek na konci 4. čtvrtletí: Anadolu nebo rovno (1,39)

Mužský tenis, Miami: A.Zverev – Kyrgios (02:00)

Finálové čtvrtfinále turnaje mužské dvouhry v Miami se odehraje mezi Alexanderem Zverevem, favoritem číslo 16, a Nickem Kyrgiosem, nasazeným číslem 12. Zverev touží po odvetě proti Kyrgiios Indian Wells Masters. V Miami byl pro Zvereva snadný pouze zápas druhého kola, který ho porazil 6:0; 6-3 hráč Taipei Yen-Hsun Lu, skóre 6-0; 6-3. Ve třetím kole Němec porazil Američana Johna Isnera ve třech setech, všechny 3 skončily v tie-breaku. A to za podmínek, kdy Isner těžil z mečbolu ve druhém setu a ze dvou ve třetím setu. V osmifinále Zverev překonal Stana Wawrinku, hlavního favorita turnaje, poté, co Švýcar vyhrál první set 6:4. Další dva vyhráli Němci 6-2; 6–1.

Nick Kyrgios se dostal do čtvrtfinále v Indian Wells, kam odešel před zápasem s Rogerem Federerem. Stalo se tak poté, co v osmém kole porazil Novaka Djokoviče v minimu setů. V Miami předal Australan ve druhém kole Bosňanu Davidu Dzumhurovi na minimum setů, skóre 6-4; 6-3. Kyrgios měl ve třetím kole velmi těžký zápas, proti Chorvatovi Ivo Karlovičovi, kterého porazil ve 3 setech, skóre 6-4; 6-7; 7-6. V osmifinále vyřadí hráč z Antipozi v minimálním počtu setů Belgičana Davida Goffina, nasazeného číslo 8.

Zverev a Kyrgios se potkali 3x. Loni se tak stalo na dvou přátelských turnajích a v roce 2017 dokonce na turnaji Indian Wells. Ve všech 3 zápasech vyhrál Australan, minulý týden v minimálním počtu setů, skóre 6-3; 6-4, Zverev ani neměl šanci na brejk. A teď si myslím, že Nick Kyrgios vyhraje, ale mám určité pochybnosti, že to zvládne v minimálním počtu setů.

Pont A.Zverev – Kyrgios: Victorie Kyrgios (1,46)