O strategii Labouchere

Jedna z nejznámějších strategií v světě a často aplikovanou na sázení je strategie Labouchere. Samozřejmě nemůžeme říci, že je tak využívána jako top strategie, ale je mnohými uživateli preferována, správně používána a může přinést zisk zejména ve středních a dlouhodobě.
 
Strategie je známá také jako „systém zrušení“ a níže se dozvíte proč. Princip fungování strategie je poměrně jednoduchý, sázky se počítají podle čísel v úvodní řadě a samozřejmě podle validace sázky (vítěz/nevítěz).
 

591d555e7c089_1495094622.jpg
Zdroj fotografie: www.bettinggods.com
 

Základní vzorec strategie


Výše jsme uvedli, že tato strategie je založena na řetězci, jehož čísla začínají od 1 jednotky až po 9 jednotek, jedna jednotka může znamenat 1 Kč, 10 Kč, 100 Kčnebo kolik chcete. S čísly vpředu, sázka se vypočítá přidáním první číslice k poslední. Pokud je sázka vítězná, dvě číslice se vyřadí, a pokud je sázka nevýherní, sázka se přičte na konec řetězce. Pokud vsadíte pouze na kurz 2,00, když dokončíte odstranění všech číslic / čísel z řetězce, bez ohledu na to, kdy se to stane, zisk se bude rovnat součtu všech číslic (jednotek) v počátečním řetězci
 

Příklad


Řekněme, že počáteční řetězec se skládá z čísel 1,3,5,7,8,9. První vklad bude tedy 10 jednotek (1 + 9). Pokud je sázka vyhrána, vyřadíme čísla 1 a 9 a zůstane nám řetězec 3,5,7,8. Pokud sázku nevyhrajete, vklad (těch 10 jednotek) bude umístěn na konec řady, nová řada bude 1,3,5,7,8,9,10.
 
Předpokládáme, že první sázka je prohraná, takže další sázka je 11 (1 + 10). Pokud je sázka vítězná, vyřadíme číslo 1 a číslo 10. Zůstane nám tedy řetězec 3,5,7,8,9. Pokud je sázka nevýherní, získáme číslo 11 na konci řady 1,3,5,7,9,10.
 
Předpokládáme, že druhá sázka je vítězná, další sázka je 12 (3 + 9). Pokud je sázka znovu vyhrána, nová řada bude 5,7,8, a pokud nebude vítězná, bude řada 3,5,7,9,12. Série bude pokračovat, dokud nebudou žádná další čísla nebo dokud nezjistíte, že dosažené sázky jsou příliš vysoké v porovnání s investicí, kterou si můžete dovolit.
 
Velkou výhodou této strategie je, že oříznutím čísel na začátku a konci řady pro každou vítěznou sázku a přidáním jednoho v případě prohrané sázky lze řadu dokončit, a požadovaný počáteční zisk dosažený , i když máte více prohraných sázek než výher (pokud je kurz sázky 2,00 nebo dokonce o něco nižší). Strategie tedy představuje skutečný úspěch v ruletě pokud mluvíme o sázkách 1:1 (červená / černá; sudá / lichá). Tuto strategii lze využít i v případě sportovního sázení, pokud je minimální kurz na sázku / tiket 2,00.
 

Výhody a nevýhody strategie Labouchere


První výhodou je, že svůj vklad můžete nastavit orientačně a vypočítat jej podle zisku, který chcete získat, ještě před zahájením strategie. Další silnou stránkou této strategie je, že v případě prohraných sázek není nárůst vkladů tak cvalový jako v případě jiných strategií.
 
Slabým místem by bylo, že v případě dlouhé série prohraných sázek můžete dosáhnout poměrně vysokých sázek ( včetně sázek uzavřených po vítězných krocích), což je nevýhoda, se kterou se setkáváme , vlastně v případě všech strategií. Další věc, která by nás měla znepokojovat, je celkový kurz sázky / tiketu, tento se musí pokaždé otočit kolem 2,00, abychom měli přijatelný zisk.
 

Reverzní strategie Labouchere


Protože se našlo dost hlasů zpochybňujících tuto strategii, objevil se protichůdný Labouchere, a to Reverse Labouchere. Jak můžete odvodit, v případě Reverse Labouchere musíte snížit první a poslední číslo na prohrávající sázku a přidat sázku podanou v případě vítěze, přesně opačně než u strategie Labouchere.
 
Také v tomto případě součet číslic (jednotek) počátečního řetězce představuje rozpočet přidělený této strategii, nikoli zisk, který chcete získat, jako v případ Labouchere. Jelikož jde o opak strategie Labouchere, zde se vklady mohou v případě série výherních sázek značně zvýšit, což může být jen příznivé, protože vsadíme sázky ze zisku získaného v předchozí kroky || 579 , nu din bugetul initial.

Orice strategie noua ar fi ideal sa o plasezi din banii pe care ti-i ofera casa de pariuri ca bonus de inregistrare, cel mai mare astfel de bonus gasindu-l la aceasta casa de pariuri, bonusul fiind de 100% pentru primele 5 depozite >>>
 

Závěry

 
  • Počáteční řetězec strategie Laboucher je zisk, který chcete dosáhnout.
  • Tento zisk získáte, když vyčerpáte všechny číslice řetězce
  • In cazul unui pariu castigator vei elimina primul si ultimul numar al sirului, pentru ca in cazul unui pariu pierzator sa adaugi miza jucata in capatul sirului
  • Reverse Labouchere je opakem strategie Labouchere prohraná sázka), částka počátečního řetězce představující rozpočet, který chcete do této strategie investovat
  • Reverse Labouchere je ideální strategie pro ty, kteří chtějí pro určitou strategii přidělit pevný rozpočet
 
Zdroj fotografií Feat.: www.gds.ro