Proč musíme brát v úvahu při sázkách na poháry

Ať už jde o fotbal, basketbal, házenou nebo jakýkoli jiný týmový sport, pokud jde o sázení na pohár, zdráháme se. Zde odkazujeme na vnitřní misky.
 
V případě národních pohárů totiž mohou být týmy uvolněnější než na šampionátu nebo v evropských pohárech. Máme na mysli především nižší fáze a především týmy, které mají v sezóně před sebou hodně zápasů. Když jsme však ve vyšších fázích (čtvrtfinále, semifinále a finále), měli by soupeři hrát na plný výkon a už by neměly být žádné takové problémy. || English 536
 

5912c2411f414_1494401601.jpg
 

1. Program


První věc, kterou bychom měli mít na paměti při sázení na poháry, je rozpis dvou týmů proti sobě. Je tedy pravděpodobné, že tým, který má nabitý program nebo musí na konci tohoto týdne hrát derby (většina pohárových zápasů se hraje uprostřed týdne), se na tento pohárový zápas méně soustředí nebo dokonce vstoupí. rezervy. To je možné zejména tehdy, pokud se bavíme o špičkovém šampionátu. Pokud jsou oba soupeři v lize ve stejné situaci, v tom smyslu, že mají nabitý program, bylo by lepší se tomuto zápasu vyhnout.
 

2. Historie


Před tipováním takového zápasu bychom se měli seznámit i s historií příslušných týmů v interním poháru. Pokud některý z týmů v minulých sezónách vyhrál trofej nebo dosáhl na nejvyšší příčky, je velmi pravděpodobné, že bude brát vážně i letošní pohárovou sezónu. Na druhou stranu, pokud předchozí ročníky neprojevily o soutěž zájem, předčasné vyřazení, remízy nebo výhry na hranici limitu před mnohem slabšími soupeři, je téměř jisté, že se tento tým ani v letošní sezóně na pohár nezaměří. || | 545
 

3. Prohlášení


To je téma, které nás může snadno napálit, protože v mnoha případech jsme od trenérů slyšeli, že tým bude zápas brát vážně, že bude tlačit na soupeře, ale nakonec se stal pravý opak. Totéž se může stát i naopak v tom smyslu, že tým před zápasem ukáže, že ho pohárový zápas příliš nezajímá, ale vyhraje 3:0. Samozřejmě podle toho, jak náročný je rozvrh týmu, můžeme říct, která tvrzení jsou pravdivá a která jsou jen „na očích světa“.

 
4. Motivace


Pokud se střetne tým z nižší ligy s tím z první ligy, měl by mít dostatečnou motivaci, aby uspěl v dobrém zápase. To platí zejména v nižších fázích, kdy motivace týmu v první lize není tak velká, příčiny jsou různé. Pokud bude tým v nižších patrech hrát ve vyšší fázi před týmem z první ligy, zvláště pokud se bavíme o té nejvyšší, je dost možné, že hráči nižších pater si vtiskli do paměti, že dosáhli cíle v této soutěži a že nemají žádný způsob / nemá smysl se snažit postoupit do další fáze. Navíc ve vyšší fázi by hra prvoligového týmu měla být (téměř) na stejné úrovni jako na mistrovství.
 

5. Pohybující se


Zde odkazujeme především na tým hostů, protože na pár šampionátech se stává, že v nižších fázích hrají na neutrální půdě. Pokud má hostující tým k pohárovému zápasu daleko a na konci týdne sehraje důležitý zápas na šampionátu, velmi pravděpodobně nemusí nutně nevyhrát, ale nechat to „měkčí“ v tom. zápas nebo použít rezervy. Totéž se může stát, pokud hosté přijdou po vyčerpávajícím zápase nebo derby.
 

6. Přímá setkání


Zásadní roli v pohárovém utkání může sehrát i historie přímých setkání. Pokud má tedy některý z týmů negativní bilanci v posledních přímých střetnutích, je pravděpodobné, že v poháru získá dobrý výsledek, ne nutně vítězství. Jedním z důvodů je fakt, že tým s pozitivní bilancí si představuje, že zápas bude jednoduchý, ale důvodů může být mnohem více. To se samozřejmě nestává tak často, a proto dávám vzhled na jedno z posledních míst.
 

7. Touha po pomstě


To má něco společného s předchozím bodem, ale nejen to. Pokud byl tým v posledních přímých střetnutích mnohokrát poražen soupeřem, je velmi možné usilovat o odvetu a hrát lépe alespoň v poháru, zvláště pokud jde o týmy s blízkými hodnotami. Touha po pomstě se ale může objevit i v případě, že dotyčný tým přijde po špatném průběhu šampionátu nebo po porážce ve skóre s tím, že chce „smýt své hříchy“, zvláště když hraje před vlastním publikem. || | 565
 
Samozřejmě jsou i další faktory, které mohou výsledek v pohárech ovlivnit, tím nejdůležitějším je stav trávníku, ale v článku jsme odkázali pouze na faktory, které jsou známy den nebo dva před pohárovým zápasem.