Emma Raducanu intra in istorie la 18 ani, castigand la US Open fara set pierdut

Zapnuto dvouhra žen US Open měla finále, které před začátkem turnaje jistě nikdo nepředpokládal. Poslední dějství odehrály Britka Emma Raducanu a Kanaďanka Leylah Fernandez, hráčky ve věku 18 a 19 let. Jestliže Leylah Fernandezová měla od loňského roku nějaké pozoruhodné výsledky, Emma Raducanu letos vyčnívala. Konkrétně ve Wimbledonu, kde se dostal do osmifinále. Emma Raducanu přepisuje historii tenisu na US Open, drží si závoj vysoko a ve finále. Zde porazil Leylah Fernandez 6-4; 6-3.

Emma Raducanu přepisuje tenisovou historii na US Open - britské hřiště do finále

Před tímto turnajem Emma Raducanuová je na žebříčku WTA na 150. místě. Musela tedy hrát v kvalifikaci. Tam vyřadí Bibiane Schoofs, Maram Bolkvadze a Mayar Sherif. Bolkvadzeová se může pochlubit tím, že jako jediná zatlačila Emmu Raducanu v nastaveném prodloužení. Britové pak zvítězili ve druhém setu 7-5.

Ve finále porazila Leylah Fernandezovou a stala se první hráčkou v historii, která vyhrála grandslamový turnaj kvalifikací. To není případ mužského grandslamu. Raducanu ale není nejmladším hráčem, který vyhrál grandslamový titul. Tento výkon patří Švýcarce Martině Hingisové, která v roce 1997 vyhrála Australian Open. V Open éře vyhrálo 7 hráčů grandslamový turnaj v mladším věku než Emma Raducanu.

V prvním kole hlavního obrázku Emma překonala Stefanie Voegeleovou a poté vyřadila Shuai Zhang. Voegele vzal Britům 5 her a Zhang 6 her. Následovalo rozhodující vítězství proti Sara Sorribes Tormo, španělské hráčce se podařilo vyhrát pouze jeden zápas. V osmém porazil Shelbyho Rogerse 6:2; 6-1, takže ve čtvrtinách eliminovat Belindu Bencic s 6-3; 6-4. Nakonec v semifinále porazila Marii Sakkari 6:1; 6-4. V 10 zápasech Emma Raducanu přišla 11krát o práci, což v ženském tenise znamená velmi málo.

Emma Raducanu přepisuje historii tenisu na US Open - Finále se 40 vítěznými ranami

Přestože Emma Raducanu vyhrála poslední dějství v minimu setů, bez prodloužení, zápas trval téměř dvě hodiny . Konkrétně jednu hodinu a 51 minut. Během této doby Britové zvládli 22 vítězných ran a Kanaďanka 18. Je pravda, že se dopustilo nejméně 51 nevynucených chyb: 25 na straně Emmy Raducanu a 26 na Leylah Fernandez. Na závěr jsme měli velmi krásné dívčí finále. Bohužel už bylo trochu pozdě, ale určitě fanoušci tenisu viděli finálový přímý přenos. Věříme, že se jim to povede i v noci, v mužském finále mezi Djokovičem a Medveděvem, prvními dvěma hráči světa. Stejně jako finále žen budete mít možnost sledovat tento zápas v přímém přenosu pro mnoho top bookmakery.

Kanaďanka měla ve finále mnohem obtížnější cestu než její soupeřka. Na 75. místě WTA před tímto turnajem předala Leylah Fernandezová na cestě do finále 3 hráčkám z top 5. Jde o Naomi Osakaovou, Elinu Svitolinovou a Arynu Sabalenkovou. Fernandez vyhrál všechny 3 tyto zápasy ve 3 setech. V každém hrál tie-break, proti Svitolinové vyhrál v tie-breaku v rozhodující sadě 7:5. Ve třetím kole byla Ósakaová velmi blízko vyřazení Leylah. Naomi měla ve druhém setu při svém podání 6-5 a 30-30, ale Kanaďanka udělala brejk a nenechala Japonce v tie-breaku žádnou šanci. || English 571

Emma Raducanu rescrie istoria tenisului la US Open - Salt urias in clasament pentru britanica

Příští rok bude 18letá hráčka hrát přímo na hlavní palubovce, alespoň na Australian Open. Emma Raducanu se totiž díky tomuto výkonu vyšplhala na 23. místo a je velmi vysoká šance, že bude na Australian Open nejlepší nasazenou. Brit má šanci se na konci roku kvalifikovat i na Turnaj mistrů. V tuto chvíli je Raducanu na 14. místě, má méně než 400 bodů, ale za 8. místem. Otevřeno. To je otázka. Vsaďte si nyní

Finalista Leylah Fernandez ocupa locul 20 in Cursa pentru Turneul Campioanelor, la mai putin de 800 puncte de locul 8. In clasamentul WTA, Leylah Fernandez ocupa locul 28, avand si ea sanse mari sa fie cap de serie la turneul de la Australian Open de anul viitor.