COVID la EURO 2020: Ce se intampla cu echipele ai caror jucatori sunt testati pozitiv?

Do začátku zbývá už jen pár dní EURO 2020 a několik týmů se již potýká s problémy s virem COVID. Máme na mysli zejména Španělsko a Švédsko, které již mají dva hráče pozitivně testované. Zůstanou v izolaci po dobu 10 dnů, poté se vrátí v dávkách. Je zřejmé, že pokud bude test negativní.

Virus COVID EURO 2020 – Jaké jsou postupy? Totéž se děje s těmi, kteří měli přímý kontakt s tímto hráčem. Jak jsem řekl výše, sebeizolace trvá 10 dní, poté postižení provedou další test.

Orice jucator care e testat pozitiv trebuie sa se autoizoleze imediat. Acelasi lucru se intampla si cu cei care au avut contact direct cu acel jucator. Dupa cum am spus mai sus, autoizolarea dureaza 10 zile, dupa care cei afectati vor efectua inca un test. 

Postižení trenéři mohou naléhavě zavolat další hráče, aby doplnili tým. To se však může stát pouze před prvním utkáním, které příslušný tým hraje. Toto pravidlo platí i pro zraněné hráče. Výjimkou jsou brankáři, kteří mohou být na turnaji vyměněni pouze jednou, pokud je brankář ve skupině pozitivně testován na virus COVID. Samozřejmě, pokud byl hráč vyměněn, nemůže se vrátit do dávky.

EURO 2020 virus COVID – Co se stane, když bude pozitivní test více hráčů v týmu?

Vzhledem ke zvláštní situaci v tomto období rozšířila UEFA počet hráčů v lotu 23 na 26 Pokud tedy 6-7 hráčů z týmu kontaktuje virus nebo má přímý kontakt s pozitivně testovanými, na hřiště vstoupí další hráči z losu. Řekněme, že trenér má právo udělat 5 změn v zápase.

Tým může hrát zápas, pokud má ve skupině alespoň 13 zdatných hráčů. Jinak existují dva scénáře. Prvním je posunutí utkání maximálně o 48 hodin, aby postižený tým dosáhl na 13 oprávněných hráčů ve skupině. Pokud se tak nestane, je těžké uvěřit, že tým u "zeleného stolu" prohraje 0:3.

Je třeba poznamenat, že každý zápas EURO 2020 bude analyzován ve zvláštní sekci na webu. Na konci každé analýzy zveřejníme 3 tipy, takže máte na výběr. Šance se však mohou značně změnit, pokud bude jeden nebo více hráčů pozitivně testováno na COVID. Proto doporučujeme uzavírat sázky na zápas několik minut před jeho začátkem.