Kurz 2 z 5. dubna 2017

Po zhlédnutí statistik některých dnešních fotbalové zápasy přitáhly mou pozornost dva, jeden z La Ligy a druhý z Ererdivisie.

Fotbal, La Liga: La Coruna – Granada (21:30)

Po 29 etapách v La Lize je La Coruna na 16. místě a Granada na předposledním místě, rozdíl mezi nimi je 9 bodů. Dvě výhry, dvě remízy a dvě porážky je bilance La Coruně v předchozích 6 etapách šampionátu. Z posledních 8 domácích zápasů tým, ve kterém je Florin Andone, získal 3 vítězství, 3 remízy a utrpěl dvě porážky. Je třeba poznamenat, že dvě z těchto vítězství se odehrála s Realem Sociedad a Barcelonou a dvě remízy s Villarrealem a Atleticem Madrid.

Granada přichází po 4 porážkách, dva ze soupeřů jsou Atletico Madrid a Barcelona, ​​se kterými se utkali doma, další dva jsou Leganes a Gijon, které obsadily 17. a 18. místo. Granada ve skutečnosti venku v této sezóně ještě nikdy nevyhrála , nedokázal nastřádat ani jeden bod v předchozích 7 takových zápasech, interval, ve kterém vstřelil pouze 3 góly, obdržel 21.

V kole oba zaznamenali remízu dvěma brankami, skóre za hosty otevřel v 64. minutě Florin Andone, 9 minut před koncem vyrovnal Lomban. V posledním přímém zápase na El Riazor vyhrála Granada 1:0. Dobrá forma hostitelů na jejich vlastním hřišti, stejně jako katastrofální jeden z hostů na silnici mě tlačí k vítězství těch z La Coruny.

Pont La Coruna – Granada: Victorie La Coruna (1,47)

Fotbal, Eredivisie: Ajax – Alkmaar (21:45)

Ajax vyhrál poslední kolo derby s Feyenoordem a zůstal v boji o titul. Vzdálenost mezi Feyenoordem a Ajaxem jsou 3 body, ale řekněme, že v Eredivisie je brankový rozdíl v případě rovnosti bodů první nerozhodný výsledek a Feyenoord má v tomto ohledu výhodu. Aby tedy měli „oštěpaři“ šanci na titul, musí vyhrát všech zbývajících 6 etap, což není vůbec nemožné, vezmeme-li v úvahu, že nejtěžší zápasy je čekají na vlastním hřišti. Ajax vyhrál 11 ze svých předchozích 12 domácích zápasů v Eredivisie, přičemž jediný chybný krok byl před PSV.

Alkmaar je na šestém místě, získal vítězství, 4 remízy, utrpěl porážku v předchozích 6 etapách. V posledním tripu byl Alkmaar poražen 2:5 od Feyenoordu, ve 4 z posledních 6 takových zápasů padl gól v prodloužení zápasu, v dalším byla udělena červená karta, což je přinejmenším zvláštní. Alkmar v předchozích 7 venkovních zápasech vstřelil alespoň 3 góly, alespoň jeden přišel od hostů.

V kole byla remíza se 4 góly, zatímco v posledním přímém střetnutí v Amsterdam ArenA vyhráli domácí 4:1. Ve skutečnosti v 8 z předchozích 9 duelů na šampionátu padly minimálně 3 góly, což si myslím, že se teď stane.

Pont Ajax – Alkmaar: více než 2,5 gólu (1,47)