EURO 2020: Suprize placute si dezamagiri in a doua etapa din grupa A

Po porážce Turecka v prvním kole 3:0 , ve druhém kole prošla Itálie se stejným skóre jako Švýcarsko. Italové tak dosáhli na 7 oficiálních vítězství v řadě bez inkasovaného gólu. V dalším utkání ve skupině Wales porazili Turecko 2:0. Níže uvádíme některé statistiky z těchto dvou her. Pořadí skupin si můžete prohlédnout ve speciální sekci na webu. Také tam najdete rozpis dalších zápasů, ale také rozbory ke každému zápasu z finálového turnaje.

Statistiky druhé fáze skupiny A EURO 2020 – Turecko vs. Wales

Velšané mají po dvou kolech 4 body , obvykle je již kvalifikován v osmém. Skóre otevřel před přestávkou ve 42. minutě Ramsey, o konečném skóre se postaral Connor Roberts v páté minutě prodloužení. Rozdíl mohl být větší, ale Bale minul penaltu v 61. minutě. Turecko preferovalo vyrovnání 4-1-4-1, zatímco velšské vyrovnání bylo 4-2-3-1.

Patru cartonase galbene se acordau in aceasta partida, toate in al doilea minut de prelungire al partidei. De la turci erau avertizati Calhanoglu si Burak Yilmaz, iar de la galezi Mepham si Davies. Galezii expediau 7 suturi pe poarta, turcii avand 5 asemenea suturi. Nu mai putin de 17 lovituri de colt vedeam in aceasta partida. Zece erau executate de turci, sapte de galezi. Turcia avea o posesie de 56%.

Galezul Aaron Ramsey expedia nu mai putin de 3 suturi pe poarta, in vreme ce de la turci Kan Ayhan expedia doua suturi pe poarta. In acest meci turcii au completat cu aproximativ 200 pase mai mult decat adversara. La capitolul driblinguri insa, galezii stateau mai bine, reusind 16 driblinguri, fata de 9 ale turcilor.

Mezi těmi, kteří odehráli více než jeden poločas, zaznamenal nejvyšší úspěšnost přihrávek Turek Kaan Ayhan. Absolvoval 62 z 67 přihrávek. V tomto ohledu byli zklamáni Velšané Ben Davies a Daniel James

Statistiky druhá fáze skupiny A EURO 2020 - Itálie vs. Švýcarsko

byla kvůli hentovi zrušena. Locatelli otevřel skóre o 7 minut později. Přihrávku z levé strany proměnil v branku, čímž se hosté ujímají vedení 0:1. Tabulku uzavřel Immobile v 89. minutě Italové preferovali rozestavení 4-3-3, zatímco švýcarský trenér poslal na hřiště rozestavení 3-4-1-2.

V tomto zápase byly uděleny dvě žluté karty, obě viděly Švýcaři. Gavranovič a Embolo dostali varování. Italové předvedli v zápase tři rohy oproti dvěma Švýcarům. Squadra Azzurra vyslala na branku tři střely a Švýcarsko jednu. Přes skóre mělo Švýcarsko vyšší držení míče. Správně, pouze 51 %.

Itálie má o 6 průjezdů více než Švýcarsko. Jorginho v tomto ohledu zaujal, dokončil 68 přihrávek ze 70 pokusů. Dalším Italem, který příjemně zapůsobil, byl Di Lorenzo, který dokončil 49 přihrávek z 52 pokusů. Freuler měl nejvyšší procento švýcarských hráčů, dokončil 42 ze 45 přihrávek.