EURO 2020: Suprize placute si dezamagiri in a doua etapa din grupa E

Po dvou fázích skupinové fáze situace ve skupině E je to velmi zajímavé. Kapelam, které se před závěrečným turnajem umístily na prvních dvou místech ve skupině, hrozí, že se nekvalifikují. Žebříček této skupiny, ale i ostatních, najdete na stránce věnované výhradně EURO 2020. Také zde bude analyzován každý zápas, na konci každé analýzy nabídne 3 tipy.

Statistiky druhé kolo skupiny E EURO 2020 - Švédsko vs. Slovensko

V tomto zápase padl jediný gól V 77. minutě hry dostává mužstvo Forsberg pokutový kop. Švédové měli v tomto utkání 4 střely na branku, Slováci jednu neuspěli. Švédové nám tak ukazují, že jediný gól vás může dostat do osmičky. Nordics šel na klasiku 4-4-2, zatímco Slováci zvolili vyrovnání typu 4-2-3-1.

Kristoffer Olsson viděl žlutou kartu od Švédů, zatímco my jsme měli tři varování od Slováků. Jde o Dúbravku, Ondřeje Dudu a Vladimíra Weisse. Švédsko provádí v tomto zápase 7 rohů, zatímco soupeř měl 6 rohů. Celek Slovakia s konečným držením míče 57 procent ovládal vývoj utkání. Slovák Lubomír Satka měl působivé figury mimochodem. Absolvuje ne méně než 98 průchodů ze 101 vyzkoušených. Ze Švédů v tomto ohledu vyčníval Lindelof, který se 71 úspěšnými přihrávkami ze 72 vyzkoušených, ale také Ekdal, 36 z 37 vyzkoušených, našel své spoluhráče. Slováci vyhráli 35 vzdušných duelů oproti 23 Švédům. Slovensko přitom přišlo 12krát o míč na vlastní polovině a Švédové v 7 řadách. 54. minuta Čtyři minuty po gólu Poláka měli Iberští další šanci jít do vedení, ale Gerard Moreno penaltu neproměnil. Španělé preferovali útočnou pozici typu 4-3-3, zatímco polský trenér poslal na hřiště rozestavení 3-4-1-2.

Slovacia a completat 572 pase, fata de 411 ale adversarei. Cifre impresionante la capitolul pase a avut slovacul Lubomir Satka. Acesta completa nu mai putin de 98 pase din cele 101 incercate. De la suedezi se remarcau la acest capitol Lindelof, cu 71 pase reusite din 72 incercate, dar si Ekdal, 36 din cele 37 pase incercate gasindu-si coechipierii. Slovacii castigau 35 dueluri aeriene, fata de 23 ale suedezilor. Totodata, Slovacia pierdea balonul de 12 ori in propria jumatate, iar suedezii in 7 randuri.

Statistici etapa secunda grupa E EURO 2020 - Spania vs Polonia

Spaniolii deschideau scorul in minutul 25 prin Morata, pentru polonezi egaland Lewandowski in minutul 54. La patru minute dupa golul polonezului, ibericii aveau din nou ocazia sa preia conducerea, insa Gerard Moreno rata un penalty. Spaniolii preferau o asezare ofensiva, tip 4-3-3, in vreme ce antrenorul polonezilor trimitea in teren o asezare 3-4-1-2.

Pau Torres a Rodri viděli žlutou kartu od Španělů, Poláci dostali 4 varování. "Žlutými" hráči byli Klich, Moder, Jozwiak a Lewandowski. Iberové provedli 7 rohů, ve srovnání s pouze jedním z Poláků. Pět střel na branku vyslalo Španělsko a Polsko dvě.

Od Poláků Lewandowski poslal dvě stehy na branku a od Španělů Alvaro Morata měl na brance tři stehy. Iberové dokončili „magický“ počet přihrávek: 666. Místo toho Poláci dokončili pouze 161 přihrávek s účinností pouze 68 %. Pouze 8 přihrávek z 19 provedených Lewandowskim našlo svého příjemce. Ze Španělů zkompletuje více než 100 přihrávek Marcos Llorente. Je to 109 přihrávek z celkových 116. Jordi Alba absolvuje „jen“ 95 přihrávek z celkových 107. Zajímavá statistika přitom říká, že Polsko získalo na soupeřově polovině zpět 11 míčů oproti pouze 6 Španělů.