Cristal Palace a Watford se střetnou v semifinále Anglického poháru

Anglický pohár je extrémně důležitá soutěž pro Crystal Palace i Watford v této sezóně. Vzhledem k tomu, že ani jeden tým nemá možnost umístit se na některém z předních míst anglického šampionátu, je pohár jejich jedinou letošní šancí na výkon. A oba tento týden přinesli důležité oběti, aby měli na tomto setkání nejlepší hráče. Konkrétně oba prohráli své poslední zápasy v lize, hráli proti velmi silným soupeřům.

3,20

Watford, pe de o na jedné straně, byl poražen West Hamem se skóre 3:1 a naopak Crystal Palace porazil Manchester United 2:0. Oba se však díky tomuto úsilí budou moci v nedělním utkání spolehnout na nejlepší hráče. Crystal Palace bude mít Yannicka Bolasieho, Scotta Danna, Joela, Warda a Joe Ledleyho a Watford bude mít Troye Deeneyho a Odiona Ighala, kteří byli letos v Anglickém poháru extrémně dobří. Watford například dokázal po vítězství 2:1 vyřadit i držitele trofeje Arsenal. Arsenal je vlastně jediným týmem, který dokázal vstřelit gól do branky žáků Quique Sancheze Florese. Nevzdal se ani Crystal Palace, který dokázal v pátém kole vyřadit Tottenham díky gólu Martina Kellyho v prodloužení prvního poločasu.

Performantele ambelor echipe au fost extrem de bune in acest an in Cupa Angliei. Watford, de exemplu, a reusit sa elimine chiar pe Arsenal, detinatoarea trofeului, in urma unei victorii cu scorul de 2-1. De fapt, Arsenal este singura echipa care a reusit sa marcheze un gol in poarta elevilor lui Quique Sanchez Flores. Nici Crystal Palace nu s-a lasat mai prejos, reusind sa elimine pe Tottenham in cea de-a cincea runda, gratie unui gol inscris de Martin Kelly in prelungirile primei reprize.

Pro oba týmů, bude letošní ročník Anglického poháru příležitostí pomstít se těm, kteří je v minulosti ve finále soutěže porazili. Crystal Palace je tak ve čtvrtém semifinále Anglického poháru a prvním po roce 1995, kdy je vyřadil Manchester United. Rudí ďáblové je porazili i ve finále v roce 1990. Co se týče Watfordu, je třeba připomenout, že tým se v sezóně 1983-1984 dokázal dostat až do finále, ale prohrál v zápase s Evertonem. Poslední jmenovaný se v druhém semifinále střetne s Manchesterem United, a když píšu tento článek, skóre přestávky je 1:0 pro studenty Louise Van Gaala. Crystal Palace se v neděli 24. dubna od 18 hodin utká s Watfordem.