EURO 2020: Jucatori tineri ce pot straluci la EURO 2020

Finálové turnaje, ať už mluvíme o mistrovství Evropy, mistrovství světa Mistrovství nebo co ne, dokonce i olympijské hry, je odrazovým můstkem pro mladé hráče. V následujícím textu vybereme pět hráčů, kteří mají velkou šanci zazářit na tomto evropském šampionátu. Hovoříme o hráčích z velkých týmů i z reprezentačních týmů méně zvyklých na závěrečné fáze.

Mladí hráči ke shlédnutí na EURO 2020 – Skvělí týmoví hráči

Phil Foden, Anglie

Angličan, který hraje za Manchester City, vyhrál nejlepšího hráče sezóny v Premier League. Získat takové ocenění na nejvelkolepějším mistrovství světa není vůbec maličkost, očekávání od něj jsou pro tento finálový turnaj poměrně vysoká.

Jude Bellingham, Anglie

La varsta de 17 ani, Dortmund l-a luat pe Bellingham de la Birmingham City, acela fiind cel mai scump transfer din istorie pentru un jucator de 17 ani. A primit distinctia de cel mai bun nou-venit in Bundesliga acest sezon, putand fi un pion de baza daca va fi introdus ca titular in meciurile de la turneul final.

Kai Havertz, Německo

Jucatorul de 21 ani a costat-o pe cei de la Chelsea nu mai putin de 72 milioane lire. Startul de sezon nu a fost unul foarte bun, insa finalul de sezon in Premier League l-a gasit intr-o forma extraordinara pe Havertz. Sa nu uitam ca Havertz a marcat golul victoriei pentru londonezi in finala Champions League. 

Mladí hráči ke sledování na EURO 2020 – Hráči malého týmu

Dejan Kulusevski, Švédsko

Hráč Juventusu je považován za velkou naději pro švédský národní tým na tento závěrečný turnaj. 21letý hráč vynechá první zápas proti Španělsku, protože byl pozitivně testován na COVID. Každopádně zápas se Španělskem není z hlediska kvalifikace rozhodující, jak je patrné ze zobrazených kurzů na vítězství ve speciální sekci na webu. Kulusevski byl jedním z mála hráčů Juventusu, který v této sezóně zazářil. Ve finále Coppa Italia vstřelil Kulusevski gól a přihrávku. Doufáme, že se co nejdříve vrátí na hřiště.

Abdulkadir Omur, Turecko

Potenciálně příjemným překvapením na EURO 2020 je Turecko, a proto je ve světě fotbalu více odborníků. Je to dáno zejména poměrně cenným losem. Snad nejcennějším mladým hráčem ve skupině je Abdulkadir Omur. O 21letém rodákovi z Trabzonsporu přezdívaném „Messi z Turecka“ možná málokdo slyšel. Měl za sebou poměrně náročnou sezónu, ve které se nakazil virem COVID, po kterém utrpěl zranění. Omur hrál důležitou roli v kvalifikační kampani na EURO 2020.