Kurz 2 přípravná utkání CM 24. března

Dnes se budou hrát zápasy prvního dne pátá etapa v předkole mistrovství světa, evropská zóna, Z 9 zápasů jsme se zaměřili na tři, ze kterých vybereme předpověď.
 

58d50af045445_1490356976.jpg


Pro brankáře Gianluigiho Buffona nabývá dnešní zápas proti Albánii zvláštního významu, jde o zápas s číslem 1000 jeho kariéry. I když jsou Italové často zmatení proti malým týmům, myslím, že budou brát tuto hru vážně a chtějí usnadnit život Buffonovým cílům. '' Squadra Azzurra '' zatím odehrála 3 venkovní zápasy a všechny vyhrála. Největší emoce měl před Makedonií, vyhrála 3:2, vítězný gól přišel v prodloužení zápasu. Remízu vyhráli doma proti Španělsku.


Skupina I je na programu dnešního duelu mezi Kosovem a Islandem v I. skupině přípravných zápasů mistrovství světa. Podle prvních předběžných zkušeností je na tom Kosovo podle očekávání dost špatně. Po 4 kolech má tedy bod, získaný v úplně prvním oficiálním zápase v historii, kdy vstřelil pouze jeden gól a ten z penalty získal 12.

Zato Island, velké překvapení loňského mistrovství Evropy, má předkolo statečný, získal zatím 7 bodů a obsadil třetí pozici. Po remíze s Ukrajinou přišla dvě vítězství doma, aby v předchozím kole prohráli na hřišti Chorvatska, skóre 0:2. Vzhledem k výsledkům Kosova v těchto přípravných zápasech odmítám uvěřit, že Islanďané budou z vítězství v tomto utkání nadšeni.

Pont Kosovo - Islanda: Victorie Islanda (1.29)
 

Fotbal, předkolo mistrovství světa: Itálie – Albánie (21:45)


Pentru goalkeeperul Gianluigi Buffon, meciul de astazi contra Albaniei capata o insemnatate deosebita, fiind meciul cu numarul 1000 al carierei. Chiar daca italienii se incurca nu rareori impotriva echipelor mici, cred ca aceasta partida o vor trata cu seriozitate, dorind sa-i faca viata mai usoara intre buturi lui Buffon. ''Squadra Azzurra'' a disputat 3 partide in deplasare pana acum, castigandu-le pe toate. Cele mai mari emotii le-a avut in fata Macedoniei, castigand cu 3-2, golul victoriei venind in prelungirile partidei. Remiza a obtinut-o pe teren propriu impotriva Spaniei.

Albánie začala přípravná utkání celkem dobře, výhrami nad Makedonií a Lichtenštejnskem. Pak ale přišly dvě porážky se Španělskem a Izraelem, ve kterých Albánci nevstřelili žádný gól, dostali 5.

K poslednímu přímému setkání došlo před 3 lety u příležitosti přátelského setkání. Poté Itálie vyhrála 1:0. Albánie je nepohodlný tým, o čemž je Rumunsko přesvědčeno, ale nemyslím si, že se jí podaří odhodit problémy z Itálie, stejně jako se to stalo v zápasech se Španělskem a Izraelem.

Pont Italia – Albánie: Victorie Italia (1.2)
 

Fotbal, CM přípravné zápasy: Rakousko – Moldavsko (21:45)


Rakousko správně zahájilo předkolo MS a ukázalo se, že uspěje v podobném tažení jako v přípravném utkání ME 2016, kdy skupinu bez problémů vyhrálo. V posledních dvou etapách ale Rakušané pokaždé prohráli na rozdíl branky se Srbskem a Irskem. Ve 3 ze 4 zápasů Rakousko vstřelilo po dvou gólech. Rakušané jsou na 4. místě a nasbírali 4 body, o 6 méně než vedoucí a 4 za druhým na místě.

Moldavsko je poslední ve skupině D, nasbíralo pouze jeden bod a v posledním kole se dostalo mimo Gruzii. Ve 4 etapách Moldavané skórovali dvakrát, dostali 12 branek, ve 3 ze 4 vstřelili alespoň 3 branky, soupeři byli Wales, Srbsko a Irsko.
 
Rakousko a Moldavsko se střetly také v předkole ME 2016. Venku Rakousko vyhrálo 2:1 a doma 1:0. Při pohledu na výsledky těchto přípravných zápasů si nemyslím, že se bude opakovat výsledek předchozího přímého střetnutí v Rakousku a domácí vstřelí více než jednu branku. Hodnota je jasná na straně Rakušanů, kteří si nepřipouštějí žádné chybné kroky, protože by to znamenalo prakticky neúspěch v kvalifikaci.

Tip Rakousko - Moldavsko: Rakousko přes 1,5 góly ( 1,25)