EURO 2020: Suprize placute si dezamagiri in a treia etapa din grupa D

Existuje několik kapel, které skupinu z EURO ukončily 2020 na prvním místě, ale nepodařilo se přesvědčit. Mezi nimi je Anglie, která ve skupině vstřelila pouhé dva góly. Pravda, žádné nedostal. Ale možná bude ve vyřazovacích fázích vypadat jinak. Anglie v posledním kole skupin porazila Česko 1:0. Ve druhém zápase Chorvatsko porazilo Skotsko 3:1. Jak vypadá konečné pořadí této skupiny, ale i ostatních, si budete moci prohlédnout v sekci věnované výhradně tomuto finálovému turnaji. Také zde najdete rozbor každého zápasu zbylého z finálového turnaje, ale také několik tipů.

Statistiky poslední kolo skupiny D EURO 2020 - Česká republika vs Anglie

Jediný gól tohoto zápasu vstřelil ve 12. minutě Raheem Sterling. Angličané poslali na bránu pouze dva stehy oproti jednomu z Čechů. Všimněte si, že Angličané měli také bar. V utkání byla udělena pouze jedna žlutá karta. Viděl ho Čech Jan Boril. Angličané udělali 6 rohových kopů a Češi 4. Oba trenéři preferovali postavení typu 4-2-3-1. Zaujal i Jankto, který za 45 minut zvládl všech 16 přihrávek. Angličan John Stones si v tomto ohledu vede velmi dobře. Na druhou stranu Harry Kane si nevedl dobře. Zajímavá statistika říká, že Anglie ztratila na své polovině 19 míčů a Česká republika jen 12.

De la cehi atacantul Schick impresiona placut la capitolul pase, 22 dintre cele 23 gasindu-si coechipierii. Jankto impresiona si el placut, in cele 45 minute jucate reusind toate cele 16 pase incercate. De la englezi John Stones se descurca foarte bine la acest capitol. In schimb, Harry Kane nu o facea deloc bine. O statistica interesanta spune ca Anglia pierdea 19 mingi in propria jumatate, iar Cehia doar 12.

Statistiky poslední fáze skupiny D EURO 2020 - Chorvatsko vs Skotsko

Chorvaté zahájili zápas skóroval v 17. minutě, autorem branky byl Vlasic. Češi vyrovnali 3 minuty před přestávkou Callum McGregor. Chorvatsko se vrátilo do vedení v 62. minutě po skvělém úspěchu Luky Modriče. Konečné skóre stanovil Perisic v 77. minutě Chorvaté preferovali útočnou linii 4-3-3, zatímco Steve Clark se rozhodl využít rozestavení 3-5-2.

Sedm střel na branku poslalo Chorvaty do zápasu oproti 4 soupeřům. Oproti tomu Chorvatsko byl dnes prakticky neviditelný! Z chorvatského tábora viděl žlutou kartu Lovren a ze Skotů McKeena

Chorvat Gvardiol jako jediný v tomto duelu poslal na branku dva stehy. Chorvatský tým zvládl 604 přihrávek oproti pouze 281 pro Skoty. V tomto ohledu příjemně zapůsobili Chorvati Vida a Kovacic. Na druhou stranu Che Adams byl na hřišti nejhorší. Chorvatsko ztratilo na vlastní polovině 17 balonů oproti 9 soupeřovým.