EURO 2020: Ambele semifinale au avut nevoie de extra-time

Itálie vs. Španělsko a Anglie vs. Dánsko byly semifinále, které se odehrálo na EURO 2020. Obě strany skončily v základní hrací době nerozhodně, potřebovaly prodloužení. Naposledy na ME skončilo obě semifinále v základní hrací době nerozhodně v roce 2000. Tehdy Francie porazila Portugalsko po prodloužení a Itálie se kvalifikovala po tiebreakech na úkor Nizozemska. Nyní Anglie překonala Dánsko po prodloužení a Itálii po vyřazovacích kolech Španělska.

Na EURO 2000 zvítězila Francie ve finále po prodloužení. Uvidíme, zda bude Itálie v posledním dějství poražena. Je třeba také poznamenat, že na EURO 2016 prohrála Francie, tým, který hraje doma, finále s Portugalskem. Nyní hraje Anglie doma proti Itálii. O speciální sekce na webu představuje analýzu tohoto finále, ale také několik tipů, kterými vás doufáme inspirujeme.

Semifinále EURO 2020 – Nemůžeme se zbavit vlastních gólů

V 16. ročníku mistrovství Evropy padlo 20 gólů do vlastní branky. Z 20 bylo 11 zaregistrováno pouze pro toto vydání. A v semifinále jsem měl vlastní gól. Jeho autorem byl Dán Simon Kjaer. Pro Dánsko to byl první vlastní gól na mistrovství Evropy. V tomto vydání tedy padl gól v každé fázi skupin, v osmé, ve čtvrtfinále a v semifinále. Budeme mít vlastní gól i ve finále? na EURO 2020. Navíc ani jeden z nich nedostal gól ve skupinové fázi a dokonce ani v osmé, pokud se budeme odvolávat na základní hrací dobu. Na posledních dvou ME se totiž týmy, které se dostaly do finále, v průběhu soutěže neztratily. Od tohoto formátu se skupinami se ale v žádné edici nestalo, že by oba finalisté nedostali ve skupinové fázi gól. Jediný případ, kdy jeden z finalistů nedokázal skórovat ve skupinové fázi, bylo v roce 1996 s Německem.

Cifre semifinale EURO 2020 - Niciuna dintre finaliste nu a pierdut in aceasta editie

Nici Italia, dar nici Anglia nu au cunoscut gustul infrangerii la EURO 2020. Mai mult, niciuna dintre cele doua nu primea gol in faza grupelor si nici macar in optimi, daca ne referim la timpul regulamentar. De altfel, la ultimele doua Campionate Europene echipele care ajungeau in finala nu pierdeau pe parcursul competitiei. De cand este insa acest format cu grupe, in nicio editie nu s-a intamplat ca ambele finaliste sa nu primeasca gol in faza grupelor. Singura data cand una dintre finaliste reusea sa nu primeasca gol in grupe se intampla in 1996, cu Germania. 

Semifinále EURO 2020 - Itálie pokračuje ve své neporazitelnosti

Existuje tedy šance, že ani jeden ze dvou finalistů z EURO 2020 nebude na tomto turnaji poražen v základní hrací době. Italové mají za sebou neméně než 33 zápasů bez porážky, ať už mluvíme o funkcionářských nebo přátelských. Je to rekord v historii národního týmu "Squadrei Azzurra". Na druhou stranu Anglie má 12 zápasů v řadě bez porážky. Má před sebou ještě 8 zápasů, aby zaznamenal 20zápasovou sérii bez porážky.Góly, nepočítaje úspěchy z pokutových kopů. Nejlepšími střelci turnaje jsou Portugalec Cristiano Ronaldo a Čech Patrik Schick s 5 úspěchy. Jsou tam 4 hráči se 4 góly, mezi nimi i Angličan Harry Kane. Nejlepším střelcem zůstává Švýcar Steven Zuber se 4 asistencemi. Normálně se mu může rovnat nebo dokonce překonat jen Luke Shaw, Angličan zvládající zatím 3 asistence.

Cifre semifinale EURO 2020 - Alte statistici

In cele 50 meciuri ale turneului final au fost inscrise 140 goluri, aici neluand in calcul si reusitele de la loviturile de departajare. Portughezul Cristiano Ronaldo si cehul Patrik Schick sunt golgheterii turneului, cu 5 reusite fiecare. Urmeaza 4 jucatori cu 4 goluri, printre care si englezul Harry Kane. Elvetianul Steven Zuber ramane cel mai bun pasator de gol, acesta avand 4 assisturi. In mod normal, doar Luke Shaw il mai poate egala sau chiar depasi, englezul reusind 3 assisturi pana acum. 

V tomto vydání nebyl vstřelen žádný hattrick, místo toho bylo 14 „double“. Gól Damsgaarda v semifinále s Anglií byl první na tomto turnaji, který padl přímo z přímého kopu.

Bylo uděleno celkem 145 žlutých karet a 6 červených karet. Ze 6 vyloučení bylo 5 přímých, předem bez žluté karty. V semifinále bylo provedeno 18 rohových kopů, což zvýšilo celkový počet rohových kopů z tohoto finálového turnaje na 450.