Manchester City derby, divoký duel o místa v Lize mistrů

Manchester City byl v první polovině ligy s reálnou šancí na boj o titul, ale jak postoupil do Ligy mistrů, do vyřazovacích bojů, kde byly duely velmi silné, začalo to v šampionátu skřípat a ne oni také srovnali vítězství. Citizens jsou aktuálně na 4. místě s 64 body, zatímco velký rival United je na 5. místě s jedním bodem méně.

Dá se říci, že pro City je tento zápas nesmírně důležitý, nekvalifikace v nejdůležitější meziklubové soutěži je pro Guardiolu synonymem katastrofy. Říkám to proto, že United má také možnost vyhrát Evropskou ligu, kde je jasným favoritem, protože soupeři nemohou zvýšit hodnotu Mourinhova týmu. City je oblíbené, právem, protože má lepší tým, jejich hra vypadá o něco lépe než ďáblové a mají výhodu vlastního hřiště.

Velkým problémem United je ofenziva, kde se v letošní sezóně prosadil pouze Ibrahimovič. Bohužel se Švéd v předchozím utkání zranil a bude delší dobu nedostupný. Seznam zraněných je ale delší, včetně Juana Maty nebo Paula Pogby. Naopak k obvyklému nepřítomnému Gundoganovi, kterého několik měsíců trápí přetržený zkřížený vaz, se přidal herní lídr občanů David Silva, který také nenastoupí. Guardiola má ale k dispozici velmi dobrou lavičku a v ofenzivě má ​​dost možností.

Bude to zápas hrdosti, zápas, ve kterém se hráči budou snažit překonat sami sebe. S tolika absencemi si však nemyslím, že Mourinho bude schopen předvést 11, která se zvedne na úroveň navrhovanou Guardiolou, který bude tlačit od první minuty, bude hrát ofenzivně a s hráči jako De Bruyne, Aguero , Sterling nebo Yaya Toure, myslím, že domácí tým bude mít dobrý zápas a vyhraje.

Tip: Manchester City vyhraje @ 1,90 || Čeština: | 539 Unibet