EURO 2020: Formatiile ofensive au avut de castigat in faza grupelor

Poslední fáze skupin na tomto evropském šampionátu ano nepřináší velká překvapení. Remíza Německa s Maďarskem je největší, ale Němci se nakonec kvalifikovali až osmí, hned z druhé pozice. Dá se říci, že Maďarsko bylo příjemným překvapením skupinové fáze. Nikdo mu nedával velkou šanci získat bod ve "skupině smrti", ale do kvalifikace ho dělilo pár minut. V prvním kole držel Portugalsko na uzdě 83 minut, v dalších dvou kolech dal góly Francii a Německu. Mluvíme o mistru Evropy a posledních dvou mistrech světa.

Čísla skupinové fáze EURO 2020 – další rekordy, na které se zaměřuje Cristiano Ronaldo

Po první fázi Cristiano Ronaldo se stal hráčem, který nastřílel nejvíce gólů v historii ME, nyní to "spáchali" znovu Portugalci. Vyrovnal rekord v počtu všech gólů vstřelených hráčem národního týmu. Cristiano Ronaldo dvěma góly z penalty proti Francii dosáhl 109 úspěchů, čímž vyrovnal rekord Íránce Ali Daei.

Po skupinové fázi má Cristiano Ronaldo na kontě již 5 gólů a je nejlepším střelcem soutěže . Rekord v brankách na evropském šampionátu je 9, dosáhl ho Francouz Michel Platini v roce 1984. Tento rekord se nám jeví v ohrožení, zvláště pokud se Portugalsko dostane do finále a dostane ještě dvě nebo tři penalty. Nutno podotknout, že v roce 1984 vstřelil Platini 9 gólů v 5 zápasech.

Údaje ze skupinové fáze EURO 2020 - Vlastní góly a penalty plynou jak na běžícím pásu

Ve skupinové fázi bylo vypáleno nejméně 13 střel z 11 metrů. Ve vyřazovacích fázích se počet jistě zvýší. Dá se tedy hovořit o rekordu, i když jsme v tomto ohledu žádnou statistiku nenašli. Ze 13 penalt bylo 7 vstřeleno a 6 neproměněno. Je třeba poznamenat, že Španěl Gerard Moreno minul obě rány z 11 metrů obdržené Španělskem na tomto turnaji. Přitom řekněme, že Španělsko dostalo 12 penalt v historii ME a je z tohoto pohledu nejprivilegovanějším týmem. Z nich Iberians minul nejméně 7. Navíc Španělsko nedokázalo skórovat v posledních 5 případech, kdy obdrželo penaltu, bez ohledu na konkurenci.

Ohledně vlastních branek jsme do letošního ročníku svědky maximálně 3 vstřelených branek do vlastní branky. Na EURO 2020 máme 3 vlastní góly vstřelené pouze brankáři. Celkem padlo do vlastní branky ne méně než 8 branek.

Údaje ze skupinové fáze EURO 2020 – Dva ze 3 nejrychlejších vstřelených gólů v tomto vydání

Nejrychlejší gól v historii mistrovství Evropy padl v 67. sekundě. Rus Kirichenko se to podařilo proti Řecku v roce 2004. Další dva nejrychlejší góly padly v tomto vydání. Ve druhé fázi skóroval Dán Yussuf Poulsen do belgické branky ve druhé 99. Ve třetí fázi skóroval Švéd Forsberg do polské branky ve druhé 82.

| 580

In cele 36 meciuri din faza grupelor s-au aratat doua cartonase rosii. Ambele erau acordate de Ovidiu Hategan. Romanul le-a acordat cartonaul rosu polonezului Krichowiak si galezului Ampadu. Primul in prima etapa, iar al doilea in cea de-a treia runda. Asadar, Ampadu va fi suspendat pentru meciul din optimi.

Cifre faza grupelor EURO 2020 - Squadra Azzurra si-a egalat recordul all-time de meciuri fara infrangere

Italia este o candidata serioasa la cucerirea EURO 2020 (2021), aceasta acumuland maximum de puncte in grupa. Mai mult, a reusit sa nu primeasca niciun gol, marcand 7. Odata cu victoria asupra Tarii Galilor din ultima etapa a grupelor, Italia si-a egalat recordul all-time de 30 meciuri fara infrangere, care data de peste 80 ani. Asta nu este tot, Italia ajungand la 11 meciuri consecutive, indiferent de competitie, in care nu a primit gol.

Údaje ze skupinové fáze EURO 2020 - Útok vypadá jako vítězná kniha

Dupa cum se observa si din tabelele de mai jos, formatiile care au optat pentru o formula cu 3 atacanti au avut de castigat de multe ori. In schimb, formatiile care au adoptat o formula cu 5 fundasi au avut de suferit. Nici formula 4-1-4-1 nu s-a bucurat de mare succes.

Vítězství

Vyrovnání Fáze 1 Fáze 2 | || 598 Etapa 3
4-4-2
Švédsko Švédsko
4-4-1- 1 Slovensko

4-3-3 Itálie, Francie Itálie Itálie, Chorvatsko, Španělsko
4-2-3-1 Anglie, Česká republika, Portugalsko Wales Rakousko, Anglie
4-1-4-1
Ukrajina
3-5-2 Finsko, Rakousko, Holandsko

3 - 4-3
Belgie Švýcarsko, Dánsko
3-4-2-1 Belgie Rusia, Germania Belgie
3-4-1-2
Holandsko

Porážky

Vyrovnání | || 666 Etapa I Fáze II Fáze III
5-3-2 Makedonie Finsko, Makedonie, Rakousko Finsko
4-4-2 Skotsko

4-3-3 Dánsko
Ukrajina
4-2-3-1 Rusko Slovensko Makedonie, Česká republika, Slovensko
4-1-4-1 Turecko, Chorvatsko, Uc raina Turecko, Portugalsko Turecko
3-5-2 Polsko, Maďarsko
Skotsko | || 713
3-4-3 Německo

3-4-2-1
Dánsko Rusko | || 727
3-4-1-2
Švýcarsko Wales, Polsko

Údaje ze skupinové fáze EURO 2020 – další statistiky

Ve 36 zápasech padlo 94 branek, nejvíce jich zaznamenalo Nizozemsko s 8 úspěchy. Všechny výsledky ze skupinové fáze najdete ve speciální sekci na webu. Také tam najdete konečné pořadí skupin, ale také rozbor a pár tipů na každý zápas z finálového turnaje.

Čtyři góly padly v prodloužení prvního poločasu a 3 v prodloužení zápasu. Za první čtvrthodinu druhého poločasu padlo 22 branek a za další čtvrthodinu 18 branek. Kupodivu jich mělo v bráně nejvíce Dánsko: 61. Těsně ho následovala Itálie a s velkým odstupem Švýcarsko, Nizozemsko a Španělsko. Dánové vyslali na branku 22 střel, Španělé 19 a Italové 17.

Nejvíce žlutých karet, 8, dostalo Polsko a Makedonie. Celkem bylo uděleno 97 žlutých karet a dvě červené karty. Bylo provedeno 308 rohů, v každé fázi se počet rohů podstatně zvýšil.

Cristiano Ronaldo je nejlepším střelcem soutěže s 5 góly, za ním následuje 5 hráčů se 3 góly. Jako jediní mají na kontě 3 asistence Dán Hojbjerg a Švýcar Zuber.