Pohár konfederací 2017 | Skupina A | Rusko – Portugalsko

Rusko

Rusko snadno vyhrálo zápas v Petrohradu s Novým Zélandem, se skóre 2:0 (Michael Boxall 31, vlastní gól, Fjodor Smolov 69). Před 50 251 diváky tým trenéra Stanislava Čerčesova zápas ovládl a po zásluze zvítězil. Soupeř byl slabý a možná by bylo lepší, kdyby Rusové vyhráli jasněji, protože Portugalsko a Mexiko s Novým Zélandem určitě vyhrají. Tým, který použil Stanislav Cherchesov v zápase s Novým Zélandem:

Echipa folosită de Stanislav Cherchesov în meciul cu Noua Zeelandă: 1. Igor Akinfejev (kapitán) - 6. Georgi Džikija, 5. Viktor Vasin, 13. Fjodor Kudrjašov - 19. Aleksandr Samedov, 21. Aleksandr Yerokhin (22. Dmitri Tarasov, 77), 8. Denis Glushakov, 17. Aleksandr Golovin, Jurij Žirkov - 7. Dmitrij Poloz (11. Aleksandr Bucharov, 64), 9. Fjodor Smolov (15. Aleksei Miranchuk, 90).

Rusko je hostitelskou zemí Poháru konfederací a obvykle má za cíl soutěž vyhrát, aby za rok na mistrovství světa bylo silným národním týmem a jedním z favoritů. Pro kluky Stanislava Čerčesova by bylo důležité vyhrát Pohár konfederace, aby to mělo za rok jiný tón. Proto bude zápas s Portugalskem hodně důležitý. Úspěch před mistrem Evropy by hodně záležel na morálce hráčů, kteří by získali sebevědomí. Navíc s úspěchem proti Portugalsku by "Sbornaia" byla v semifinále soutěže.

Ruský národní tým hrál naposledy za Portugalsko 14.11.2015 přátelsky, vyhrál 1:0 (Roman Širokov 89).

Brankář Igor Akinfejev (CSKA Moskva) odehraje ve středu 100. zápas v dresu ruské reprezentace.

Zápas s Portugalskem bude pro Rusko šestý v roce 2017, po zápasech s Pobřežím slonoviny (0-2), Belgií (3-3), Maďarskem (3-0), Chile (1-1) a Novým Zélandem (2- 0).
 
★ V žebříčku FIFA je zástupce Ruska na 63. místě s 561 body

★ Pravděpodobný tým: Igor Akinfeev - Igor Smolnikov, Georgy Dzhikiya, Viktor Vasin, Fedor Kudryashov, Yury Zhirkov - Denis Glushakov, Aleksandr Erokhin, Aleksandr Golovin - Dmitrij Poloz, Fedor Smolov

★ Hráči, kteří obdrží žlutou kartu: -

★ Další soupeř: Mexiko (24.06.2017)

Utkání budou řídit rozhodčí Gianluca Rocchi (Itálie) - Elenito Di Liberatore (Itálie), Mauro Tonolini (Itálie). Rozhodčí: Damir Skomina (Slovinsko). Asistenti rozhodčího: Sandro Ricci (Brazílie), Jure Praprotnik (Slovinsko) a Ovidiu Hațegan (Rumunsko)

4.40 Rusko | 3,50 se rovná | 2.04 Portugalsko

Portugalsko

Portugalsko začalo remízou na Poháru konfederací 2:2 s Mexikem v utkání hraném v Kazani před 34 372 diváky. Góly Portugalců vstřelili Ricardo Quaresma (34) a Cédric Soares (86), za Mexičany pak Javier Hernández (42) a Héctor Moreno (90 + 1). Mistři Evropy hráli dobře, dvakrát jeli, ale měli smůlu, vyrovnali se v prodloužení. Hvězda Realu Madrid Cristiano Ronaldo předvedl skromný výkon.

Tým použitý Fernandem Santosem v zápase s Mexikem: 1. Rui Patricio - 21. Cédric Soares, 3. Pepe, 6. José Fonte, 5. Raphaël Guerreiro - 20. Ricardo Quaresma (9. André Silva, 82), 14. William Carvalho, 8. João Moutinho (23. Adrien Silva, 58), 15. André Gomes - 17. Nani (18. Gelson Martins, 58), 7. Cristiano Ronaldo (kapitán).

Následovat bude velmi těžký zápas s Ruskem, hostitelskou zemí turnaje, které "A Selecção" nesmí prohrát. Vítězství by prakticky znamenalo kvalifikaci do semifinále, protože je těžké uvěřit, že Ronaldo & spol. budou mít problémy v posledním zápase s Novým Zélandem. Remíza s Rusy by nebyl špatný výsledek, ale pak budou muset dávat góly proti Novozélanďanům. Cristiano Ronaldo a Portugalská fotbalová federace nebudou sankcionováni poté, co se hvězda Realu Madrid nedostavila na tiskovou konferenci po zápase s Mexikem. Poté, co byl jmenován hráčem zápasu, protokol FIFA vyžadoval jeho vystoupení na pozápasové tiskové konferenci, kde převzal svou cenu. FIFA však nepodnikne žádné represivní kroky poté, co portugalská federace vysvětlila, že Ronaldo se na tiskové konferenci nedostavil, protože se mu dostalo lékařského ošetření.

Cristiano Ronaldo și Federația portugheză de fotbal nu vor fi sancționați după ce starul lui Real Madrid nu s-a prezentat conferința de presă de după meciul cu Mexic. După ce a fost desemnat jucătorul meciului, protocolul FIFA impunea apariția acestuia la conferința de presă de după meci unde intra în posesia premiului său. FIFA nu va lua însă nicio măsură punitivă, după ce Federația portugheză a explicat că Ronaldo nu a apărut la conferința de presă din cauză că a primit un tratament medical.

Cristiano Ronaldo: "Víme, že stále máme dobrou šanci, zbývají odehrát dva zápasy, takže jsme v klidu. Teď musíme myslet na další zápas, protože ho musíme vyhrát. Pokud vyhrajeme, budeme jeden krok pryč. Nemusíme bít na poplach."
 
★ V tabulce FIFA je zástupce Portugalska na 8. místě s 1267 body

★ Pravděpodobný tým: Rui Patricio - Raphaël Guerrero, Bruno Alves, José Fonte, Nelson Semedo - Andre Gomes, Gelson Martins, William Carvalho, João Moutinho - André Silva, Cristiano Ronaldo

★ Žlutá karta: Adrien Silva (68), André Gomes (90 + 2)

★ Další soupeř: Nový Zéland (24.06.2017)

Předpověď: Rusko – Portugalsko: méně než 2,5 gólu ( 1,67 na Betano) || | 564


CLASAMENT GRUPA B:
1. Rusko 1 1 0 0 2-0 3p
2. Mexiko 1 0 1 0 2-2 1p
3. Portugalsko 1 0 1 0 2-2 1p
4. Nový Zéland 1 0 0 1 0-2 0p