Proč je dobré sledovat sázky

Mnoho lidí láká online sázení, zde mají asi největší šance na generovat zisk v relativně krátkém čase. Ale je mnoho těch, kteří v sázení prohrávají, a to z několika důvodů. Jistě, může to být smůla, ale to se stane dejme tomu dvakrát nebo třikrát týdně. Buďme vážní, nelze vinit jen smůlu, protože se vám nepodařilo vygenerovat zisk v krátkém časovém úseku.Aby se podobným chybám v budoucnu vyhnulo, je vhodné zpracovávat statistiky, ideálně do excelovského dokumentu. Zajímá vás, jak taková statistika může vypadat? Jednoduché:


O vorba romaneasca spune ca din greseli se invata, iar in cazul pariurilor pentru a incerca sa eviti astfel de greseli pe viitor ar trebui intocmita o statistica, ideal intr-un document Excel. Te intrebi ce sa contina acea statistica? Simplu: všechny sázky, které hrajete na jednu nebo více sázkových kanceláří. Výhodou vytvoření záznamu o sázení v dokumentu aplikace Excel je, že máte k dispozici několik listů, každý může vytvořit statistiku pro určitý typ sázky. Tímto způsobem budete moci vylepšit svůj styl sázení. == pole, ve kterém jste předali výsledek, je vhodnější vyplnit barvou, která označuje, zda je sázka vítězná nebo nevýherní


Spre exemplu, in prima foaie vei tine evidenta tuturor pariurilor plasate de tine, dupa incheierea partidei adaugand rezultatul final, pentru ca apoi casuta in care ai trecut rezultatul este de preferat sa o umpli cu o culoare, care sa indice daca pariul este castigator sau necastigator. In acest fel iti vei da mai usor seama cate dintre pariurile tale sunt castigatoare si cate necastigatoare. In eventualitatea destul de mare in care vei plasa pariuri pe mai multe sporturi, recomandam ca pentru fiecare sport sa incepi din partea de sus a foii (o coloana noua). Astfel, nu vei amesteca sporturile intre ele.


5b5fe580a9537_1533011328.png


Poté otevřete další listy, do kterých sestaví totéž, ale tentokrát s ohledem na typ hrané sázky. Sa spunem ca ai plasat 3 pariuri pana acum, doua din fotbal si unul din tenis. La primul ai ales tipul de pariu “Sub/Peste 2.5 goluri”, la al doilea “Marcheaza ambele/Nu marcheaza ambele”, iar pentru ultimul ai tipul de pariu “Castiga primul set”. In cele ce urmeaza vei deschide 3 foi (Sheets), care se pot adauga din partea de jos a documentului. Conform exemplului de mai sus, prima foaie se va numi Sub/Peste 2.5 goluri, a doua Marcheaza ambele/Nu marcheaza ambele, iar a treia Castiga primul set. In toate cele 3 casute scriem apoi numele meciului si rezultatul, dupa care coloram casuta cu rezultatul.


Pokud jste stále nepřišli na to, proč je dobré sledovat své sázky, zjistěte, že kvůli tomu budete disciplinovaní, což znamená, že budete věnovat více pozornosti typům sázek umístíte. Pokud tedy v důsledku provedených statistik existuje nějaký typ sázky, ve které vynikáte, můžete se na ni zaměřit nebo můžete sázet více, než je průměr. Samozřejmě, i když je tento typ sázky jedním z vašich oblíbených, neznamená to, že musíte uměle analyzovat hru, ze které budete tipovat.


O analiza corecta a pontului, impreuna cu mizarea pe tipul de pariu preferat iti creste considerabil sansele de reusita. In schimb, daca nu te descurci atat de bine la un tip de pariu il poti plasa cu o miza foarte mica, asta chiar daca ai mare incredere in el, sau poti chiar sa renunti la el. Nu neaparat pe termen scurt, insa pe termen mediu si lung cu siguranta daca vei tine evidenta tuturor pariurilor plasate si vei tine cont de statistica rezultata in urma lor, iti vei imbunatati considerabil modul de pariere.