EURO 2020: Stadioanele pe care nu pot veni suporteri nu vor gazdui meciuri

Na zápasy bez diváků jsme si jen těžko zvykli tribuna. Povzbudivé a nadějné zprávy přicházejí z UEFA, která netuší, že jakýkoli zápas na závěrečném turnaji se bude hrát bez diváků. Jak dobře víte, jedním z těchto stadionů, který bude hostit zápasy z EURO 2020, je Národní aréna v Bukurešti. Rumunsko nevidělo fanoušky na stadionech od začátku pandemie, ale v létě se věci změní. Jinak národní aréna nebude moci pořádat zápasy. To se ale určitě nestane, Rumunsko si takovou šanci kopnout nenechá.

Stadiony, které budou hostit zápasy z EURO 2020 – Tři stadiony na pochybách

V tuto chvíli bude finálový turnaj hostit 12 stadionů. Do příštího měsíce se však věci mohou změnit, konečné rozhodnutí v tomto ohledu padne 20. dubna. 12 měst, která budou hostit zápasy z finálového turnaje, jsou: Bukurešť, Londýn, Mnichov, Řím, Baku, Petrohrad, Budapešť, Amsterdam, Bilbao, Glasgow, Dublin a Kodaň.

Národní aréna v Bukurešti má 55 600 míst, je sedmým největším z 12. Každý stadion bude hostit 3 zápasy skupinové fáze a jeden z osmi nebo čtvrtí. Semifinále a finále se budou konat ve Wembley (Londýn), 700 míst) a Parken Stadium (Kodaň, 38 065 míst). Třem ze čtyř hrozí, že nebudou hostit zápasy finálového turnaje, protože kvůli pravidlům COVID v jejich zemi nemohou zajistit přítomnost fanoušků na stadionech. Jedná se o San Mames, Hampden Park a Aviva Stadium.

Cele mai mici stadioane sunt San Mames (Bilbao, 53 332 locuri), Hampden Park (Glasgow, 51 866 locuri), Aviva Stadium (Dublin, 51 700 locuri) si Parken Stadium (Copenhaga, 38 065 locuri). Trei din cele patru sunt in pericol de a nu mai gazdui partide de la turneul final, din cauza ca nu pot asigura prezenta fanilor pe stadioane, din cauza regulilor COVID din tara lor. Este vorba de San Mames,  Hampden Park si Aviva Stadium. 


Citace

Ideální scénář je, aby se zápasy hrály na 12 původně stanovených stadionech, ale pokud to nebude možné, budeme pokračovat s 10 nebo 11 zeměmi.

Máme několik scénářů, ale je vyloučeno, že se některý ze zápasů EURO 2020 bude hrát bez fanoušků na tribuně.

Aleksander Ceferin (prezident UEFA)