Cum pariez pe fotbal Premier League - interviu cu Cristi Mihala

Cristi Mihala je || | 523 expertul Legalbet v Premier League, nejsilnějším mistrovství Evropy.

Cristi este o adevarata enciclopedie a fotbalului englez si sigur vei avea avea de invatat din sfaturile de pariere pe care ni le-a impartasit aici.

1. Jak dlouho sledujete Premier League a proč sázíte na zápasy v této lize?

Začínám věnovat větší pozornost britskému fotbalu. Se sezónou "Wenger's Invincibles".

Tehdy mě velmi přitahovala možnost, že Arsenal dokončí sezónu v tak silné lize bez porážky. || English: King James Version 536

Apoi, cumva, lucrurile s-au legat: în acel moment Abramovich tocmai preluase Chelsea, Liverpool a reuşit un an mai târziu minunea de la Istanbul, parcă vedeam o luptă pentru supremaţie comparabilă cu cea din Italia de la finalul anilor '90, când Juve, Milan, Inter, Lazio şi chiar Roma aveau loturi foarte puternice. 

Premier League trecuse de la statutul de campionat "arestat" de United, aşa cum a fost în ultimii 10 ani ai secolului trecut, la unul foarte deschis, cu fotbalişti senzaţionali la 5-6 formaţii.

Ulterior, am început să joc Fantasy Premier League şi să urmăresc mai mult decât meciurile în sine: am devenit pasionat de statistică, de istoricul meciurilor directe, de performanţele unui jucător împotriva echipei "X".

 De aici până la a paria aproape exclusiv pe partidele din Anglia a fost doar un pas. Având un bagaj de cunoştinţe atât de bogat - la asta a contribuit şi apariţia ulterioară a Twitterului - am considerat că e păcat să îmi irosesc banii pe meciuri despre care nu aveam informaţii, când puteam să îi direcţionez către un campionat pe care îl urmăream îndeaproape. 

Aby bylo jasno: Dříve jsem sázel na zápasy Premier League, ale neměl jsem moc dat, ke kterým bych se mohl vztahovat, byl jsem příležitostný hráč.

Myslel jsem, že je to příležitost, mohl jsem nechat tak málo věcí, kolik jsem mohl, a sázet téměř výhradně na Anglii, šampionát, který jsem sledoval s takovou vášní.

2. Jak analyzujete shody, jaké statistické zdroje používáte? || konkrétně v Anglii.

"Arma" numită Twitter este cea mai puternică, în contextul în care petrec măcar 1-2 ore pe zi urmărind tot ce apare nou în fotbal, în general, şi în Anglia în particular. Protože ano, 70 % sportovních publikací/žurnalistů, které sleduji, pochází z Velké Británie.

Fbref.com je pravděpodobně druhé největší doporučení v mém dokumentace, kluci tam odvádějí neuvěřitelnou práci, poskytují nesmírně užitečné statistiky. V neposlední řadě mi flashcore.com dává možnost vidět H2H historii sporů předem a udělat si dojem na zápasy, které si zaslouží pozornost, týden než je nechat proběhnout.

Whoscored.com a myfootballfacts.com jsou dvě další stránky, kde shromažďuji informace, ale často navštěvuji hlavní stránky anglických publikací, které vždy poskytují ověřené informace. : | || 592 Independent, The Guardian şi, uneori, Sky Sports.

3. Správa peněz. Jak hospodaříte se svými sázkovými penězi?

Když jsem na začátku roku 2000 začal sázet, zjistil jsem, že z dlouhodobého hlediska ztrácím, i když jsem si myslel, že mám dostatek informací. Bez ohledu na znalosti, které máte, je velmi důležité, jak se svými zdroji nakládáte.

Bankroll management, abych byl přesný. Rychle jsem zjistil, že se nemusím natahovat víc, než si můžu dovolit, a to je podle mě pro úspěch v hazardu zásadní.

Správa peněz je nezbytná, ale na rozdíl od strategií to bohužel není něco, co by se dalo „prodat“.

Univerzální recept neexistuje, správa peněz je pro každého hráče specifická.

Protože mám možná rozpočet menší než „X“, možná nejsem ochoten podstoupit tolik rizika jako on, je velmi těžké najít dva podobné sázkaře.

Tato jedinečnost činí způsob, jakým každý spravuje svůj rozpočet, jedinečným, ale jedna věc je jasná: bez určitých pravidel o bance, kterou máte a kolik jste ochotni investovat, se držte statusu quo příležitostného hráče. A jen málo z nich dokáže dlouhodobě vydělávat.

4. Jaké možnosti sázek doporučujete pro tento šampionát a z jakých důvodů? Máte oblíbenou strategii sázení?

Cred că direcţiile de pariere în sezonul ăsta de Premier League au, cel puţin în ceea ce mă priveşte, două puncte de referinţă. 

První je konečný výsledek v zápasech City, Chelsea, Liverpoolu a United na úrovni dalších 3. Kromě přímých zápasů si myslím, že tyto týmy z "Velké 4" prohrají velmi málo bodů. A zejména v konfrontacích na cestách jsou šance atraktivní. Vorbim de 4 echipe care s-au distanţat clar de toate celelalte, cu menţiunea că United nu pare încă la nivelul celorlalte 3. Exceptând meciurile directe, cred că aceste echipe din "Big 4" vor pierde foarte puţine puncte. Şi, în special în confruntările din deplasare, cotele sunt atractive. 

Druhý směr, kterým se řídím, souvisí s „celkový počet cílů“ a cílí na týmy jako Everton, Watford, Norwich a Newcastle.

Všichni mají velmi slabou obranu, ale dokážou skórovat i proti jakémukoli soupeři.

Domnívám se, že uvidíme mnoho otevřených zápasů, až se tyto týmy zapojí do zápasů Premier League a budou moci využít počet gólů v těchto zápasech.

In As for ideální strategie sázení, doporučil bych Fibonacciho nebo Labouchere. Alespoň já je používám, protože při prohře potřebujete postupné navyšování sázek, abyste při natažení čáry byli v plusu. Z tohoto pohledu by samozřejmě byly ideální martingaly, ale nedoporučuji to, protože jsou pro bankroll management příliš nebezpečné.

Alespoň pro mě to není životaschopné řešení, nemít dostatečně velkou banku.

5. Jaká je nejdůležitější rada, kterou můžete dát hazardnímu hráči? || Česky: 724

Să nu lase emoţiile să îi afecteze judecata. Să aibă o strategie şi să se ţină de ea, indiferent ce alte "tentaţii" apar. 

V pokeru existuje termín „naklánění“, když prohrajete těžkou kombinaci. Od té chvíle jde prvotní plán z kopce, protože už nepřemýšlíte lucidně.

Myslím, že jedním z nejdůležitějších tipů je dodržovat základní strategii, bez ohledu na to, co se stane. Vše v úzkém spojení s efektivní správou peněz: nikdy, ale nikdy byste neměli sázet na částky, které si nemůžete dovolit prohrát.